Як вибрати парогенератор

Використання парогенераторів в побуті почалося порівняно недавно. Ще 30 років тому вони застосовувалися лише в професійних хімчистках, а також в промислових умовах. Але після появи перших побутових приладів, що працюють на пару, господині стали масово переходити на них. Цьому є пояснення - наявність в будинку парогенератора істотно полегшує повсякденну працю. Але по-справжньому корисним в господарстві буде тільки правильно обраний прилад.

Для чого потрібен парогенератор

Це питання, на яке необхідно відповісти самому собі і бажано до покупки. Зараз виробники домашньої побутової техніки пропонують настільки різноманітні моделі, тому необхідно спочатку визначити, для чого потрібен парогенератор, а після цього здійснювати підбір за потребами.

У домашньому господарстві парогенератор може використовуватися для таких цілей:

 • чистка килимів, килимових покриттів, м'яких меблів і інших текстильних виробів;
 • дезінфекція, усунення грибків і патогенних бактерій, знищення пилових кліщів;
 • видалення плям будь-якого походження, практично на всіх поверхнях і тканинах;
 • прибирання у ванній кімнаті і санвузлі;
 • чистка кухонних приладів і стін від жиру і нагару;
 • генеральне прибирання у всьому будинку;
 • миття вікон і дверей;
 • чистка плиткових швів;
 • прасування штор, тюлі, одягу.

Як вибрати парогенератор

Є й маса інших сфер застосування парогенераторів, але все залежить від того, якого типу пристрій вибрано. Не існує універсальних моделей парогенераторів, тому потрібно вибирати під свої особисті потреби.

Важливо! Парогенератор можна використовувати для догляду та чищення таких предметів одягу або інтер'єру, які погано переносять високу температуру і контакт з вологою.

На що звернути увагу

Від того, наскільки правильно обраний парогенератор. Залежить комфорт і зручність його використання. Цей прилад повинен бути максимально потужним, але при цьому і безпечним, щоб в процесі використання не одержати опіки. Отже, на що в першу чергу необхідно звернути увагу.

Як вибрати парогенератор

 1. Якість матеріалу і складання корпуса - запорука безпеки. Найнадійнішими моделями вважаються парогенератори, створені з термостійкого пластика, який не нагрівається і не плавиться в процесі використання. Всі деталі повинні бути закріплені надійно і герметично, щоб в процесі використання не обпектися.
 2. Важливо звернути увагу на потужність приладу. Купувати генератор пари потужністю менше 1500 Вт немає сенсу, але і більше Потужність 2000 Вт теж не потрібно. Вибирати парогенератор варто в діапазоні потужності від 1500 Вт до 200 Вт.
 3. Ще один критерій вибору - ємність для води, точніше її обсяг. Немає сенсу купувати побутової пароочиститель для прибирання квартири або будинку, якщо ємність для води в ньому менше 1-1,5 літрів. Справа в тому, що після завершення роботи не можна відразу ж заливати воду в пристрій, йому необхідно дати охолонути, і якщо резервуар маленький, неможливо буде завершити збирання з парогенератором за один раз.
 4. Необхідно переконатися, що кабель парогенератора досить надійний і довгий. Інакше в процесі використання доведеться використовувати подовжувач або ж просто обмежитися зоною, розташованої поблизу до розетки.
 5. Важливо переконатися також, що рівень тиску і швидкість подачі пари відповідають вимогам до експлуатації приладу. В інструкції серед характеристик можна знайти показники безперервної подачі пари, як правило, від 80 до 180 грам в хвилину, в залежності від моделі та її функціональних особливостей.

Увага! Звертаючи увагу на резервуар для води, також варто оглянути, чи є у приладу можливість візуально визначити рівень рідини в ньому. Якщо ємність створена з прозорого пластика - це полегшить завдання контролю. Включати парогенератор без води в резервуарі небезпечно.  

Види парогенераторів

Визначившись з цілями вибору генератора, варто ознайомитися з основними типами цих пристроїв, щоб при пошуку відразу ж переходити до відділу з потрібним варіантом. Залежно від мети призначення парогенератори бувають трьох типів:

 • побутові парогенератори (для прибирання і чищення);
 • ручні пристрої для одягу та інших текстильних виробів;
 • багатофункціональні прасувальні системи.

