Як можна швидко розморозити морозильну камеру

Іноді впритул постає питання, як швидко розморозити морозильну камеру. І це незважаючи на те, що сучасна холодильна техніка часто забезпечена системою NoFrost. Крижана кірка утворюється через вологу, яка потрапляє в камеру разом з недостатньо охолодженими продуктами і через частого відкривання дверей. Можливі й технічні причини появи полою: вихід з ладу термостата, порушення герметичності морозилки і т.д. Наявність крижаного покриву не тільки значно зменшує простір в камері, а й уповільнює роботу кухонного приладу, підвищує споживання електроенергії. Внаслідок цього і виникає питання, як розморозити морозильну камеру.

Підготовка до розморожування

Якщо не вживати ніяких зусиль, то повне розморожування холодильної установки може тривати приблизно добу. Зазвичай такий процес хочеться прискорити.

Виробники, як правило, радять розморожувати морозилку 1-2 рази на рік. Це дозволяє зберігати оптимальну потужність холодильної установки і підтримувати споживання електроенергії на мінімальному рівні.

Перш ніж зайнятися звільненням від криги, прилад треба підготувати до цього. Підготовчий процес складається з декількох етапів:

  • слід відключити прилад від електропостачання;
  • відкрити двері морозилки, з цього моменту починає відтавати лід;
  • звільнити полиці від продуктів;
  • підготувати ємності для збору талої води і ганчір'я.

Як можна швидко розморозити морозильну камеруВиробники, як правило, радять розморожувати морозилку 1-2 рази на рік

Необхідно подбати про те, щоб продукти не відтанули. Для цього їх складають в якісь ємності (пакети, тази і ін.) І намагаються ізолювати від теплового впливу. Для цього тару можна чимось укрити, щоб повільніше нагрівалася вміст. Добре, якщо є можливість покласти в ємності пакети з льодом.

Подібної проблеми не виникає, якщо розморожування відбувається в холодну пору року і є в наявності балкон. Тому зима - оптимальний час для очищення морозильної камери.

Процес відтавання можна приурочити до святкових днів, коли витрачається велика кількість запасів. Деякі господині люблять займатися цим питанням навесні, коли минулорічні запаси виснажилися, і камера майже порожня. Кухонний помічник готується до наступного сезону.

Способи швидкого розморожування

Існує кілька швидких способів звільнення побутового приладу від криги.

Як можна швидко розморозити морозильну камеруНайвідоміший метод має на увазі застосування каструлі з гарячою водою

Найвідоміший метод має на увазі застосування каструлі з гарячою водою. Для цього підбирають ємність відповідного обсягу (щоб вона містилася на полицю морозильної камери), наповнюють її водою і доводять до кипіння. Окріп ставлять на полицю морозилки. Бажано щось підкласти під гаряче дно (махровий рушник, обробну дошку). Можна використовувати кілька каструль (або мисок), якщо в морозилці кілька полиць. Дверцята слід закрити на кілька хвилин, це значно прискорює процес. Через деякий час (5-10 хвилин) остигнула воду міняють на окріп. Цю процедуру повторюють до тих пір, поки весь обсяг камери не визволиться від льоду. В процесі роботи потрібно постійно витирати талі води. Для полегшення цього завдання в нижній частині холодильника можна поставити невисокий тазик (деко, піддон), в який будуть стікати надлишки води. Процес розморожування вимагає уваги: ​​необхідно збирати воду, видаляти відходить від стінок лід.

Не меншої уваги потребує і застосування вентилятора для звільнення морозилки від криги. Завдяки цьому приладу забезпечується відтік холодного повітря з простору холодильної техніки і, як наслідок, лід швидше відтане. Замість вентилятора можна взяти фен, встановивши подачу повітряного струменя на мінімальний нагрів. Вентилятор (або фен) встановлюють перед відкритою морозильною камерою, повітряний струмінь направляється на товщу льоду. Необхідно дотримуватися запобіжних заходів, щоб талі води не потрапляли на працюючі електроприлади. Потоки повітря значно скорочують час танення крижаного покриву.

На цьому ж принципі засновано і використання пилососа для видалення крижаного панцира. На прилад надягають маленьку насадку і включають режим, при якому повітря видувається. Особливо зручно якщо пилосос підтримує функцію мийки, тоді з його допомогою можна збирати талу воду. Запобіжні заходи також важливо дотримуватися, щоб уникнути ураження електричним струмом.

Суттєву допомогу при відтаванні морозильної камери може надати їдальня кам'яна сіль. Якщо просто посипати їй заморожені поверхні, то шари льоду інтенсивно розморожуються. Важливо тільки встигати видаляти утворюється при цьому воду.

При очищенні морозилки значну допомогу може надати використання дерев'яної або силіконової лопатки. З її допомогою зчищають пухкий лід зі стінок камери, піддягають відстаючі пласти. Їх видаляють з простору камери, не чекаючи поки вони розтануть. Для цих цілей ні в якому разі не можна використовувати металеві предмети, тому що великий шанс, пошкодити стінки приладу.

Завершальний етап

Після того як у вас все розморожено, необхідно ретельно промити всі поверхні з миючим засобом (наприклад, для миття посуду), а потім з використанням теплої чистої води. Після цього морозилку протирають насухо, залишають на деякий час провітритися. Коли камера знову готова до роботи, вилку вставляють в розетку і натискають кнопку включення живлення. Морозилці буде потрібно якийсь час для того, щоб досягти робочої температури. При досягненні потрібних параметрів продукти знову завантажуються в морозильну камеру. При цьому продукти ретельно оглядають: не рекомендується розморожені пакети з їжею піддавати повторному заморожуванню. Інакше серйозно страждає якість продуктів харчування. Треба постаратися використовувати такі продукти в першу чергу при приготуванні їжі.

Як можна швидко розморозити морозильну камеруПісля того як у вас все розморожено, необхідно ретельно промити всі поверхні з миючим засобом

Після розморожування камера знову готова протягом тривалого терміну виконувати свої функції.

Опубликовано: 14-02-2020, 11:29
0

Похожие статьи


Наверх