Секрети ремонту: який клей для плитки у ванній краще

При проведенні самостійного ремонту важливо визначитися, який клей для плитки краще: в ванній кімнаті спостерігається підвищена вологість і температура, і тому від вибору якісного та надійного матеріалу залежить результат роботи. На сучасному ринку представлена ​​велика кількість клейових сумішей, що мають свої особливості. Спробуємо розібратися, яким же клею для плитки у ванній кімнаті віддати перевагу.

Основні різновиди клейових сумішей

У будівельних магазинах можна зустріти три типи клеїв для кахельних плиток, які різняться за своїми складам:

 • однокомпонентні;
 • двокомпонентні;
 • цементні.

Однокомпонентний, або дисперсійний, клей - вже готовий до роботи матеріал, розфасований в пластикові відра, що значно економить час на його розведення. Однак, мабуть, найголовнішим його перевагою є високі адгезійні властивості, завдяки яким плитку на вертикальну поверхню можна клеїти без попередньої обробки основи.

Найкраще дисперсійний клей застосовувати для роботи з поверхнями з гіпсокартону, дерева, пластику або металу через його високих еластичних властивостей, а ось для бетонних підстав він не підходить. Однокомпонентний клей просто використовувати і легко наносити, так як він швидко сохне. Саме тому фахівці рекомендують використовувати ці клейові суміші при самостійній укладанні плитки навіть тим, хто не має досвіду в ремонті. Звичайно, вартість дисперсійного клею досить висока, зате він має порівняно невеликою витратою, дозволяючи тим самим компенсувати різницю при покупці.

Двокомпонентний (епоксидний або поліуретановий) клей являє собою набір окремих компонентів - затверджувача і активатора, які перемішують для одержання готового розчину. При змішуванні виникає хімічна реакція, завдяки якій суміш стає клеєм.

Секрети ремонту: який клей для плитки у ванній краще?Двокомпонентний клей для плитки у ванній

Працювати з таким видом клейової суміші необхідно швидко, так як вже через 20 хвилин клей твердне, а розбавляти загусла суміш не можна, так як при цьому клей може втратити свої якості. Недосвідченим будівельникам не слід використовувати даний вид клею, тому що він вимагає вправності.

Незважаючи на складність застосування, двокомпонентний клей володіє хорошими водонепроникними і морозостійкими властивостями, завдяки чому його можна використовувати для укладання плитки у ванній і інших кімнатах з великою вологістю, а також поза приміщеннями.

Цементний клей є самим бюджетним і поширеним видом серед усіх клейових сумішей. До складу сухого клею входять пісок і цемент з додаванням невеликої кількості полімерних добавок, які покращують еластичні і адгезійні властивості матеріалу.

Для приготування розчину суху суміш необхідно розбавити водою до отримання необхідної консистенції. Цементний клей теж швидко засихає, тому вимагає наявності досвіду при роботі з ним. Завдяки безпеки компонентів він може застосовуватися при обробці дитячих і медичних установ.

Важливі моменти

Перед покупкою клейової суміші для укладання кахельних плит у ванній необхідно визначитися, який клей для плитки краще. Для цього варто ознайомитися з деякими нюансами, які впливають на вибір виду клейової суміші:

 1. Розмір укладається плитки. Великогабаритні кахельні плитки (розміри від 300х600 мм) фахівці рекомендують укладати за допомогою клею зі значними адгезійними властивостями, які забезпечують належну міцності скріплення матеріалів. Для кахлю з меншими габаритами підійдуть клейові суміші з меншим рівнем адгезії, але для використання у ванній кімнаті він не повинен бути менше 0,5 Мпа.
 2. Умови експлуатації кахельної плитки. При укладанні плитки на підлогу, що має функцію підігріву, варто враховувати таке якість клею для кахельної плитки як теплостійкість. Високим показником цього властивості мають еластичні клейові суміші, які дуже економічні, незважаючи на значну вартість.
 3. Не варто забувати, що ванна - кімната з підвищеною вологістю, тому найважливішим властивістю клейових сумішей стане клас їх вологостійкості. З цієї ж причини варто вибирати клей для плитки у ванній, що містить протигрибкові та фунгіцидні домішки.
 4. Підстава, до якого буде клеїтися кахельна плитка. Існують різні клейові суміші для укладання кахельних плиток на підлогу або стіни, але можна зустріти і універсальний клей. Слід знати, що використання спеціалізованої суміші в ванній кімнаті краще, адже надійність таких клеїв вище і тому в майбутньому можна не хвилюватися про цвілі і грибка в зазорах між плитками.
 5. Рівність поверхні. При досить рівних поверхнях можна зупинитися на тонкошарових сумішах для укладання кахлю. Якщо ж стіни або підлогу нерівні, тоді прекрасним рішенням стане толстослойние клеї, які також володіють вирівнюючими поверхню властивостями.

Універсальний клей для плитки в ванну: переваги і недоліки

Універсальні суміші для укладання кахельних плиток - це щось середнє між спеціалізованими клеями високої якості, що застосовуються в приміщеннях навіть з агресивними умовами експлуатації, і менш дорогими варіантами, використовуваними тільки приміщеннях з малою вологістю для укладання невеликий легкої плитки.

Багато ремонтники вважають за краще вибирати універсальний клей завдяки ціновій політиці, адже вартість продукту в порівнянні зі спеціалізованими сумішами не така висока. Однак на цьому переваги використання даного виду клею для укладання кахельних плиток у ванну кімнату закінчуються.

Секрети ремонту: який клей для плитки у ванній краще?Універсальний клей

Нагадаємо, що ванна кімната відрізняється агресивними умовами для плиткових поверхонь: волога не тільки в рідкому стані, але і у вигляді пари здатна проникати навіть в найменші тріщини, створюючи ідеальні умови для зростання грибків і бактерій. Тому фахівці рекомендують при використанні універсального клею витратитися і на водовідштовхувальну затірку для швів, яка разом з клеєм вийде не набагато дешевше покупки спеціалізованої суміші.

Таким чином, з'ясовується, що універсальний клей для використання у ванній кімнаті не такий вже бюджетний і надійний варіант, як це здавалося на перший погляд.

Кращі клейові суміші для оздоблювальних робіт у ванній кімнаті

Будь-який виробник клеїв для кахельних плиток буде стверджувати, що його товар - найбільш хороший серед усього представленого різноманіття. Однак фахівці і прості люди, які самостійно займалися ремонтом ванних кімнат, можуть поділитися своїм списком найпопулярніших клейових сумішей для плитки:

 1. Ceresit СМ 11 - лідер в сегменті клеїв для плитки по співвідношенню ціни і якості товару. Даний продукт відповідає всім вимогам, необхідним для роботи в приміщеннях з підвищеною вологістю, він має високі адгезійними, морозо- і водостійкими властивостями і легкий у використанні.
 2. Knauf - лінійка продуктів, розрахована на застосування в стандартних або більш агресивних середовищах. Маючи високу силою зчеплення, клей підходить для використання у ванній кімнаті при укладанні керамічних плиток на звичайні або проблемні основи. Запропонований товар відповідає всім вимогам до якості і надійності результатів роботи з ним.
 3. Крепс Посилений - клей, який ідеально підійде для ремонту у ванній, так як не боїться вологи. Підходить для різних поверхонь: бетону, гіпсокартону, цементних плит і багатьох інших основ.

Цей продукт вітчизняного виробництва на сьогоднішній день складає відмінну конкуренцію імпортним аналогам.

Опубликовано: 22-03-2020, 13:37
0

Похожие статьи


Наверх