Ремонт для ванної за допомогою пластикової вагонки

Вагонка пластикова для ванної є матеріалом, який дозволяє зробити недорогий і якісний ремонт в цьому приміщенні. Нею можна обшити і стіни ванної кімнати, і стелю. Пластикова вагонка годиться і для екранування ванни. ПВХ не боїться вологи, тому облицювання з нього довговічніша, ніж дерев'яна вагонка. При цьому сучасні пластикові панелі відмінно імітують фактуру деревини.

Підготовка поверхонь

Незважаючи на те що обробка ванної кімнати не відрізняється складністю, роботу потрібно виконувати, дотримуючись правил. Особливу увагу потрібно приділити підготовчого етапу, на якому проводиться ремонт підлягають обробці поверхонь. Першочергове завдання - очистити їх від:

  • бруду;
  • пилу;
  • руйнується штукатурки тощо.

Ремонт для ванної за допомогою пластикової вагонкиОчищення старої фарби зі стін

Необхідно закрити розчином все тріщини, в яких в подальшому може накопичуватися конденсат. Коли розчин застигне, а приміщення буде просушено, поверхні необхідно обробити протигрибковим складом і покрити ґрунтовкою, що захищає їх від впливу вологи.

Монтаж обрешітки

Пластикову вагонку для ванної кімнати краще монтувати на обрешітці. Простір між облицювальним матеріалом і стінкою або стелею забезпечить вентиляцію і запобіжить скупчення конденсату на поверхнях.

Каркас можна зробити з дерев'яних брусків перетином не менше 10 х 30 мм, проте слід враховувати, що деревина боїться води. При покупці необхідно вибрати найрівніші рейки. Купувати їх слід з деяким запасом, так як не виключено, що при сушінні деякі бруски деформуються. Через 10-14 днів просушену деревину потрібно як слід просочити антисептиком (наприклад, гарячою оліфою) і покрити фарбою в 2 шари. Після такої обробки бруски готові чинити опір впливу вологи тривалий час.

Ремонт для ванної за допомогою пластикової вагонкиМонтаж обрешітки для стелі

Пластикова вагонка може накладатися і на каркас з металевих профілів. Вони обходяться трохи дорожче, ніж дерев'яні бруски, але більш пристосовані до експлуатації в умовах підвищеної вологості. Для монтажу обрешітки потрібно використовувати:

  • напрямні профілі (27 х 28 мм);
  • несучі профілі (27 х 60 мм).

Дерев'яні лати на стелю і стіни кріпиться просто. Напрямок рейок повинно бути перпендикулярно напрямку вагонки. Якщо поверхні рівні, то бруски кріпляться до стін або стелі саморізами, які потрібно закручувати в дюбелі, розташовані через кожні 30-35 см. Відстань між рейками - 30-50 см. Якщо поверхні нерівні, для кріплення обрешітки можна використовувати П-подібні підвіси, за допомогою яких легко регулювати зазор між елементом каркаса і поверхнею.

Монтаж стельових профілів

Чи не складає труднощів створити стельову обрешітку з металевих профілів. Щоб зробити каркас для стелі, на деякій відстані від нього на стіни потрібно нанести горизонтальну лінію. При розмітці слід використовувати гідроуровень.

Ремонт для ванної за допомогою пластикової вагонкиУстановка стельових профілів

Лінія наноситься натертим крейдою відфутболювальні шнуром, що натягується між 2-ма відмітками на кожній стінці. Потім уздовж лінії до стін дюбель-цвяхами кріпляться напрямні профілі. У них через кожні 30-50 см вставляються несучі елементи. Як правило, площа ванних кімнат невелика, тому додаткові точки кріплення профілів не потрібні. При необхідності каркас можна посилити, підвісивши несучі елементи до П-божники.

Монтаж настінного каркаса

Решетування на стіні будується з несучих профілів, закріплених на П-подібних підвісу. Відстань між профілями - 30-50 см, а між точками кріплення - 30 см. При установці профілів необхідно користуватися схилом або рівнем. Спочатку краще встановлювати найближчі до кутових частинах планки. Потім між ними у верхній і нижній частині кімнати потрібно натягнути нитки, які стануть орієнтирами для інших профілів.

Перед тим як пластикова вагонка в ванній закриє обрешітку, можна прокласти кабелі електропроводки до точок підключення світильників і т.п. У пластиці перед монтажем також необхідно вирізати отвори для підключення електроустаткування.

Додатковим захистом дерев'яної обрешітки і стіни від вологи буде пароізоляційна плівка, яку можна закріпити на каркасі степлером або саморізами.

Кромки сусідніх плівок повинні накладатися внахлест. Їх слід заклеїти скотчем. Відбиває стороною пароизолятор повинен бути звернений до панелям.

Ремонт для ванної за допомогою пластикової вагонкиУстановка настінного каркаса

Якщо ванна буде обладнана екраном з пластикової вагонки, то каркас для нього потрібно будувати під час спорудження обрешітки на стінах. До підлоги (по периметру ємності дюбель-цвяхами) кріпиться направляючий профіль. Стійки з цього матеріалу кріпляться до стін і у кута ванни. Потім монтується верхня горизонтальна напрямна. Тепер між напрямними потрібно закріпити несучі профілі.

Монтаж пластикової вагонки

Пластикова вагонка на стелю кріпиться починаючи з далекої від дверей боку ванною. Перед установкою по периметру кімнати до профілів кріпляться кутові планки або плінтуси. Потім (перпендикулярно обрешітці) вставляється перша панель. Її шип повинен бути спрямований до стартової планки. Вагонка кріпиться до обрешітки степлером, саморізами або кляммерами (рис. 1). Остання панель просто вставляється в фінішну планку або плінтус.

Пластикова вагонка монтується на стінах починаючи з самого видного (протилежної входу в приміщення) кута. Спочатку необхідно уздовж стелі та підлоги закріпити стартовий і фінішний профілі або плінтуси. Потім встановлюється перша панель. Її вертикальність слід перевірити рівнем. Після цього вагонка кріпиться до обрешітки (таким же чином, як і на стелі). Тепер залишається встановити інші пластикові панелі.

Ремонт для ванної за допомогою пластикової вагонкиПластикова вагонка для ванної

Екранування ванни краще проводити тим же матеріалом, що і облицювання стін. У водозливної системи ємності в панелях потрібно зробити технологічний отвір, яке можна закрити декоративною заглушкою. Обробка ванної кімнати закінчується установкою декоративних добірних елементів.

Опубликовано: 20-03-2020, 15:07
0

Похожие статьи


Наверх