Як правильно прочистити злив в пральній машині - поради фахівців

Рано чи пізно практично у кожного власника побутової техніки виникає проблема, як прочистити злив в пральній машині. Закупорка сміттям в системі пральної машинки - найчастіша поломка, з якої можна боротися як самостійно, так і викликавши фахівця з ремонту на будинок для лагодження техніки.

Причини закупорки зливу в пральній машинці

Фахівці з ремонту пральних машинок розрізняють 2 типу їх закупорки:

 • механічний;
 • природний.

Основними факторами механічної закупорки є дрібні предмети, які, проникаючи в систему зливу рідини, цілком блокують її.

Як правильно прочистити злив в пральній машині - поради фахівцівЗливний насос пральної машинки

Фахівці з ремонту побутової техніки відзначають, що найбільш часто застряють в фільтрує осередку дрібні предмети, які тим самим блокують зливну систему в пральній машинці. У їх числі можна виділити наступні:

 1. Відірвалися замочки і гудзики від одягу.
 2. Дрібні монети, іграшки, зубочистки та інше незначний вміст кишень.
 3. Крихітні детальки одягу і постільної білизни, в т. Ч. Декоративні елементи.
 4. Невеликі складові від верхньої частини нижньої білизни (поролонові чашечки, застібки, кісточки).

Природний тип засмічення, крім дрібних предметів, що є причиною закупорювання фільтру, викликають:

 1. Шерсть тварин, волосся або пух.
 2. Дрібні частинки ворсу, вати і інші незначні пилоподібне елементи.

Всі ці компоненти, що знаходяться на одязі під час прання, хоча і в більш повільному темпі, також закупорюють зливну систему в автоматичних машинах з очищення забрудненої білизни.

Таким чином, поступове накопичення цих та інших сторонніх предметів в зливний системі викликає закупорку пральки, виникає необхідність або почистити, або промити її, щоб все знову працювало справно.

Першочергові дії при виявленні засмічення зливу

Сигналом засмічення в зливний системі пральки є її зупинка, блокування бака, наповненого водою, і видача на дисплей помилки "немає зливу" (у деяких пральних машин цей сигнал може передаватися іншим способом - індикатором, наприклад).

Як правильно прочистити злив в пральній машині - поради фахівцівВода в баку пральної машинки

При спрацьовуванні всіх цих чинників необхідно в першу чергу поставити програмний перемикач в положення "злив води" або "віджимання" і натиснути кнопку "старт". Якщо машинка після цих дій початку зливати відпрацьовану рідину, значить, проблема поломки техніки укладена в інший несправності її деталей. Однак, якщо водотік не відбувається, потрібно вживати інших дії і розібратися в тому, як прочистити злив в пральній машинці.

Покрокова інструкція з очищення зливної системи

Ліквідувати проблему засмічення в зливний системі пральної машинки самостійно можна в такий спосіб:

 1. Звільнити зливний шланг, т. Е. Від'єднати від сифона, зняти з краю ванни або від'єднати від каналізації.
 2. Відпустити кінець зливного шланга в тазик або будь-яку іншу посуд. Основна частина води повинна злитися. Шланг при цьому також бажано промити.
 3. Відкрити люк, за яким повинна буде вийти пробка фільтра. (Практично у кожної пральної машинки є зливний фільтр). Як правило, розташовується він в нижній частині корпусу під пластиковою частиною, або в спеціальному віконці.
 4. Потихеньку відкрутити пробку зливного фільтра і злити залишки води.
 5. Відкрутити і витягнути пробку повністю, щоб почистити звідти все, що там накопичилося.
 6. Провести всі дії в зворотному порядку, т. Е. Закрутити пробку і змонтувати зливний шланг так, щоб він встав в початкове положення.

Як правильно прочистити злив в пральній машині - поради фахівцівЗлив води з шланга

Якщо пробка з якоїсь причини не бажає викручуватися, то краще не доламують її і викликати фахівця по ремонту, так як деякі пралки обладнані дуже дефіцитними кнопками. Навряд чи вам потрібні зайві витрати, викликані її випадковим пошкодженням. По завершенні всіх цих дій все повинно запрацювати, звичайно, якщо проблема була укладена в засмітті зливної системи. Однак, якщо самостійно прочистити злив в пралці не вдалося, то краще за все не займатися подальшим "самолікуванням" і викликати ремонтних справ майстра - професіонала.

Профілактика зливної системи

Для того щоб попередити засмічення фільтруючого системи і не мучитися вирішенням проблеми, як прочистити злив в пральній машині, обов'язково перед кожною новою пранням важливо проводити такі прості маніпуляції:

 1. Перевіряти кишеньки одягу на наявність сторонніх предметів.
 2. Використовувати спеціальні чохли і мішки для прання.
 3. Повністю застібати на одязі такі дрібні деталі, як гудзики або замки (будь-застібки).

Як правильно прочистити злив в пральній машині - поради фахівцівПрання одягу в чохлах

Крім іншого, фахівці рекомендують не рідше 2-х разів на місяць проводити профілактичні заходи з очищення зливної системи. У попереджувальних цілях можна також додатково на вхідний шланг при монтажі конструкції поставити фільтр. Він додасть більш надійний захист автоматичної машинці для прання білизни від забруднень і дозволить уникнути недешевого ремонту техніки.

Опубликовано: 18-02-2020, 16:05
0

Похожие статьи


Наверх