Підібрати універсальний пристрій не вийде. Якщо потрібен генератор пара для прибирання і чищення - необхідно вибирати побутові моделі, які для цього призначені. Якщо ж парогенератор потрібен для догляду за одягом і взуттям виробами, підійде ручної отпариватель або ж повноцінна прасувальна система.

Парогенератор для прибирання

Найпоширеніша різновид парогенератора, призначеного для збирання - це парова швабра. Вона зовні дуже схожа на пилосос або електровіник, але при цьому відрізняється тим, що має вбудований парогенератор. Парова швабра підходить для виконання таких завдань:

 • миття підлоги;
 • очищення м'яких меблів;
 • чистка кахельної плитки у ванній кімнаті;
 • обробка будь-яких горизонтальних і вертикальних поверхнею з метою видалення бруду і дезінфекції.

Як вибрати парогенератор

Парова швабра - це свого роду миючий пилосос, але з вбудованим парогенератором. Її перевага в тому, що вона легко справляється із застарілими забрудненнями і знищує до 95% патогенних бактерій на поверхнях.

Пароочиститель ручної

Ще один варіант парогенераторів для прибирання - ручні моделі. Такі варіанти найчастіше використовуються професійними клінінговими компаніями для ідеальної чистоти і дезінфекції. У ручних парогенераторів пар подається під високим тиском і має більш високу температуру, за рахунок чого вдається швидко і без особливих зусиль справляються навіть з застарілої брудом і жиром.

Як вибрати парогенератор

Увага! Для домашнього використання все ж краще вибирати швабру-парогенератор, так як вона більш універсальна в застосуванні і менше споживає електроенергії. Потужний парогенератор більше підходить для генерального прибирання, і не буде використовувати щодня.

Отпариватель ручної

Для прасування одягу та текстилю є ручні парогенератори, які практично замінюють праска. Перевага такого приладу полягає в тому, що він продовжує термін служби виробів з текстилю, так як не пошкоджує волокна, як це відбувається в процесі контактної прасування. Нагріта підошва праски псує одяг, а отпариватель чи не порушує структуру волокон і може використовуватися навіть для тих речей, які потребують делікатного догляду.

Як вибрати парогенератор

Можливості ручного отпарівателя:

 • розгладження штор, тюлі в підвішеному стані;
 • чистка та прасування піджаків, пальто, курток;
 • надання речам свіжості, дезінфекція;
 • обробка подушок і м'яких меблів з метою усунення пилових кліщів і дезінфекції;
 • розгладження суконь, блуз з синтетики і натуральних тканин;
 • відпарювання і видалення плям.

За допомогою ручного пристрою можна без праці розгладити одяг, навіть якщо вона вже надіта. Але важливо розуміти, що в таких ситуаціях варто вибирати мінімальну температуру, щоб не отримати опік.

Прасувальна система

Це багатофункціональна система, яка підійде для догляду за текстилем. В побутових цілях, тобто для прибирання і чищення, таку систему не вдасться. Тому такий варіант підходить тільки в тому випадку, якщо потрібен професійних догляд за одягом та іншими виробами з тканини. Як правило, для домашнього використання прасувальні системи не набувають - вони більш затребувані в готелях, готелях, дитячих садах, лікарнях, де необхідно щодня обробляти величезні обсяги білизни та одягу. Але можна придбати і для домашнього використання.

Як вибрати парогенератор

При виборі потрібно враховувати, що така система досить громіздка, розмістити її в малогабаритній квартирі буде непросто. Це оптимальний варіант для будинків з окремою вбиральні або пральні. Якщо потрібно прасувати не частіше 2-3 разів на тиждень немає ніякого сенсу в придбанні такої системи, досить, аби просто обрати якісну праску з функцією генерації пари і хорошу прасувальну дошку. Також є непрофесійні прасувальні системи, які не комплектуються громіздкими прасувальними дошками, а являють собою лише потужний праска з підключеним блоком парогенератора, вони відмінно підходять і для відпарювання речей, і навіть для чистки.

Керуючись цими рекомендаціями, кожен зможе підібрати для домашнього використання генератор пара. Варто віддавати перевагу моделям відомих виробників і обов'язково при покупці вимагати гарантійний талон, щоб в разі необхідності звернутися за сервісним обслуговуванням.

Опубликовано: 29-02-2020, 19:08
0

Похожие статьи


Наверх