Використання штукатурки під плитку для стін ванної кімнати

Штукатурка для ванної кімнати під плитку є необхідним елементом підготовки приміщення при обробці його керамічною плиткою. При цьому крім штукатурення стін для монтажу кахлю таку операцію можна проводити і в цілях подальшого фарбування водостійкою фарбою або покриття іншим водостійким оздоблювальним матеріалом.

Штукатурка на цементній основі

Існує 2 основних види штукатурки, що застосовуються при роботі в приміщеннях з підвищеною вологістю.
Це цементна і гіпсова штукатурки. Перед початком проведення робіт у ванній варто визначитися, який саме тип оздоблювального матеріалу власник буде використовувати в процесі обробки. Справа в тому, що кожен з видів матеріалу має свої плюси і мінуси. Власнику при проведенні обробки потрібно отримати міцне і вологостійке покриття стін. Тому вибору виду штукатурки надається в процесі підготовки до обробці ванної кімнати особливого значення.

Цементна штукатурка є найпоширенішим варіантом для обробки приміщень з високою вологістю завдяки тому, що з її допомогою можна легко і швидко вирівняти навіть самі криві стіни. Крім того, завдяки присутності в складі суміші цементу така штукатурка не боїться різких перепадів температури і вологості, а також не руйнується, навіть якщо вони постійно контактуючи з вологою, цемент є тут в'язким елементом.

У зв'язку з цим, підбираючи штукатурку для проведення оздоблювальних робіт, обов'язково слід звернути увагу на марку цементу, що входить до її складу. Від неї безпосередньо залежить міцність одержуваної суміші. Поганий цемент може привести до того, що кахель просто не буде триматися на стіні ванної кімнати.

Використання штукатурки під плитку для стін ванної кімнатиОздоблювальні роботи у ванній цементної штукатурної

Пісок впливає на міцність штукатурної суміші. Пісок з великою кількістю домішок, таких як мул, глина або пил, або занадто дрібних фракцій може в подальшому, після висихання суміші, привести до утворення на поверхні стіни тріщин.

Не варто купувати готову штукатурку, до складу якої входить занадто великий пісок. Така штукатурка при висиханні може стати пористої, що негативно вплине на її міцність. Підбирати штукатурну суміш рекомендується з наявністю піску середньої фракції. При цьому варто витримувати співвідношення піску до цементу 1: 3 або 1: 4 в залежності від марки останнього.

Крім того, варто враховувати і якість стін, на які планується монтувати плитку. Так, для грубих стін з цегли варто додати в суміш більше піску великих фракцій, а ось гладкі блокові стіни зажадають якраз піску подрібніше в невеликій кількості. Досвідчені майстри-обробники при цьому зазвичай додають для більшої в'язкості в розчин пральний порошок або клей ПВА.

Купуючи готову суміш, необхідно уважно вивчити її. У складі повинні знаходитися різноманітні присадки і модифікатори, що дозволяють пізніше класти на нього кахельну плитку.

Недоліки штукатурки на цементній основі

Незважаючи на свою поширеність і широке застосування, штукатурка, виготовлена ​​на цементній основі, має цілий ряд недоліків, які варто враховувати при підборі оздоблювального матеріалу для ванної. До таких недоліків штукатурної суміші на основі цементу відносяться:

  1. Занадто тривалий термін висихання. Така штукатурка сохне до 4 тижнів. При цьому будь-які роботи на ній можна проводити тільки після того, як вона стане міцною. Кілька скорочують такий тривалий термін висихання готові суміші, але тут все залежить від складу і нанесеного на стіну шару. Для того щоб дізнатися термін затвердіння конкретної змести, необхідно уважно читати інформацію, розміщену на її упаковці.
  2. Схильність до утворення тріщин. Це є головним недоліком. Справа в тому, що в процесі висихання цемент вмощується. У тому випадку, коли в приміщенні ванною спостерігаються значні коливання температури, ймовірність утворення тріщин зростає. Якщо власник спробує прискорити процес висихання штукатурки за допомогою фена або іншого теплонагревательного приладу, ймовірність появи тріщин зростає.

Від схильності до виникнення тріщин можна позбутися, підібравши суміш з відповідним пластифікатором, проте в будь-якому випадку нанесений шар повинен буде сохнути в природних умовах.

Штукатурка з гіпсовим наповнювачем

Гіпс, як правило, в обробці ванної кімнати не використовується в зв'язку з тим, що даний матеріал має високу гігроскопічність. Але іноді бувають і винятки з цього правила. Справа в тому, що бувають випадки, коли через вибору деяких варіантів подальшої декоративної обробки приміщення або з метою скорочення часу проведення оздоблювальних робіт штукатурка з гіпсом все-таки застосовується.

Використання штукатурки під плитку для стін ванної кімнатиШтукатурка з гіпсом

Для цього необхідно придбати спеціальний вид суміші, який володіє вологостійкістю. Ця суміш спеціально виготовлена ​​для роботи в приміщеннях з підвищеною вологістю. Вона досить швидко готується за допомогою розведення у воді в пропорціях, зазначених на упаковці. При цьому варто застосовувати будівельний міксер для збивання штукатурки. На відміну від цементу, гіпс легше лягає на стіни ванної кімнати і дуже рідко відокремлюється від них.

Величезною перевагою даного виду штукатурки є те, що вона висихає протягом декількох годин.

Це значно скорочує час, що витрачається на виконання оздоблювальних робіт.

При нанесенні штукатурки з гіпсу необхідно пам'ятати про два правилах:

  1. Товщина нанесеного на стіни шару не повинна перевищувати 2 см.
  2. На шар гіпсової штукатурки в обов'язковому порядку наноситься водовідштовхувальна грунтовка. В іншому випадку ваша штукатурка просто розмиється з часом під впливом вологи.

Виконання цих вимог дозволяє отримати якісно підготовлену поверхню стін для проведення подальшої обробки.

Опубликовано: 29-03-2020, 15:19
0

Похожие статьи


Наверх