Вибираємо облицювальну плитку для ванної: тонкощі і секрети

Незважаючи на наявність різних варіантів (пластикові панелі, вигонка, вологостійкі фарби і ін.), Облицювальна плитка для ванної залишається найбільш популярною альтернативою при оформленні приміщення з підвищеною вологістю.

У чому переваги плитки для ванної кімнати?

Облицювальна плитка, відома також як кахельна, являє собою прямокутні або квадратні пластини, виготовлені з обпаленої кераміки. Використання такого матеріалу для обробки приміщення ванної кімнати має ряд переваг, до найбільш вагомим з яких можна віднести:

 • екологічність - для виготовлення кахлю в більшості випадків використовуються глина і вода, тому кераміка безпечна для здоров'я;
 • стійкість до руйнівного впливу вологи (плитка, призначена для ванної кімнати, має водонепроникну лицьову поверхню), гарячої пари і, що важливо, мийних засобів, часте використання яких у ванній кімнаті неминуче;
 • міцність і зносостійкість;
 • високі гігієнічні показники - поверхня кахлю несприятлива для розвитку мікроорганізмів;
 • різноманіття вибору фактур і колірних рішень, що дозволяє реалізовувати будь-які дизайнерські рішення.

Функціональні характеристики плитки для ванної: на що звернути увагу

При виборі кахлю для ванни слід, перш за все, звернути увагу на ступінь його вологостійкості. Цю характеристику прийнято позначати літерами латинського алфавіту - так, найвища здатність протистояти впливу вологи відзначається буквою A, трохи менше виражені ці зміни якість у виробів, маркованих букової В, і т.д. Цілком логічно, що оздоблювальні роботи у ванній вимагають використання найбільш стійких до впливу вологи матеріалів.

Ще один важливий критерій, який слід врахувати при покупці плитки в ванну кімнату - зносостійкість. Класифікація зносостійкості називається PEI і включає в себе 5 класів плитки, які охоплюють римськими цифрами. Група PEI I володіє найменшою міцністю, але цілком підходить для облицювання стін ванної. А ось кахель для підлоги кімнати повинен мати більшу зносостійкість. Зазвичай в приміщеннях, в яких ходять в м'якому взутті без підборів або босоніж, укладається плитка групи PEI II, використовувати у ванній вироби класів III-V немає необхідності.

Вибираємо облицювальну плитку для ванної: тонкощі і секретиОблицювальна плитки в ванну

Також кахель, який використовується для облицювання підлоги, не повинен ковзати. З цією метою рекомендуються використовувати рельєфні або матові вироби, але не поліровані. Щоб перевірити ступінь ковзання кахлю, можна скористатися невеликою хитрістю: капнути трохи води на поверхню плитки і провести по ній пальцем.

Зазвичай виробники випускають кахель для ванної колекціями, які включають в себе:

 • плитку для облицювання стін;
 • плитку для обробки підлоги;
 • різні декоративні елементи.

Це значно полегшує вибір матеріалу, оскільки в такому комплекті враховані всі особливості кахлю. Однак подібне придбання не завжди можливо в силу різних причин: наприклад, якщо потрібно реалізувати нестандартну дизайнерську задумку або підгонка комплекту неможлива через особливості приміщення. У таких випадках брати до уваги ступінь вологостійкості, зносостійкості і ковзання дуже важливо.

Поради дизайнерів з вибору плитки для ванної кімнати

Дизайнери інтер'єрів люблять працювати з плиткою: цей матеріал уможливлює реалізацію будь-яких стилістичних задумів. Тим же, хто не планує вдаватися до послуг професіоналів, слід взяти на замітку кілька цінних секретів і рекомендацій.

 1. Вертикальний малюнок на плитці дозволить візуально зробити стелі вище, а яскравий, великий орнамент зробить підлогу або стіни монолітними і візуально зменшить простір.
 2. Візуально розширити розміри ванної допоможе і такий прийом: вертикальні смуги на стінах і дрібна плитка на підлозі.
 3. Для невеликих приміщень дуже актуально використання дзеркальних елементів, проте у випадку з ванною кімнатою не варто надто старатися: не кожному приємно бачити себе миється в душі.
 4. Якщо власний естетичний смак у виборі дизайну викликає сумніву, можна зупинитися на класичному, безпрограшний варіант оформлення простору ванної: нижня частина стін - темніший колір, верхня - світлий відтінок, зона переходу представлена ​​бордюром (вузька прямокутна плитка з цікавим малюнком), підлога повинна приблизно збігатися з кольором нижньої частини стіни.
 5. Багатобарвні рішення для ванної - не найкращий варіант, найкраще використовувати кілька відтінків одного кольору.
 6. Електричне освітлення приміщення ванної кімнати створює відблиски на глянцевих поверхнях, що може призводити до швидкої втоми очей.

Скупий заплатить двічі: кращі виробники плитки

Керамічна плитка для ванної кімнати буде радувати гідним зовнішнім виглядом довгі роки за умови її відмінної якості. Саме тому фахівці рекомендують зупинити свій вибір на продукції фірм, які завоювали хорошу репутацію на будівельному ринку.

Найкращими якостями володіє облицювальна плитка з Італії, що випускається під брендами:

 • Valverde;
 • Tilegres;
 • Saloni.

Вибираємо облицювальну плитку для ванної: тонкощі і секретиПлитка Tilegres для ванни

Хороша і продукція іспанських фірм:

 • Cabrera;
 • Ceramica;
 • Aparisi;
 • Pamesa;
 • Novogres.

Серед популярних виробників кахлю можна відзначити наступні бренди:

 • Kalebodur (Туреччина);
 • Дварченю кераміка (Литва);
 • Gres (Словаччина).

До вибору плитки потрібно підходити з усією відповідальністю, адже саме від нього залежить якість ремонту ванної кімнати.

Слід обов'язково враховувати всі вимоги, що пред'являються до кахлю, який буде знаходитися в умовах підвищеної вологості. Дуже важливо звертати увагу не тільки на функціональні характеристики плитки, але і на її дизайнерське виконання, а також, що важливо, на фірму-виробника, яка є свого роду запорукою якості облицювального матеріалу.

Опубликовано: 25-03-2020, 18:08
0

Похожие статьи


Наверх