Куди слід засипати порошок в пральній машині

Сучасна машина-автомат комплектується сенсорним лотком, куди засипається порошок в пральній машині. У моделях з вертикальним завантаженням приймальний пристрій розташовується всередині люка, в моделях з фронтальним завантаженням - у верхній частині передньої панелі. Воно висувається вперед, що забезпечує комфорт використання модуля і догляду за ним.

Конструкція лотка пральної машини-автомата

Засипка порошку в пральну машину через приймальний пристрій - не єдиний спосіб подачі миючого засобу. У деяких випадках порошок слід класти безпосередньо в барабан разом з білизною перед початком прання. Як влаштований лоток, як відбувається транспортування миючого засобу в барабан і коли порошки слід завантажувати прямо в барабан? Куди наливати рідкі засоби?

Висувний лоток являє собою компактну ємність спеціальної конструкції. Він виготовлений із пластику. Лицьова панель, як правило, виконана під колір корпусу, внутрішня - з білого пластику. Приймальний пристрій складається найчастіше з трьох, дуже рідко з чотирьох відсіків. Зазвичай вони позначені римськими або арабськими цифрами, може бути нанесено буквене позначення. Найменше відділення, розташоване в більшості випадків зліва, розраховане на заливку кондиціонера з доглядають добавками, ароматизаторами, середнє призначене для засипки невеликої порції порошку для попереднього замочування і первинної прання білизни. Найоб'ємніший відсік, який знаходиться праворуч, потрібен для засипки порошку в пральну машину для основного циклу прання. У деяких моделях приймальний модуль має форму трикутника. Він висувається не прямо, а в бік (рис.1).

Куди слід засипати порошок в пральній машиніЛоток трикутної форми

Цифрові або літерні символи дозволяють швидко і безпомилково визначати їх призначення. На верхні або бічні грані міні-бункерів можуть бути нанесені такі мітки:

  1. Римська I, арабська 1 або літера А означають, що в даний відсік слід засипати порошок для попереднього прання.
  2. Римська II, арабська 2 або літера В свідчать про те, що це відсік, в який потрібно засипати порошок для основного циклу прання. Сюди ж потрібно заливати відбілювачі, засоби для виведення плям.
  3. Римська III, арабська 3 або символ типового для ополіскувачів квіточки означає, що в це відділення потрібно заливати кондиціонер. У деяких моделях цей відсік позначається написом "Softener". Для попередження зайвого наповнення в відділенні є смужка, що обмежує обсяг вмісту. Там може бути напис "max".

У тому випадку, якщо вибирається режим з попереднього і основного пранням, з фінішним обполіскуванням з кондиціонером, всі засоби можна відразу додати в сенсорний лоток. Ополіскувач за бажанням можна додати на будь-якому етапі перед фінішним полосканням і віджимом.

Скільки сипати порошку

На упаковках миючих засобів виробник вказує рекомендовану кількість для прання тієї чи іншої кількості білизни. У комплект поставки деяких порошків та гелів входить дозатор в формі стаканчика або мірної ложки (рис.2).

Куди слід засипати порошок в пральній машиніЗавантаження порошку

При використанні лотка можна обійтися і без мірної ємності. Усередині більшості відсіків є ризики, які позначають ту чи іншу кількість миючого засобу. Придивившись уважно, їх легко розгледіти. Одного разу запам'ятавши, надалі господині сиплять порошок вже інтуїтивно, оскільки знають приблизно, скільки його міститься в відсік. Порошок не обов'язково розподіляти по всьому об'єму бункера, можна насипати його хаотично, тільки щоб він не висипався через край. Після засипки порошку лоток необхідно щільно закрити, щоб запустити режим прання.

Конструкція машини влаштована таким чином, що миючий засіб або кондиціонер потрапляє в барабан разом із струменем води, яка подається через лоток. У кожному відділенні передбачено отвір для евакуації кошти разом з водою. Гладкі стінки приймального пристрою сприяють повній транспортуванні порошку. Вода подається з досить великим напором, що теж сприяє успішній евакуації миючого засобу в барабан.

