Як вибрати посудомийну машину

Техніка робить побут простіше - це загальновідомий факт. Зекономлені на миття посуду час можна витратити на інші, більш важливі заняття. Але варто вибрати посудомийну машину правильно, щоб вона була справжньою електронної помічницею, а не джерелом нових проблем. Для того, щоб не помилитися при покупці, важливо знати правила вибору, а також відмінності різних моделей.

Чи потрібна посудомийна машина в будинку?

Довгі тисячоліття людина обходився без посудомийної машини і інших благ цивілізації, але це зовсім не означає, що вона не потрібна. Посудомийна машина дає масу переваг.

 1. Вона економить близько 30 хвилин часу кожен день. За рік у людини вивільняється до 182 годин вільного часу за рахунок того, що частина домашньої роботи виконує техніка.
 2. Посудомийна машина дозволяє зберегти в доглянутому вигляді шкіру рук і манікюр, так як немає необхідності щодня контактувати з водою і миючим засобом.
 3. Посудомийка краще справляється з забрудненнями, завжди вимиває посуд до блиску і для цього не потрібно докладати зусиль.
 4. Машина дезінфікує посуд, що дуже важливо, особливо в літній період, коли в усьому світі починається епідемія харчових отруєнь та кишкових інфекцій.
 5. Вона не вимагає особливого догляду - достатньо лише регулярного виконання базових правил, прописаних в інструкції.
 6. Сучасні моделі посудомийних машин досить економічні, вони витрачають менше водних ресурсів, ніж при ручному митті посуду.

Але є у посудомийної машини і мінуси, про які теж варто знати. Важливо співвіднести переваги і недоліки і тільки тоді приймати рішення.

 1. Машина вимагає вільного простору, її складно буде розмістити на маленькій кухні.
 2. Перед використанням техніки посуд потрібно зібрати, очистити від їжі. Вона тільки помиє її і висушить.
 3. Важливо розуміти, що хороша посудомийка коштує недешево, але ці вкладення окупаються вивільнити часом.
 4. Посудомийна машина витрачає електроенергію.
 5. Не всяку посуд можна укласти в машину. Наприклад, вироби з чавуну і дерева можна мити тільки вручну.

Тобто, є мінуси і плюси, тому рішення варто приймати самостійно. Наприклад, для самотньої людини вкладення в посудомийну машину не завжди виправдані, але для сімейного використання цей тип техніки просто незамінний.

Загальні правила вибору

Прийнявши рішення вибрати посудомийну машину, потрібно продумати кілька важливих нюансів. Перше - де буде встановлена ​​електронна помічниця. Друге - який оптимальний розмір техніки. Третє - ступінь експлуатаційного навантаження. Четверте - максимальний бюджет. Посудомийна машина - це той тип техніки, який вимагає установки, підключення до системи водопроводу і каналізації, тому важливо продумати все заздалегідь. Не менш важливо визначитися і з бажаним дизайном, тому що важливо, щоб кожен предмет інтер'єру гармонійно доповнював загальну картину.

Типи і габарити посудомийних машин

Визначившись з обсягами посуду, які щодня повинна вимивати електронна помічниця, варто вибирати відповідні моделі. Але не тільки це визначальний фактор. Також важливо мати достатньо вільного простору для того, щоб куплена машина могла поміститися і не доставляти незручності в процесі використання. Сьогодні популярні три типи побутових посудомийок.

Як вибрати посудомийну машину

 1. Вбудовані моделі - монтуються в кухонний гарнітур, виглядають за рахунок цього органічно, доповнюють інтер'єр.
 2. Підлогові, автономні моделі - підключаються незалежно від кухонних тумб і шаф, потрібно підбирати по стилю і дизайну, також враховувати висоту і обсяг.
 3. Настільні - мініатюрні машинки, які підходять для миття невеликих обсягів брудного посуду.

Неможливо сказати, що якийсь з цих варіантів краще або гірше. Просто вони мають свої особливості і потрібно підбирати під свої потреби.

Увага! Якщо кухня маленька і ніде розмістити габаритну підлогову або вбудовану посудомийну машинку, виробники пропонують альтернативні варіанти. Існують вертикальні, вузькі моделі, які не менш продуктивні, але при цьому не займають багато вільного простору.

