Як вибрати фен для волосся

Сьогодні щоденний догляд за волоссям немислимий без фену. Сушка волосся, витягування, надання обсягу і укладання - це завдання, які неможливо вирішити без цього електричного приладу. Але щоб фен був дійсно корисний, що не шкодив волоссю і справлявся з покладеними на нього завданнями, потрібно правильно його вибрати. Ще кілька десятків років тому в продажу було не більше 5-6 різновидів цих приладів, сьогодні ж в асортименті магазинів налічуються сотні моделей фенів, тому питання вибору варто ще гостріше. Як вибрати фен для волосся і на що потрібно звернути увагу - далі деталі.

Кабель

Багато звертають увагу на кількість і види насадок, потужність, дизайн пристрою. Але мало хто знає, що потрібно знати про кабель фена. Важливо звернути увагу на кабель - він повинен повністю відповідати експлуатаційним вимогам і витримувати навантаження. Ось яким повинен бути кабель якісного фена:

 • він повинен бути доповнений роликовим механізмом на вході в пристрій, так він буде обертатися і це продовжить термін служби фена, адже така деталь захищає проводки від переломлення;
 • він повинен бути покритий надійною ізоляцією, щоб при використанні фен не був небезпечним для людини;
 • кабель повинен бути не коротше двох метрів, але і не довше 4 метрів, бажано вибирати в залежності від близькості розташування розетки до дзеркала або туалетного столика;
 • також варто звернути увагу і на якість вилки - вона повинна бути надійною, відповідної потужності приладу.

Як вибрати фен для волосся

У продажу є маса варіантів бездротових фенів, вони працюють від батареї. Такі моделі гарні, бо не залежать від наявності або відсутності розеток, але є мінус - вони мають дуже низьку потужністю і можуть використовуватися тільки як дорожній варіант або на випадки, коли потрібно висушити або укласти волосся поза домом. Для повсякденного використання краще вибирати такі моделі, які працюють від мережі.

Увага! Існують моделі фенів з регульованою довжиною кабелю. Це оптимальний варіант. Але потрібно звернути увагу на якість і надійність механізму, який регулює довжину кабелю.

Вага пристрою

Прийнято вважати, що легкий фен більш зручний у використанні. Почасти це так - такий пристрій набагато зручніше для сушки і укладання волосся. Але найчастіше покупка легкого фена - марна трата коштів. Хороший, якісний фен буде важити пристойно, тому що у нього важка обмотка мотора.

Легкий фен не зможе бути потужним. До того ж, додатковий вага дає термостійкий матеріал. Якісний пластик, який здатний витримувати високі температури і не плавиться при цьому, теж важить пристойно, не тільки металевий корпус буде важким. Тому, якщо потрібен по-справжньому надійний і якісний фен, насамперед необхідно оцінити його вагу і розглядати тільки моделі важче.

Як вибрати фен для волосся

Потужність фена для волосся

Нюанс, на який теж мало хто звертає увагу - потужність. Можна не розбиратися в фізичних показниках потужності, досить просто прочитати характеристики. Фени, потужність яких менше 1500 Вт краще не розглядати взагалі, так як сушка волосся з ними буде досить довгим процесом.

Якщо потрібно щоб фен швидко і якісно сушив волосся, необхідно підбирати моделі, потужність яких знаходиться в діапазоні від 1500 Вт до 2500 Вт. Більш потужні моделі існують, але вони більше підходять для професійних салонів краси та перукарень. Оптимальна потужність домашнього фена - 1800-2000 Вт.

Нагрівальний елемент

Усередині фена нагрівається повітря за допомогою звичайної спіралі або ж за рахунок інфрачервоного елемента. Обидва варіанти ефективні, але в більшості моделей, призначених для домашнього використання, вбудована спіраль. Фени з інфрачервоними елементами частіше використовуються в салонах і перукарень, їх вартість трохи вище, але при цьому вони більш безпечні для волосся.

Як вибрати фен для волосся

Якщо вибирати фен зі спіраллю, варто звернути увагу на її якість. Найбільш надійним варіантом вважається спіраль в кераміці. Вона забезпечує швидкий, але рівномірний нагрів повітря, при цьому знижує потенційну шкоду для волосся.

Температурний режим і управління

Уже кілька років виробники фенів пропонують найбезпечніші різновиди пристроїв - вони оснащені мініатюрним датчиком температур і захищають волосся від перегріву. Однак, не у всіх фенах є такий датчик, але навіть при його наявності необхідно самостійно вибирати температурний режим. Як правило, в фенах є три стандартних температурні режими:

 • холодний;
 • теплий;
 • гарячий.

Якщо фен не має кнопки перемикання температур - не варто навіть розглядати такий варіант. Це пристрій буде або пересушувати волосся, або ж буде занадто довго сушити їх. Фени без регуляції температури не дозволяють зробити хорошу укладання.

