Визначаємося з розмірами плитки для ванної

Як вибрати кахель і які повинні бути розміри плитки для ванної - актуальні питання для людей, які вирішили зробити ремонт цього приміщення. Вибираючи для викладки ванної кімнати керамічну плитку, ощадливий господар абсолютно не схибить. Настільки міцний, надійний, красивий матеріал знайти практично неможливо. Коли вибір матеріалу вже зроблений, залишається лише одне: знайти якісну плитку і визначитися з габаритами, із забарвленням.

Габарити оздоблювального типу покриття

У далекі 90-е габарити зразків кахлю були стандартними, 20х20 см. І розмір не мінявся ні в велику, ні в меншу сторону. У наш час ринок оздоблювальних матеріалів пропонує достаток розмірів керамічної плитки. Та й вдома, квартири за своїми розмірами давно пішли в минуле, змінили "хрущовки". Декоративні плитки для ванної кімнати можуть бути наступних розмірів:

 • крупного;
 • середнього;
 • маленького;
 • кахель-мозаїка.

Кахель-мозаїка може бути скляною, керамічною, мармуровою. Габарити плитки-мозаїки можуть бути 1х1 см, 2х2 см і так до 5х5 см. Такий тип плитки шикарно і оригінально виглядає в поєднанні з іншими видами і габаритами плитки. Плитка дрібного розміру може бути різних варіацій, починаючи з розміру 6х6 см і закінчуючи стандартними 20х20 см. Середній кахель має розміри від 20х20 см і з варіаціями до 30х30 сантиметрів, не більше. Крім того, на ринку можна знайти плитку середню, але нестандартних пропорцій, наприклад 20х25 см, 15х 25 см і т. Д.

Визначаємося з розмірами плитки для ванноїВиди кахлю-мозаїки

Кахель великого розміру стандартно квадратний. Початкові габарити таких кахлів 30х30 см. Буває дуже велика нестандартна варіація, 120х120 см, а також в ремонті популярна прямокутна плитка, габарити якої можуть бути 30х60 см, 33х45 см і т. Д.

Сьогодні майстри з укладання керамічної плитки вдало поєднують кахель стандартного і нестандартного розміру, створюючи індивідуальні неповторні композиції.

Як вибирати необхідний тип

Розроблено кілька рекомендацій по підбору габаритів кахлю. Правила підбору керамічної обробки виглядають наступним чином:

 1. Основне правило, яке слід знати, вибираючи кахель для майбутнього приміщення: дрібний і середній кахель підходить для невеликих просторів, великий матеріал - для об'ємних. Універсальної і підходящої для будь-яких площ вважається мозаїка. Мозаїчна варіант ідеально підходить для облицювання, декоративного оздоблення. Плитка дрібного розміру має унікальну здатність візуально розширювати простір. Велика плитка, навпаки, візуально зменшує розміри приміщення.
 2. Кахель-мозаїка, середній і дрібний кахель ідеально маскують дефекти ремонту, будівництва, наприклад нерівні стіни.
 3. Третє правило стосується вологостійкості. Природно, чим менше швів і стиків буде між матеріалом, тим краще будуть захисні властивості. Виходячи з чого на підлогу краще всього укладати зразки великого розміру.
 4. Прямокутна форма візуально розтягує розміри приміщення як в довжину, так і в ширину. Прекрасний варіант для врівноваження розмірів приміщення.
 5. Коли укладається велика "кераміка", то залишаються обрізки.
 6. При укладанні маленької, середньої плитки і мозаїки потрібно застосування великої кількості затирання, до того ж і за часом таку "кераміку" треба буде укладати набагато довше, ніж ту, розмір якої великий.

Особливості вибору певних розмірів

Сучасна керамічна плитка чудово підходить для ремонту ванного приміщення, туалетної кімнати, кухні або навіть вітальні. Розміри кахельної плитки, як говорилося вище, можуть бути самими різними, і перевагу в виборі кожен господар віддає вподобаному варіанту відповідно до правил вибору. Зупинимося детальніше на варіантах певного типу, вивчивши всі плюси і мінуси кожного. Отже, габарити плитки:

