Як встановити запобіжний клапан для бойлера

Чи потрібно встановлювати запобіжний клапан для бойлера? Співробітники МНС разом з працівниками ЖЕКу, виробники водонагрівальних котлів обов'язково порадять встановлювати апаратуру за всіма правилами, які вимагають дотримуватися і техніку безпеки.

Як влаштований запобіжний клапан

Але частина споживачів звикла ігнорувати різні приписи і порушувати правила. Вони спрощують всі схеми установки і не встановлюють запобіжний клапан для водонагрівача. І мало хто замислюється про те, що електронагрівач здатний вибухнути, а це дуже небезпечно для самого приміщення, в якому він встановлений, для здоров'я людей, що опинилися в безпосередній близькості від бойлера. І все це може статися через відсутність або з-за несправності невеликого приладу під назвою запобіжний клапан.

Запобіжний клапан для водонагрівача (зворотний) влаштований досить просто. В єдиному корпусі знаходиться 2 циліндра. Вони розташовуються перпендикулярно один одному. Циліндр, який має більший діаметр, всередині містить пружину, яка підтискає спеціальну тарілку. При піднятті її вода вільно тече через запобіжний пристрій. Перпендикулярно розташований маленький циліндр також оснащений клапаном, що працює в протилежному напрямку. Корпус має дренажний патрубок. Часто на корпус встановлюється спеціальний важіль, за допомогою якого дренажний отвір можна відкрити в будь-який момент примусово.

Як встановити запобіжний клапан для бойлера
Зворотний запобіжний клапан для водонагрівача

Цей пристрій працює так:

 • вода з трубопроводу під тиском наповнює бак водонагрівача;
 • при наповненні бака водою в ньому піднімається тиск і опускає (закриває) тарілкою сідло;
 • при витраті води тиск в ємності падає і бак знову наповнюється свіжою водою;
 • при підвищенні тиску до гранично допустимих норм відкривається дренажний отвір і зайва вода зливається з ємності.

Як вибрати водонагрівач і зворотне пристрій

При виборі нагрівача слід звертати особливу увагу на наступні моменти:

 • перевагу краще віддати водонагрівача з пружинним захисним пристроєм;
 • правильно підібрати клапан по його типу і розміру;
 • вибирати треба пристрій з низьким або повним підйомом.

Пружина клапана на бойлері повинна надійно протистояти тиску рідини в системі водопостачання. Але при цьому вона не повинна перевищувати встановлені норми. При будь-якій аварії в системі запобіжний пристрій має захистити водонагрівач від руйнування. Якщо надлишки води з бака планується скидати в атмосферу, то вибрати треба відкритий тип вироби. Якщо ж зайва вода буде скидатися в трубопровід, потрібно купувати клапан закритого типу. На якісному бойлері зазвичай буває встановлено запобіжний пристрій потрібного типу. Якщо клапана в комплекті водонагрівача немає, доведеться його купувати додатково за 200-500 рублів. Найбільшим попитом покупців користуються такі моделі:

 • ICMA-241, він розрахований на температуру води 110 ° С;
 • ІнтерМетПром;
 • Valtes-12;
 • Nemen.

Як встановити запобіжний клапан для бойлераПружина клапана бойлера

Зазвичай не виникає жодних проблем з різьбленням. Робочий тиск вказано в інструкції до клапану. Якщо тиск, на яке він розрахований, нижче, ніж тиск в системі водопроводу, клапан буде протікати. Якщо тиск вище норми, він не зможе вберегти нагрівач від перегріву.

Що може статися, якщо зворотний клапан на водонагрівачі не встановлено? Навіть при цілком нормальному і стабільному тиску в системі водопостачання нормальна робота бойлера неможлива. Причина криється в законах фізики. При нагріванні будь-яка рідина збільшує свій обсяг. При його збільшенні тиск в баку бойлера підвищується. Збільшення тиску може призвести до скидання води з бака. В такому випадку нагрівач буде працювати в звичайному режимі, витрачаючи даремно електричну енергію.

Інша ситуація: ремонт системи водопостачання. Тиск в ній різко падає, гаряча вода йде в порожні труби. Навіть встановлена ​​на бойлері автоматика може давати збої. Та й встановлена ​​вона не на всіх пристроях. У гіршому випадку може статися вибух нагрівача.

Підключення бойлера до водопроводу

Як підключити бойлер до системи водопроводу і зробити це правильно? Ось невелика інструкція на цю тему. Запобіжні клапани можуть мати різновиди:

 1. Незворотно-запірний, що закривається спеціальним механічним або ручним способом.
 2. Клапан, який встановлюється на вертикальній ділянці водопроводу. Має спеціальну сітку, що захищає від різних домішок, що зустрічаються у воді.
 3. Пристрій з золотником, який розташований перпендикулярно трубі водопроводу.
 4. Кульове пристрій для установки в трубопроводах малого діаметра.

Перед установкою запобіжного клапана необхідно вимкнути бойлер і звільнити його від води. За допомогою ущільнювального матеріалу у вигляді клоччя або стрічки ФУМ клапан загортається в бойлер. Інший його кінець з'єднується з трубою, через яку подається вода з водопроводу. При установці клапана потрібно уважно оглянути його. На його корпусі є стрілочка, яка вказує напрямок руху води. Не переплутайте! При нестабільному тиску в системі потрібен водний редуктор. Він ставиться перед зворотним клапаном. Можливе підтікання води з бака бойлера не страшно. Воно свідчить про нормальну роботу приладу. Відвести її можна за допомогою трубочки через дренажний отвір в каналізацію.

Як встановити запобіжний клапан для бойлераУстановлювати запобіжний клапан

Іноді деякі власники намагаються встановити запобіжний клапан подалі від цікавих очей. На цей випадок існують додаткові правила:

 • не можна ставити запірні пристрої між зворотним клапаном і баком бойлера;
 • відстань від нагрівача до клапана не повинно бути більше 2 м.

Будь-яке обладнання в господарстві має бути встановлено з дотриманням усіх правил, в тому числі і техніки безпеки. Це стосується і побутових водонагрівачів. Водонагрівачі здатні забезпечити квартиру або будинок гарячою водою, створити комфорт в приміщенні. Надійність роботи цих приладів залежить від деяких пристроїв. У число цих пристроїв входить запобіжний клапан. Деякі власники встановлюють додатково терморегулятори, термостати. Але при їх виході з ладу може статися страшна аварія. Кипляча вода розірве бак бойлера. Добре, якщо в такий момент поруч не виявиться людей. Від цього рятує тільки запобіжний клапан. Через нього надлишки води зливаються з бака назовні.

Цей нехитрий пристрій перешкоджає поверненню гарячої води з бака у водопровідну мережу. Воно охороняє бак бойлера від гідроударів при скачках тиску в системі. Через спеціальний отвір в зворотному клапані можна при необхідності злити воду з бака для проведення ремонту або профілактики пристрою. Більшість клапанів можна відрегулювати, змінивши ступінь стиснення пружини.

Злити воду з бойлера можна за допомогою важеля, який встановлений на деяких моделях.

При його натисканні сідло звільняється від тарілки і відкривається дренажний отвір. Для справної роботи дренажу потрібно періодично перевіряти і прочищати його отвір.

Опубликовано: 9-03-2020, 18:40
0

Похожие статьи


Наверх