Важливо звертати увагу не тільки на наявність кнопки перемикання температурних режимів, але ще і на зручність її розташування. Оптимальний варіант - наявність кнопки на ручці фена, щоб можна було переключатися, не відриваючись від сушки. Там же повинна бути встановлена ​​кнопка регулювання швидкості обдування, але вона теж присутня далеко не у всіх моделях фенів.

Увага! Управління феном має бути, перш за все, зручним, а також безпечним. Не можна забувати, що це електричний прилад, тому купувати варто тільки максимально надійні, міцні і безпечні моделі.

Матеріал

Важливо звернути увагу на матеріал, з якого виготовлений корпус, адже від цього залежить безпека використання пристрою і його термін служби. Більшість фенів для домашнього використання виготовляються з пластика, але також існують моделі, корпус яких створено з нержавіючої сталі.

Досить часто виробники неякісних китайських товарів використовують небезпечний пластик, що не стійкий до впливу високих температур і механічних пошкоджень. Тому, важливо звертати увагу на маркування пластика, з якого виготовлений корпус. Термостійкі види пластика мають такі варіанти маркувань:

 • PVC;
 • V;
 • PP.

Як вибрати фен для волосся

Фени зі сталевим корпусом сильно нагріваються при тривалій роботі, тому не підходять для володарів густих, пишних і довгих волосся. Краще вибирати прилади з пластика, але обов'язково звернути увагу на його якість.

Важливо! Важливо звернути увагу - чи розбирається задня частина корпусу. Решеточная кришка повинна зніматися для чищення. У дорогих моделях встановлюється фільтр. Якщо раз в 2-3 місяці знімати кришку і чистити від бруду фільтр, фен прослужить в рази довше.

Насадки

Сучасні фени обов'язково мають в комплекті насадки різних форм і типів. Як правило, чим більше насадок йде в комплекті, тим дорожче пристрій, але важливо розуміти, що велика частина з них може так ніколи і не стане в нагоді. Є тільки 3 основні насадки, без яких неможливо ефективно і безпечно використовувати фен.

Як вибрати фен для волосся

 1. Концентратор - це насадка, яка концентрує і передає в потрібному напрямку потоки теплого повітря. Концентратор потрібен для сушки і витягування волосся.
 2. Дифузор - це оптимальний варіант для власниць занадто густих, кучерявого волосся. Але важливо розуміти, що дифузор актуальний тільки в тому випадку, якщо фен досить потужний. Він розсіює повітря так, щоб одночасно обдувати великий обсяг волосся. Дифузором можна укладати кучеряве волосся, надавати їм обсяг.
 3. Обертові насадки - брашінг різних типів. Можуть йти в комплекті до звичайного фену або ж продаватися окремо, як самостійно пристрій. Брашінг - кращий варіант для швидкого укладання, це насадка у вигляді щітки для укладання. З отворами, через які проникає тепле або гаряче повітря.

Для власниць прямого довгого волосся оптимальним варіантом буде придбання фена-стайлера з обертової насадкою. Укладати кучеряве або кучеряве волосся зручніше з насадкою дифузором. Для коротких прямих або кучерявого волосся обов'язково наявність в комплекті насадки-концентратора.

Важливо! Сушити волосся феном без насадки категорично заборонено. Це призведе до швидкого пересихання, недоглянуті увазі волосся, появі посічених кінчиків і інших проблем.

Корисні поради

Багато стилісти і трихолог стверджують, що сушка волосся феном небезпечна. Вона призводить до ряду проблем, серед яких випадання, потускнение, лупа, суха шкіра голови і посічені кінчики. Але виробники сучасних фенів вже врахували багато нюансів і більшість пристроїв не мають негативного впливу на стан волосся і шкіри голови. Щоб фен був максимально безпечним, потрібно знати, як вибрати відповідне пристрій. У цій справі допоможуть такі поради:

 • купувати варто тільки сертифіковану продукцію в офіційних торговельних представництвах або фірмових магазинах, так як є ризик придбання підробки;
 • важливо обов'язково переконатися в справності всіх функцій обраного фена, щоб в майбутньому не довелося витрачати час на повернення і обмін;
 • фен відноситься до числа товарів, які підлягають обміну та сервісного обслуговування, тому при покупці варто вимагати у продавця гарантійний талон;
 • не варто поспішати з покупкою, краще вивчити характеристики вподобаних моделей і порівняти їх, щоб вибрати найкращий варіант;
 • варто звернути увагу на моделі з вбудованим іонізатором, вони дбайливо сушать волосся, відновлюють їх структуру і зміцнюють;
 • важливо переконатися, що пристрою вистачає напруги в 220 вольт, інакше воно не буде ефективно працювати від звичайної домашньої розетки.

Дотримуючись цих рекомендацій вдасться вибрати фен. Який буде дбайливо і швидко сушити і укладати волосся. Головне не варто поспішати - краще витратити більше часу на пошуки, ніж придбати неякісну і невідповідну річ.

Опубликовано: 27-02-2020, 12:55
0

Похожие статьи


Наверх