Якщо машина експлуатується багато років, то позначення на внутрішніх стінках лотка можуть стиратися, бліднути. Це не біда, якщо символічного зображення номера відсіку немає. Куди сипати порошок і куди заливати бальзам-ополіскувач, можна визначити на око або досвідченим шляхом.

Коли порошок слід насипати безпосередньо в барабан

Сьогодні випускаються пральні порошки самого різного складу, є в продажу:

  • повністю синтетичні;
  • з переважанням натуральних інгредієнтів;
  • на основі мила;
  • капсульованих;
  • в розчинних подушечках.

Якщо на пачці (банку) із засобом виробник пише, що його слід завантажувати безпосередньо в барабан, то значить, що воно не так швидко розчиняється в холодній воді. Порошок на основі мила складаються з великих гранул, які можуть забити зливний отвір, через яке засіб разом з водою подається в барабан, і тоді вода буде литися на підлогу через верх лотка. А це загрожує додаткової прибиранням і затопленням сусідів, які проживають поверхом нижче (рис.3).

Куди слід засипати порошок в пральній машиніНаслідки при неправильній завантаженні

Кількість засоби в даному випадку визначають за допомогою мірного стаканчика або ложки. Порошок краще насипати прямо на білизну, коли воно вже знаходиться в барабані. Порошок також можна попередньо розчинити в ємності з водою, але робити це не обов'язково. Пральні машини сучасного типу успішно справляються із завданням повного вимивання сторонніх часток з тканин.

Пральний порошок доводиться насипати в барабан машинки і в тих випадках, коли виникають проблеми зі змивом його з лотка струменем води. Такі ситуації найчастіше виникають у обладнання з механічним типом управління. У них вода подається через один клапан і проходить через всі відділення. Система досить складна, при поломці направляючої вода тече тільки через один відсік. В результаті порошок для основної або попереднього прання або кондиціонер залишаються недоторканими. В цьому випадку потрібно дістати лоток і подивитися, чи немає засмічення направляючої. Якщо самостійно не вдається знайти причину і усунути її, слід звернутися в сервіс.

Порошок для прання дитячих речей в основному потрібно завантажувати теж безпосередньо в барабан. Засипка в барабан - це відмінний спосіб попередити засмічення каналів, уникнути неприємностей у вигляді протікань води. Крім того, така практика збільшує експлуатаційний потенціал техніки. Безсумнівний плюс такого методу полягає ще і в чистоті лотка. Його не доведеться чистити, це попереджає знос.

Догляд за лотком

Хоча стінки лотка і дуже гладкі, а відсіки мають обтічні форми, іноді в них залишається порошок, після прання - краплі води. Тому з приймального пристрою необхідно видаляти вологу і миючий засіб, кондиціонер, просушувати його, залишаючи відкритим, так само, як і дверцята пральної машини (рис.4).

Куди слід засипати порошок в пральній машиніДогляд за пральною машіноой

Час від часу сенсорний модуль, куди засипається порошок в пральній машині, заливається кондиціонер, рекомендується витягувати з ніші і промивати щіткою. Стінки самої ніші теж потрібно протирати, там накопичується пил, невелика кількість випадково розсипаного порошку. Лоток виймається просто, в інструкції до експлуатації техніки є пояснення, як можна витягнути приймальний модуль.

Щоб попередити передчасний знос і поломку техніки, слід дотримуватися рекомендацій виробника і загальні правила експлуатації машин-автоматів. Що стосується миючих засобів, то потрібно використовувати тільки ті, які призначені саме для використання в машинках-автоматах. Порошок для ручного прання дають рясну піну, яка, якщо такий порошок насипати в барабан, може провокувати протікання. Не допускається класти в барабан агресивні засоби, не призначені для машини-автомата.

Надлишок піни може утворюватися і при передозуванні коректного миючого засобу. Помилки допускаються зазвичай через недостатню завантаження білизни при нормативному використанні кошти. Зважувати білизну, звичайно, не потрібно перед пранням, але крутити в барабані великої машини з одного блузкою можна.

Необхідно також знати, що прання при високих температурах може провокувати утворення накипу. По можливості використовуйте режим кип'ятіння тільки в особливо складних ситуаціях.

Опубликовано: 13-03-2020, 14:35
0

Похожие статьи


Наверх