Особливості горизонтальних водонагрівачів

Водонагрівач горизонтальний відноситься до накопичувального типу. Такий пристрій дозволяє забезпечити будинок гарячою водою. Безліч варіантів обладнання дозволяє підібрати оптимальний варіант для будь-якого приміщення.

Особливості водонагрівача

Електричні накопичувальні водонагрівачі мають ряд переваг. Однак до нестачі слід віднести їх досить великі розміри, в результаті чого вони займають багато місця. Саме тому виробниками і були винайдені горизонтальні водонагрівачі. Головна їхня відмінність - це витягнутість по горизонталі. Завдяки цьому пристрій можна розташувати під стелею. Варто відзначити, що багато сучасних моделей можна встановлювати і по горизонталі, і по вертикалі.

Особливості горизонтальних водонагрівачівЕлектричний накопичувальний водонагрівач

Горизонтальний водонагрівач являє собою ємність, всередині якої встановлений один або кілька ТЕНів. Бойлери виготовляються зі сталі, покритої спеціальним захисним шаром. Тени здійснюють нагрів води. Від їх кількості і потужності залежить швидкість обігріву води. Як правило, ємність має теплоізоляційний шар, що дозволяє довше зберігати тепло.

Ще одна особливість горизонтальних водонагрівачів - це велика зона змішування гарячої і холодної води. Тому часто вода, що надходить з пристрою, тепла, а не гаряча. Однак так було в старих моделях. У сучасному обладнанні дана проблема вирішена за рахунок особливого бокового розміщення нагрівальних елементів.

Різновиди горизонтальних водонагрівачів

Електричні горизонтальні водонагрівачі відрізняються один від одного за різними конструктивними особливостями.

Так, ТЕНи можуть бути "сухого" і "мокрого" типу. "Сухі" нагрівальні елементи не контактують з водою, тому термін служби їх довше, але і час нагрівання більше. "Мокрі" Тени, навпаки, безпосередньо контактують з водою. Через це вони швидше виходять з ладу, існує ймовірність потрапляння електричного струму в воду.

Устаткування, як правило, випускається округлих форм. Таке рішення дозволяє зберегти енергію і знижує кількість швів. Є і плоскі моделі. Однак їх порівняно небагато.

Особливості горизонтальних водонагрівачівВодонагрівальне обладнання округлої форми

Залежно від підключення розрізняють обладнання відкритого і закритого типу (безнапірні і напірні). Закриті електричні пристрої підключаються безпосередньо до стояка з водою і призначені для забезпечення всього будинку (квартири). Відкриті водонагрівачі відрізняються більш легким монтажем і призначені для однієї або двох точок водозабору.

Ціна і довговічність горизонтального водонагрівача багато в чому залежать від матеріалу бака і захисного покриття. Найкращими характеристиками володіє обладнання з нержавіючої високолегованої сталі. Для захисту внутрішньої поверхні її можуть покривати емаллю або стеклофарфор. Емаль є більш дешевим матеріалом, абсолютно нешкідлива для води. Однак якщо всередині ємності не буде магнієвого анода, покриття розтріснеться. Стеклофарфор коштує дорожче, але зберігає свою цілісність навіть при відсутності магнієвого анода.

Переваги і недоліки

Горизонтальні накопичувальні водонагрівачі мають плюси і мінуси. До переваг пристрою відносять:

  • невеликі витрати електроенергії, особливо в порівнянні з проточними пристроями;
  • можливість збереження тепла на тривалий час, що теж позначається на економії енергії;
  • багатоступеневу систему захисту;
  • простоту установки;
  • широкий асортимент моделей, що дозволяє вибрати оптимальний варіант пристрою;
  • при правильному виборі обсягу і потужності - постійний приплив гарячої води.

Особливості горизонтальних водонагрівачівГоризонтальний бойлер для нагріву води

До недоліків обладнання відносять:

  • необхідність проведення періодичного технічного обслуговування, очищення ТЕНів і ємності від накипу;
  • висока вартість обладнання (коштує приблизно в 2-3 рази дорожче проточного типу обладнання);
  • необхідність витрати електроенергії для підтримки заданої температури.

До недоліків накопичувального водонагрівача слід віднести і його чималі розміри, що вимагають вільного простору для розміщення. Однак горизонтальний тип в деякій мірі вирішив дане питання, дозволивши помістити обладнання високо під стелею, куди рідко що встановлюється.

Основні виробники

Сучасний ринок пропонує широкий асортимент моделей водонагрівачів від різних виробників. Однак флагманами як і раніше залишаються такі компанії, як Ariston, Electrolux і Thermex.

Ariston - це компанія з сонячної Італії, продукція якої відрізняється широким розмаїттям, функціональністю, надійністю і високою якістю. Виробник випускає електричні накопичувальні водонагрівачі об'ємом від 10 до 150 літрів. В основному це продукція для побутового використання. Устаткування може бути з механічним і електронним управлінням, потужністю 1,5-2,5 кВт.

Особливості горизонтальних водонагрівачівНагрівач фірми «Ariston»

Шведська компанія Electrolux також виробляє водонагрівачі в широкому асортименті. Ємності обладнання виготовляються з нержавіючої аустенітної сталі об'ємом від 10 до 125 літрів. Крім високої якості і надійності, продукція компанії відрізняється своїми прийнятними цінами.

Ще одна італійська компанія - Thermex - пропонує високоякісні горизонтальні водонагрівачі. Виробляють обладнання з баками з нержавіючої сталі, з покриттям з емалі або стеклофарфора. Пристрої відрізняються своїм сучасним конструктивним рішенням: володіють багаторівневою системою захисту, ручним або електронним типом регулювання і т.д.

Функціональність водонагрівачів

З кожним роком моделі горизонтальних водонагрівачів стають досконалішими, управління ними виявляється легше і безпечніше. Крім того, додаються всілякі додаткові функції, які відіграють декоративну роль, що роблять пристрій більш естетичним. Розглянемо, які функції просто необхідні, а без яких легко обійтися.

Особливості горизонтальних водонагрівачівБагатофункціональна модель горизонтального бойлера

Обладнання повинно бути оснащено автоматикою, що захищає від закипання води, від включення нагрівальних елементів без води. Також автоматика повинна підтримувати температуру води в заданому режимі.

Кожен водонагрівач накопичувальний повинен бути обладнаний ПЗВ на 25-30 мс. Саме воно забезпечує безпеку експлуатації приладу, виключає ураження струмом людини і замикання.

Це стандартний набір. Однак існують додаткові опції. Наприклад, добовий програматор дозволить налаштувати роботу обладнання таким чином, щоб нагрів здійснювався тільки в певний час. Скоротити час початкового нагрівання можна за рахунок особливого режиму швидкого нагрівання (швидкість збільшується на 40-60%). Зручність надає наявність ІК-пульта, яким оснащуються всі сучасні прилади. І ще одне корисне удосконалення - це наявність датчика, який характеризує стан магнієвого анода. Це позбавляє від необхідності перевірки працездатності даного елемента.

Природно, що всі додаткові функції збільшують кінцеву вартість продукту. Тому, якщо вирішено заощадити, слід вибирати тільки ті функції, без яких використання горизонтального водонагрівача буде небезпечним.

Опубликовано: 14-03-2020, 19:04
0

Похожие статьи


Наверх