Як вибрати плоский накопичувальний водонагрівач?

Водонагрівачі накопичувальні плоскі завойовують все більшу популярність. Вони стають справжнім порятунком для власників дачного будинку або під час відключення гарячої води, адже навіть в спеку не хочеться приймати крижаний душ або ванну.

Види плоских нагрівачів

Нагрівальні пристрої стали популярні з кількох причин. Вони дають можливість швидко нагрівати воду навіть в будинках, які не підключені до загальної водопровідної мережі, і користуватися гарячою водою не тільки в опалювальний сезон, але і в міру необхідності.

Істотним недоліком бойлерів був їх немаленький розмір, що значно ускладнювало їх установку і експлуатацію, особливо в невеликих приміщеннях. Для вирішення цієї проблеми були розроблені більш компактні і сучасні плоскі водонагрівачі.

Електричні водонагрівачі для води випускаються різних видів:

  • водонагрівачі накопичувальні;
  • проточні компактні моделі водонагрівачів;
  • комбіновані моделі.

Як вибрати плоский накопичувальний водонагрівач?Комбінована модель електричного нагрівача води

Проточні електричні нагрівачі забезпечують нагрів води після підключення до електромережі, всередині знаходиться трубка з Теном. Проходячи через цю трубу, вода нагрівається і виходить з крана вже гарячою. Недолік бойлерів проточного типу в тому, що вони не дозволяють отримати воду досить високої температури, споживають багато енергії. Для установки бойлера, що дозволяє якісно нагрівати воду, доведеться проводити окрему лінію електропроводки. Електричні водонагрівачі накопичувальні мають ТЕН, в який надходить вода і нагрівається за допомогою Тена.

Комбіновані моделі можуть працювати на різної потужності, тому здатні діяти і як накопичувальні, і як проточні. Такі бойлери найбільш економічні при використанні: вони споживають менше енергії, ніж пристрої інших видів. При цьому комбіновані водонагрівачі відрізняються високою потужністю: вони можуть нагрівати до 200 л води.

Накопичувальні електричні плоскі водонагрівачі на сьогоднішній день вважаються найпопулярнішими завдяки високій якості і своїми особливостями. Вони працюють за таким принципом: вода, що надходить в бойлер, нагрівається, а потім її температура підтримується на постійному рівні. Завдяки цьому такі водонагрівачі можуть забезпечувати не одного споживача, а декількох, але їх обсяг обмежений. Для забезпечення бойлера накопичувального типу не доведеться проводити потужну мережу (на відміну від проточних приладів). Працювати вони можуть від звичайної розетки.

Конструкція накопичувальних нагрівачів

Накопичувальні нагрівачі можуть бути різними в залежності від форми, розмірів і т. Д. Стандартна форма барильця дозволяє довго підтримувати температуру води, але зараз практично не використовується через громіздкість конструкції. В даний час частіше перевага віддається плоским нагрівачів. Вони більш компактні і зручні у використанні.

Плоскі бойлери відрізняються естетичним зовнішнім виглядом, тому легко вписуються в будь-який інтер'єр і привносять в нього родзинку. При бажанні бойлер можна легко замаскувати під іншу деталь інтер'єру, наприклад, шафа.

Плоскі накопичувальні нагрівачі випускаються в двох варіантах: горизонтальні і вертикальні.

Як вибрати плоский накопичувальний водонагрівач?Горизонтальний плоский бойлер

В даний час використовуються зазвичай вертикальні моделі. Горизонтальні пристрої набувають тільки тоді, коли з різних причин не можна встановити вертикальні.

За своєю конструкцією бойлери накопичувального типу нагадують пристрій термоса. Водонагрівач складається з двох з'єднаних між собою баків, виготовлених з нержавіючої сталі. Таким чином забезпечується оптимальна глибина розташування електрообігрівача. Однак така конструкція може привести до появи поломок:

  1. Кілька швів, неякісно виконане з'єднання швів або їх руйнування можуть привести до поломки конструкції.
  2. Висока ціна в порівнянні з традиційними бочкоподібними бойлерами.

Недоліком пристрою є наявність тонких стінок, тому термоізоляція буде гірше, а витрати на підтримання температури - вище.