Місткість

Щоб посудомийна машина справлялася з обсягами, важливо підібрати відповідну модель. Існує кілька стандартних варіантів:

 • максимум на 7 комплектів посуду;
 • на 8-11 комплектів;
 • на 12-14;
 • від 15 комплектів.

Як вибрати посудомийну машину

У комплект входить повний набір тарілок, чашок і приладів, необхідний для одного прийому їжі. Для невеликої родини цілком достатньо стандартної моделі, яка вміщує до 5-7 комплектів. Але якщо в родині більше 5 осіб, краще брати моделі об'ємніше. При виборі не потрібно орієнтуватися на габарити - іноді великі моделі мають меншу місткістю, ніж мініатюрні настільні варіанти,

Важливо! Немає необхідності брати велику машинку, якщо сім'я невелика. Якщо вона не буде повністю заповнюватися, це буде нераціональною тратою водних ресурсів і електроенергії.

Тип сушки

Одним з основних переваг посудомийних машин є те, що людської участі безпосередньо в процесі миття і сушки, не потрібно. Але важливо знати, що в такій техніці використовуються різні принципи сушки.

 1. Є машини з конденсаційним типом сушки - вони працюють довше. Принцип такий: волога випаровується з нагрітої посуду.
 2. Другий тип - активна сушка. Тобто, крім конденсації також відбувається додаткове охолодження, за рахунок чого посуд висихає швидше.
 3. Третій тип - турбосушка. Найбільш швидка і ефективна технологія. Такий тип сушіння використовується в професійних посудомийних машинах.

Класичні машини з конденсаційним типом сушки - найдешевші. Ті моделі, в яких використовується технологія турбо, стоять в рази дорожче.

Шумність

Варто розуміти, що жодна посудомийна машина не працює без шуму. Але є моделі, які працюють тихіше, а є такі, шум від яких може стати причиною дискомфорту. Важливо звертати увагу на цей параметр. В описі до кожної моделі виробник обов'язково вказує рівень шуму. Оптимальний варіант - 40-45 дБ, але сьогодні у продажу є і більш тихі моделі, які працюють практично безшумно і не доставляють дискомфорту власникам.

Економічність

Вибрати посудомийну машину, яка не стане причиною величезних рахунків за воду та електроенергію - ціле мистецтво. Тому важливо знати на яку маркування необхідно звернути увагу.

 1. Варто з'ясувати клас енергоспоживання, найбільш економічними вважаються моделі класу А, А+.
 2. Важливо звернути увагу на обсяг споживаної води для одного циклу. Економними вважаються моделі, які витрачають не більше 20-25 літрів.

Сьогодні виробники техніки пропонують парові посудомийні машини, які витрачають мінімальну кількість води, але при цьому забезпечують надійну дезінфекцію.

Додаткові функції і оснащення

У кожної моделі є свої особливості. З кожним роком техніка вдосконалюється і доповнюється різними корисними функціями, а нижче описані найбільш популярні з них.

Як вибрати посудомийну машину

 1. Захист від дітей - функція, яка блокує клавіші приладу. Це необхідно для безпеки дітей і збереження техніки.
 2. Програмування - відстрочка включення, кілька різних режимів роботи.
 3. Дисплей для візуалізації виборів режиму, відображення етапів мийки, часу.
 4. Різні датчики - індикатори солі, засобів для ополіскування.
 5. Додаткові режими. Зазвичай в стандартних моделях їх 4, але є машинки з можливістю половинного завантаження.
 6. Автоматична настройка - для оптимізації витрат води.
 7. Фільтри з функцією самоочищення або ж з індикатором забруднення.
 8. Тен для обігріву води. Існують також моделі, які можна відразу підключати до водопроводу з гарячою водою, але вони менш економічні.
 9. Трансформуються кошик для укладання столових приладів, яку можна збільшувати або зменшувати.

Вибрати посудомийну машину з доповненнями не складно, але потрібно спочатку звертати на це увагу. Сьогодні більшість моделей вже оснащені цими важливими функціями, тому потрібно тільки з'ясувати, які саме з них обов'язково потрібні і розглядати відповідні моделі.

Щоб не пошкодувати про покупку варто розглядати моделі техніки від відомих виробників, які заробили гарну репутацію поставляючи на ринок тільки якісну техніку. В іншому випадку немає ніяких гарантій, що прилад стане помічником і вивільнить масу вільного часу.

Опубликовано: 4-03-2020, 10:03
0

Похожие статьи


Наверх