 1. 25х35 см. Середній розмір кахлю. Для даного виду матеріалу нескладно розраховувати необхідну кількість при укладанні. Її легко класти і вирівнювати. Ця модель найбільш затребувана в наш час, і виробники з різних країн пропонують широкий вибір і безліч колекцій саме середньої плитки.
 2. 15х15 см. Маленький кахель. Таким кахлем користувалися майстри з найдавніших пір. З нього дуже зручно складати картини, чудові малюнки і хитромудрі композиції. Варіант даного розміру прекрасно підходить для викладки поверхонь з увігнутою або опуклою формою. Наприклад, такий облицюванням можна викласти ванну-джакузі. Виробники сьогодні пропонують широкий вибір плитки маленького розміру з різним орнаментом. У колекціях представлені настінні і підлогові варіанти. До недоліків таких плиток можна віднести те, що вони візуально зменшують простір, так як після укладання утворюється багато швів. До того ж вирівнювання є дуже трудомістким і складним. Для роботи треба велике число затірки. Майстри рекомендують при виборі такої плитки робити шви вже.
 3. 20х35 см. Середній розмір плитки як варіант для укладання на стіну. Прекрасно поєднується за розмірами з "керамікою" 20х20 см, створюючи цікаві візерунки. Такий матеріал легко перевозити, втрат практично не буває. Крім того, з ним легко працювати, укладання нескладна і без праці можна розрахувати кількість матеріалу.
 4. 20х20 см. Класика, розмір радянських часів. Її легко укладати, вона зручна в стикуванні. Даний розмір добре підходить для ремонту маленьких кімнат. Завдяки своїм пропорціям не дозволяє оці втомлюватися. Сьогодні виробники пропонують широкий вибір плиток такого розміру для укладання на підлогу і на стіну.
 5. 20х30 см. Середній розмір, плитка для стін. Вважається, що для ванного приміщення стандартної квартири розмір плитки не може бути більше цього. Плитка має прямокутний розмір і може допомогти в коригуванні простору ванної кімнати. Вибирати плитку треба так, щоб якщо і розрізати її, то нечасто. Перш ніж приступати безпосередньо до укладання, природно, треба накреслити схему з усіма потрібними обчисленнями.

Як розрахувати необхідну кількість

Розрахунок кількості плитки - це найважливіший етап перед вчиненням ремонтних робіт. Якщо не провести розрахунки, то процес буде зіпсований, доведеться або докуповувати необхідний матеріал, або не знати, що зробити із залишками, на які, між іншим, теж були витрачені фінанси. Розрахувати кількість плитки нескладно, так як вона має чітку геометричну форму і конкретні розміри.

Визначаємося з розмірами плитки для ванноїРозрахунок кількості плитки для ванної кімнати

Попередній розрахунок дозволяє продумати візерунок, малюнок. Щоб кімната виглядала ідеально і акуратно, слід згладити шви, на малюнках продумати стикування. Якщо цього не зробити, то результат укладання не порадує.

Природно, розрахунок - справа індивідуальна для кожного окремого приміщення. Основа розрахунків - це розмір матеріалу і розмір кімнати. Перше, що треба зробити, - це зайти в приміщення і озирнутися, вивчивши наявність місць, які особливо впадають в очі. Робиться це для того, щоб уникнути згодом в цих місцях наявність швів і стиків. Ванні кімнати не завжди правильної форми, і якщо край плиток буде йти вздовж стіни, то рівно укласти матеріал не вийде. Укладати слід від центру до стін. На стіни плитку потрібно класти вже після того, як проведена укладання на підлогу.

Наступним кроком є ​​розрахунок на кожну окрему стіну. Проводячи розрахунок, не можна забувати про ширину швів. Укладати треба починати з самої видною стіни, а закінчувати - непомітною. Обрізка повинна бути не менше 30%. На підлозі робиться все те ж саме. Бажано, щоб початок і кінець стіни були викладені цілими плитками. Якщо укладання проводиться до середини стіни, то починати треба з різаних залишків, а в центрі завершити цільним матеріалом. Якщо зразки матеріалу неоднотонние, то візерунок або малюнок необхідно розташовувати симетрично, з огляду на всі сантехнічні предмети. Роблячи розрахунок, необхідно враховувати всі стіни.

Стики повинні бути в одному і тому ж місці. Це ж стосується і віконних прорізів. Шви, що не збігаються на дверних схилах, на вікнах моментально "вбивають" всю красу простору.

Опубликовано: 31-03-2020, 17:56
0

Похожие статьи


Наверх