Вибір бака водонагрівача

Обсяг бака вибирають залежно від потреб всіх членів сім'ї, враховуючи витрата води не тільки на гігієнічні потреби, а й на господарські. Ємність електричних плоских водонагрівачів може варіюватися від 5 до 200 л. Так, на прості побутові потреби на кшталт миття посуду вистачить бака об'ємом від 10 до 30 л. Якщо планується за допомогою бойлера гріти воду для душа, то краще вибрати бак більшого об'єму, до 150 л. Для наповнення ванни доведеться придбати ще більш місткий водонагрівач. Розрахувати приблизний обсяг можна в залежності від місткості ванни. Стандартні ванни в більшості сучасних квартир мають обсяг до 185 л. Його буде цілком достатньо. Варто врахувати, що до країв ванну зазвичай не наповнюють, до того ж нагріта вода ще розбавляється холодної.

Вибирати бойлер потрібно також з урахуванням кількості проживаючих у квартирі людей. Бойлера на 50 л буде досить для сім'ї з двох чоловік. Але для трьох і більше осіб краще задуматися про покупку місткого бойлера, на 120 і 150 л відповідно. При цьому ще варто враховувати, наскільки економно використовується гаряча вода.

Від обсягу водонагрівача залежить і його потужність. Зрозуміло, що нагрівач об'ємом в 5 л буде споживати зовсім небагато енергії і нагрівати це кількість води швидше. Для більш містких моделей енергії потрібно набагато більше, і часу на роботу теж.

Вибираючи великий електричний нагрівач, потрібно враховувати, що і витрати на електроенергію будуть значні. Перед покупкою варто врахувати і його розмір: може статися й так, що через великі габарити бойлер не поміститься в маленькій ванній. Цей фактор теж бажано передбачити перед покупкою.

Як вибрати плоский накопичувальний водонагрівач?Великий електричний нагрівач

При виборі водонагрівача варто враховувати тип антикорозійного покриття, так як від його якості буде залежати термін експлуатації самого плоского водонагрівача.

Зазвичай бак покривають стеклофарфор, напиленням з титану або неіржавіючої сталлю. Найпоширеніший вид покриття - стеклофарфор або емаль. Їх використовують для виготовлення бака в недорогих моделях. Гарантія на такі моделі не перевищує зазвичай 1 року.

Основний недолік - невисокий термін служби, на поверхні під впливом високої температури з'являються мікротріщини. Щоб бак зі стеклофарфоровим покриттям прослужив довше, потрібно постійно стежити, щоб температура не перевищувала 60 ° С.

Бак зі сталевим або титановим покриттям буде набагато міцнішим, гарантія на такі моделі становить до 10 років, хоча і коштувати вони будуть набагато дорожче. Основний недолік може полягати в неякісних зварних швах. Для захисту ємності використовують анод, який необхідно замінювати щорічно, в баках з нержавіючої сталі заміна проводиться рідше.

Як вибрати плоский накопичувальний бойлер для води?

Час нагрівання води буде залежати від потужності Тена. В електричних плоских водонагрівачах зазвичай встановлюється два нагрівальних елемента невеликої потужності, щоб розвантажити мережу. У таких випадках при поломці не доведеться в терміновому порядку ремонтувати бойлер.

Найкраще придбати водонагрівач з "сухим" Теном, так як він не контактує з водою, а значить, на ньому не буде накопичуватися накип. Якщо такий нагрівальний елемент зламається, його можна легко замінити, не зливаючи для цього воду.

Як вибрати плоский накопичувальний водонагрівач?Водонагрівач з «сухим» ТЕНом

При виборі бака краще порадитися з консультантом, інакше можна придбати занадто маленький або великий нагрівач. У першому випадку він буде практично марний, так як гарячої води не вистачить, у другому - простоювати.

Перед покупкою варто дізнатися, чи є в місті авторизований сервісний центр: по-перше, потрібно правильно використовувати водонагрівач, по-друге, під час експлуатації може виникнути необхідність в гарантійному ремонті.

Для установки плоских накопичувальних водонагрівачів, особливо з емальованим покриттям або електронним управлінням, краще запросити фахівців. При самостійній установці дуже легко пошкодити покриття або електроніку. Тоді гарантійні зобов'язання знімаються.

Купувати накопичувальний плоский водонагрівач краще у офіційних постачальників.

Опубликовано: 2-03-2020, 19:54
0

Похожие статьи


Наверх