Як проводиться чистка пральної машини оцтом

Багато побутові прилади часто доводиться чистити від бруду, цвілі або накипу. Чистка пральної машини оцтом стала справжнім відкриттям для багатьох господинь. В процесі експлуатації на внутрішніх деталях пральної машини накопичується шар накипу, який виробники пропонують чистити спеціальними засобами.

Що нам пропонують виробники пральних машин

Занадто жорстка вода і миючі засоби з вмістом магнієво-кальцієвих солей псують пральну машину, що найчастіше призводить до передчасного згорання нагрівального елементу (ТЕН). Якщо середній термін служби пральної машини близько 10 років, то при недбалої експлуатації вона не переживає гарантійний термін служби.

Як почистити пральну машину від накипу? Магазини пропонують багато всіляких засобів. Вам запропонують очистити пральну машину від накипу за допомогою порошків, який нейтралізують солі кальцію і магнію, а також гелі, засоби з видалення накипу під час прання разом з білизною або вхолосту без білизни. Варто відзначити, що прання білизни разом із засобами від накипу не буде добре позначатися на матеріалах, тим більше таких делікатних, як шовк, вовна і дитячі речі. Бажано не використовувати додаткової хімії при пранні речей, щоб вони довше збереглися в новому вигляді. Прати вхолосту обійдеться дешевше і набагато дбайливіше.

Як проводиться чистка пральної машини оцтомМагазини пропонують багато всіляких засобів для очищення пральки від накипу

Якщо вірити виробникам усіх цих засобів, машина буде служити набагато довше, тому ви заощадите на покупці нової. Але чи так це економно, як свідчить реклама? Вирішувати вам. А практичні господині вважають за краще почистити пральну машину оцтом. Оцет є практично в кожному будинку, він недорогий і продається в будь-якому магазині.

Чи справді це так важливо

Чи справді пральну машинку потрібно чистити від накипу і як часто можна користуватися від накипу оцтом? Відомо, що вода в трубах містить велику кількість мінеральних сполук - солі кальцію і магнію, а також хлор.

В процесі прання вода нагрівається, а мінеральні сполуки у вигляді накипу прилипають до внутрішніх деталей, які контактують з водою, особливо страждає така дорога деталь як ТЕН. Згодом через товстого шару накипу ТЕН приходить в непридатність. З часом це призводить до того, що вода може потрапити всередину електронагрівача і тоді трапиться коротке замикання. На випадок короткого замикання у пральній машини автомат є спеціальний запобіжник, який автоматично відключить ТЕН від мережі, запобігши пожежа. Після цього машину потрібно віддавати в ремонт, щоб замінити ТЕН, який часом коштує не набагато дешевше нової машини. Очищений від накипу ТЕН може прослужити довгі роки.

Як проводиться чистка пральної машини оцтомВ процесі прання мінеральні сполуки у вигляді накипу прилипають до внутрішніх деталей, особливо страждає ТЕН

Рекомендується, в залежності від частоти прання, користуватися засобами з видалення накипу від декількох разів на рік до декількох разів на місяць. Часта прання вимагає частого чищення нутрощів пральної машини. Оцет відмінно підійде для регулярного очищення від накипу, він не зашкодить внутрішнім деталям. Багато чистячі засоби містять речовини, які при попаданні в воду починають виробляти оцтову кислоту. А прання спеціальним порошком проти накипу, очисні фільтри для води можуть обійтися навіть дорожче періодичної (раз в 3 роки) покупки нової пральної машини.

Послідовність очищення оцтом

Оцет є кислоту, що виготовляється шляхом мікробіологічного синтезу за допомогою оцтовокислих бактерій з харчового спирту. Він проводиться хімічним або натуральним способом. Синтетичний оцет використовується в промисловості, а харчової можна купити в продуктовому магазині, він називається столовий. Столовий оцет може містити і інші кислоти (яблучну, винну, лимонну), ефіри й складні спирти.

Для очищення пральної машини оцтом знадобиться: 70% оцтова есенція або 9% (не більше) оцет. Для приготування оцту з концентрованою есенції необхідно змішати її з холодною водою в пропорції 1:10, тобто в 1 склянку води додати 1 ст.л. есенції. Краще заздалегідь приготувати гумові рукавички для захисту рук від випадкового потрапляння оцту на шкіру. Спочатку звільніть машину від білизни, потім виконайте наступне, щоб прибрати накип і неприємний запах:

 1. Знайдіть найтривалішу програму прання і режим високої температури - не менше 90 ° C. Режим полоскання краще відключити, так як холодна вода при полосканні заважатиме.
 2. У відділення кондиціонера для білизни потрібно налити 1 склянку оцту.
 3. Увімкніть машину на 10 хв., А потім поставте на паузу (якщо ця функція передбачена у вашій моделі). Нехай оцтова кислота проникне в шар накипу і почне розчиняти її.
 4. Через 1-1,5 години продовжите прання. Вона повинна тривати не менше 2 годин.
 5. Якщо ви в перший раз після тривалого користування машини проводите таку процедуру очищення, то всі маніпуляції доведеться повторити 3 рази.
 6. Не забудьте про ущільнювачі в дверцятах. Це гумові прокладки, всередині яких часто накопичується накип і бруд. Треба помити дверцята і гумові прокладки за допомогою губки, змоченою в оцті.

