Як проводиться чистка кулера для води?

Сьогодні кулери встановлюються в багатьох лікарнях, офісах та приватних будинках. Треба пам'ятати, що чистка кулера для води повинна проводитися регулярно. Різні установи вирішують таку проблему за допомогою фахівців. Тоді як більшість людей прагнуть розібрати прилад самостійно і виконати дану роботу своїми руками.

Потрібні кошти і перший етап чищення

Під час експлуатації всередині судини відбувається утворення біологічного нальоту. Ця утворилася плівка покриває деталі. При зіткненні з нею вода забруднюється. Повільне освіту цього нальоту можливо при використанні високоякісної води. Про присутність бактерій в ємності говорить наявність поганого присмаку і запаху.

Для проведення якісної очистки кулера для води потрібно потурбуватися про наявність під рукою:

 • миючого засобу;
 • йоржика;
 • рукавичок;
 • таза з водою;
 • паперових рушників або серветок.

Професійний засіб для внутрішньої чистки можна купити в компанії, проте його під силу виготовити і самостійно. Для того щоб 1 раз почистити прилад, знадобиться 3-5 л води, на кожен літр йде 20 г лимонної кислоти. Її необхідно ретельно розмішати у воді, температура якої наближена до кімнатної. Такий спеціальний розчин приготувати в домашніх умовах під силу будь-кому, як і виконати роботу по очищенню кулера. Перед тим як приступити до роботи познайомтеся і розберіть докладніше, що додається.

Як проводиться чистка кулера для води?Чистка кулера спеціальним розчином

Перше, що треба зробити, це вийняти прилад з розетки, а потім вилити всю воду, що залишилася в кулері. Воду треба злити з кранів з холодною і гарячою водою. Перед цим можна дати їй охолонути, щоб було зручніше зливати. Після того як вся вода витече, бажано трохи нахилити прилад в різні боки. Ці дії допоможуть рідини повністю витекти з краником. Потім необхідно знайти на задній панелі пристрою ще 1 зливний кран. Його відкручують для того, щоб систему повністю звільнити від рідини.

зовнішня чистка
Чистка кулера не обходиться без обробки його зовнішніх деталей:

 • корпусу;
 • приймача, в якому накопичуються залишки стікає рідини;
 • кранів з холодною і гарячою водою.

Цю очисну роботу потрібно виконати обов'язково, тому що на внутрішніх частинах теж відбувається скупчення різних бактерій. Всім елементам потрібно регулярна санітарна обробка. Перш за все откручиваются і промиваються зсередини крани. Для цієї процедури використовується мильний розчин і маленький йоржик. Після того як вони будуть вимиті, їх ставлять на колишнє місце і починають мити лоток, призначений для збору крапель. Ця деталь і корпус повинні промиватися набагато частіше, ніж капітальна очищення приладу.

Як проводиться чистка кулера для води?Промивання лотка для збору крапель

Потім розбираємо місце, в якому знаходиться ємність з водою. Її відкручують поворотом проти годинникової стрілки. Обробка здійснюється з використанням мильного розчину. Після того як буде звільнений бутилепріемнік, постане погляду приймальний бак з водою, яка надходить з бутля. На дні бака знаходиться рассекатель, його належить дістати і помити. Для миття також використовується мильний розчин. Потім обов'язково потрібно ретельно сполоснути під проточною водою.

Основний етап

Тепер треба перейти до головного етапу по очищення кулера від нальоту і бруду. Для цього засіб, зроблене самостійно, маленькими порціями наливається в ємність. Фахівці радять залишити відкритими крани холодної і гарячої води для повного наповнення системи. Води треба налити стільки, щоб з кранів вона виходила з великим напором. Як тільки це відбудеться, їх необхідно закрити, і під'єднати пристрій до мережі. На задній панелі кулера є тумблер нагріву, який слід включити. Тумблер ж охолодження повинен залишатися вимкненим.
Коли вода нагріється, індикатор згасне. А далі тумблер нагріву треба відключити, і від'єднати прилад від електрики. Що очищає розчин залишається в ємності на 5-6 годин. Це час йому необхідно для повного охолодження системи, а потім продовжити виконувати розпочату роботу. Тут слід скористатися йоржиком. Їм акуратно чистяться стінки бачка, внутрішні отвори і пази.

Якісно і повністю видалити наявну на стінках слиз можна просто, потерши їх руками. Потім очищуючий розчин зливається через крани з гарячою і холодною водою. Повністю спустошити систему допоможуть нахили кулера в різні боки. Необхідно зробити контрольне зливання води. Для цього використовується кран на задній панелі приладу.

Виконання процедури полоскання допоможе позбутися від миючого розчину і бруду, яка ще залишилася в пазах і на стінках.

Для промивання знадобиться 4-5 л простий проточної води, яка наливається в приймальну ємність. Перед цим необхідно поставити назад раніше викручений рассекатель. Треба мати на увазі, що заливати потрібно маленькими порціями, щоб вода розподілилася по системі повністю. Після того як це буде виконано, належить її злити, як це було зроблено на початковому і очищає етапі.

Як проводиться чистка кулера для води?Перед промиванням необхідно встановити рассекатель

Про якісний промиванні системи можна судити за смаком води. Наявність кислоти свідчить про недостатню чищенні ємності.

Завершальна стадія очищення

Після того як кулер ретельно почищений, потрібно його зібрати. Коли буде протерті корпус і зовнішні частини, обов'язково протирається і задня панель. На ній також скупчується жирний наліт і павутина. Весь бруд забирається за допомогою м'якого вологого паперового рушника або серветки. Щоб на поверхні не залишалося розлучень її треба витерти сухою серветкою. Тепер настала черга його підключення до розетки. Потрібно не забути на задній панелі включити тумблери, що відповідають за нагрівання та охолодження води.

Як проводиться чистка кулера для води?На задній панелі знаходяться вимикачі відповідають за нагрівання та охолодження води

Перед тим як почистити кулер для води, бажано ознайомитися з деякими нюансами.
Клапан, який відповідає за злив води з системи, в деяких моделях знаходиться не на задній, а внизу на передній панелі.
Фахівці забороняють застосовувати засоби, в яких містяться абразивні речовини, також не можна чистити прилад:

 • гасом;
 • ацетоном;
 • бензином.

Для миття не годяться губки і мочалки з твердим покриттям. Встановлюючи бутель з очищеною водою, треба знімати одноразовий целофан. При заміні необхідно добре обробляти місця, де відбувається зіткнення бутлі і його приймача.

Коли має бути вибір кулера, обов'язково потрібно звернути увагу на тип встановленого охолодження: компресорний або електронний. У приладі з електронним охолодженням є вентилятор, який з часом засмічується. і кулер виходить з ладу. В цьому випадку чистка в домашніх умовах не допоможе.

Яким би брудним не був прилад, мити його в посудомийній машині або під тиском води, пара забороняється, тому що це може привести до пошкодження емалі. Набагато безпечніше і надійніше кожні півроку очищати кулер просто руками.

Потрібно мати на увазі, що від стану всієї системи залежить те, яку воду питимуть люди, які користуються цим приладом. Для того щоб вона була чистою, смачною потрібно систематично очищати пристрій від слизу, цвілі і бруду. Бувають ситуації, коли прості розчини не в силах допомогти позбутися від зеленого нальоту, тоді варто придбати спеціальний розчин, що чистить жирні поверхні.

Опубликовано: 21-02-2020, 19:39
0

Похожие статьи


Наверх