Очищення за допомогою соди

Якщо в будинку немає оцту, чи є інші способи як почистити пральну машинку від накипу? Це сода. Сода - універсальний засіб, може очищати будь-які тверді поверхні, відбілює і виводить плями на білизні, а ще сода застосовується в кулінарії. Відрізняється сода хімічним складом. Вона поділяється на кальциновану, харчову та каустичну.

Як почистити пральну машину содою? Заздалегідь подбайте про захист рук, надіньте гумові рукавички. Послідовність дій така:

 1. Приготуйте содовий розчин. Для цього розмішайте кальциновану соду у воді в пропорції 1: 1.
 2. За допомогою губки нанесіть содовий розчин на всю внутрішню поверхню машини, включаючи двері та гумовий ущільнювач.
 3. Через 30 хв. змийте забруднення разом з розчином соди.
 4. Увімкніть режим найкоротшою прання без білизни.

Як проводиться чистка пральної машини оцтомНанесіть содовий розчин на всю внутрішню поверхню машини, включаючи двері та гумовий ущільнювач

Ви побачите, що кальцинована сода теж чудово позбавляє від накипу. Кальциновану соду можна додавати і при пранні білизни (крім мембранних тканин і матеріалу з додаванням вовни або шовку) для попередження появи накипу.

Використовувати можна і звичайну харчову соду, тільки чистити прилад з нею доведеться частіше - до декількох разів на місяць. Як почистити пральну машину автомат від бруду звичайною содою? Харчова сода слабо-лужна, тому кальцинована краще підходить для чищення від забруднень і нальоту. Очищуючий засіб той же: нанести розчин на 30 мін. прибрати ганчіркою, а після промити в режимі швидкого прання.

Позбутися неприємного запаху

Неприємний запах з'являється з кількох причин. Одна з них - неправильне підключення машини до зливу.

Як проводиться чистка пральної машини оцтомЛимонну кислоту слід засипати в відсік разом з пральним порошком

Інші поширені причини пов'язані з невмілим експлуатуванням пральної машини:

 1. Прання тільки в режимі низької температури, з коротким полосканням сприяє розмноженню бактерій. Бактерії в холодній воді не гинуть. Все сміття і крихти з кишень будуть застрявати в щілинах і вузьких відсіках машини, покриватися цвіллю і неприємно пахнути.
 2. Забуваєте просушити барабан і відсіки для порошку після прання.
 3. Під час прання сміття залишається в кишенях одягу. Забуваючи перед пранням перевірити всі кишені, ви будете виявляти, що неприємний запах в пральній машині автомат з'являється знову і знову. Папір, залишки їжі прилипають до стінок барабана, а потім перетворюються в їжу для бактерій.
 4. Зайва кількість кондиціонера для білизни при пранні. Він може погано вимиватися з відсіку для ополіскувача. Неякісні засоби для прання також можуть бути причиною запаху.
 5. Залишки накипу на дні після чистки засобами від накипу можуть призводити до повторної появи бактерій і цвілі. Краще відразу промивати вологою серветкою всю внутрішню поверхню бака і відсіки для миючих засобів, контейнер для сміття. Фільтр насоса теж вимагає періодичної чистки під струменем води.

Всі способи по очищенню від накипу гарні, але що робити, якщо запах цвілі залишився? Як почистити пральну машину від запаху? За допомогою лимонної кислоти. Лимонна кислота теж чистить накип в пральній машині, але не так активно, як оцет. Зате завдяки її антисептичним і антибактеріальним властивостям можна швидко впоратися з будь-яким неприємним запахом. Для початку засипте в відсік разом з пральним порошком 50-100 г кислоти. Увімкніть прання в холодному режимі без білизни, на найкоротший термін. Бактерії загинуть, а запах і цвіль зникнуть.

Ще один простий спосіб як очистити від запаху і видалити накип - таблетки для посудомийної машини. Запустіть машину на максимальну прання при високій температурі, поклавши всередину таблетки для посудомийної машини. Якщо немає таблеток, то можна використовувати відбілювач.

Не намагайтеся одночасно засипати всі кошти відразу, тому що лимонна кислота, сода, оцет почнуть роз'їдати метал, викликаючи корозію, і зашкодять гумові ущільнювачі.

Важливо пам'ятати, що будь-яка пральна машина повинна чиститься регулярно, і не забувати прибирати сміття з кишень одягу перед пранням.

Опубликовано: 24-02-2020, 13:33
0

Похожие статьи


Наверх