Особливості рушникосушки водяного з нержавіючої сталі

Рушників водяна з нержавіючої сталі - обов'язковий атрибут ванної кімнати, блиск якого разом з сяйвом фаянсу і матовим глянцем кахлю створює відчуття суворої гігієнічної стерильності. Спочатку полотенцесушитель виконував функції обігріву ванної кімнати. Він під'єднувався до магістралі централізованого опалення, тому температура приладу не залежала від наявності гарячої води в системі водопостачання. Полотенцесушитель сприяє усуненню з приміщення надлишкової вологи, перешкоджає утворенню поту на стінах і стелі.

Призначення і принцип дії рушникосушки

Гаряча вода - не тільки засіб для комфортного існування, але і особлива хімічна середу, коррозирующего впливу якої може чинити опір не кожен метал. Спочатку всі прилади виготовлялися зі сталевих вуглецевих труб. Свою назву полотенцесушитель водяний отримав завдяки тому, що використовувався у ванній кімнаті для сушки рушників. Крім того, в практику багатьох сімей увійшла звичка досушувати на змійовику в багато дрібних текстильні предмети: білизна, шарфи, рукавички, туфлі. Прилади експлуатувалися в посиленому режимі, що вимагало від їх власників додаткових зусиль по догляду: регулярного знежирення, видалення слідів корозії, фарбування.

Полотенцесушитель, декорований кількома шарами масляних плівок, протягом 3-5 років втрачав естетичну привабливість і здатність до тепловіддачі. Іржа роз'їдала метал зсередини і зовні, залишала на рушниках руді плями. Заміна змійовика вирішувала проблему ненадовго. Поява надійного, функціонального, блискучого глянцем рушникосушки, виконаного з нержавіючої сталі, було справою часу.

Особливості рушникосушки водяного з нержавіючої сталіПолотенцесушитель з нержавіючої сталі

Протягом багатьох років рушникосушки водяні змінювалися, перетворювалися. З змієподібний, зігнутої, покритої масляною фарбою труби цей прилад перетворився в самостійний елемент інтер'єру. Форми сьогоднішніх полотенцесушителей з нержавійки дозволяють створити в кожній ванній індивідуальний стиль: підкреслити в ній елементи Провансу або доповнити хайтековский функціоналізм гармонійним аксесуаром.

Існує безліч різноманітних фігурних комбінацій. Крім традиційних U-образних і S-образних форм, можна вибрати, наприклад, спиралеподібні прилади: їх різновид з прямими кутами нагадує основний візерунок давньогрецького орнаменту. Широко представлені асиметричні зразки, елементи яких зігнуті в трьох площинах, строгі, що стали вже звичними, "драбинки" або осушувачі з віражних елементами.

Сучасна модель повинна відповідати певним вимогам, відрізнятися естетичністю, довговічністю, стійкістю до високих температур, впливу агресивних речовин і фізичних навантажень: адже полотенцесушитель залишається приладом, який призначений для обсушування приміщень, що володіють підвищеною вологістю. Щоб полотенцесушитель функціонував у складі воднотранспортних систем, нержавіюча повинна витримувати тиск 3-6 атм .: саме в цьому діапазоні часто знаходяться параметри робочого тиску в водопроводі.

Різноманітність сучасних полотенцесушителей

Сучасні безшовні рушникосушки виконуються з різних металів:

  • кольорових (латуні, міді);
  • чорних (вуглецевих сталей);
  • нержавіючих (легованих) сталей.

Особливості рушникосушки водяного з нержавіючої сталіСучасний безшовний полотенцесушитель з міді

Кожен з матеріалів має певні переваги і недоліки. Моделі з кольорових металів відрізняються високими естетичними якостями, але низькою довговічністю. Найбільш поширеними є рушникосушки з нержавіючої кислотостійкої сталі. Популярна марка AISI 304 (в позначеннях системи США), її вітчизняний аналог - 08Х18Н10 або нержавіюча сталь 12Х18Н10Т. Всі види стали відрізняє високий вміст хрому і нікелю. Наявність в нержавійці цих металевих добавок підвищує здатність стали чинити опір впливу температури і кисню, надає їй високі декоративні властивості.

Основу конструкції більшості встановлюються полотенцесушителей складають безшовні нержавіючі труби, поверхня яких полірується до дзеркального блиску (клас чистоти поверхні - 12-ий). Часто на нержавійку електролітичним методом наносять декоративний шар кольорового металу - хрому, нікелю. Існують пофарбовані моделі.

Принципи підключення полотенцесушителей

Рушникосушки відрізняються:

1. За принципом підключення:

  • послідовне підключення - коли прилад встановлюється в розрив трубопроводу;
  • паралельне підключення - коли робиться відведення потоку в окрему мережу, куди підключений полотенцесушитель.

2. За типом підключення:

  • з прямим підключенням - послідовно врізаються в стояк;
  • з боковим підключенням - монтуються в площині, паралельній тієї, в якій розташована труба, але зміщеною в просторі.

Полотенцесушитель з нержавіючої сталі в більшості будинків, побудованих в радянський період, має діаметр в півтора дюйма і підключений послідовно. При цьому популярним було U-образне і S-образне під'єднання. У першому випадку кінці підвідних і відвідних труб розташовувалися один над іншим. У другому - змійовик був включений по діагоналі: вхідний і вихідний штуцери зміщені відносно один одного і по вертикалі, і по горизонталі. Два цих типу підключень є основними, інші - окремі випадки перерахованих способів.

Поява безлічі нових теплових приладів різних моделей вплинуло на функціонування більшості полотенцесушителей в багатоквартирних будинках. Базові модифікації полотенцесушителей, якими при будівництві обладналися багатоповерхівки, мали поруч особливостей.

Особливості рушникосушки водяного з нержавіючої сталіНовий теплової прилад в багатоквартирному будинку

По-перше, вони врізалися в трубу системи опалення, яка конструктивно об'єднувала всі змійовики в єдиний комплекс, розміщений в окремому стояку. По-друге, кожен полотенцесушитель з нержавіючої сталі був приєднаний до магістралі по послідовній схемі. Часто з'єднання бувало нерознімним - звареним.

Позитивною стороною цієї схеми була єдність функціонування системи опалення, як частини єдиного цілого механізму: діаметр труби на всьому її протязі від першого поверху до останнього не зменшувався ні на одному стику.

Недоліків у цього методу подачі води було два. Перший: неможливо було відрегулювати температуру полотенцесушителя в окремій квартирі. Другий: змійовик працював тільки в опалювальний сезон, а багато мешканців бажали мати теплу, прогріту ванну кімнату цілий рік.

Нержавіючий полотенцесушитель

Поява нержавіючих полотенцесушителей призвело до масової заміни опалювальних змійовиків. Але нові прилади виготовляються різними виробниками на підставі різних стандартів під'єднання і теплообміну. Це призвело до масового переобладнання системи Теплопостачання в багатоповерхових будинках з урахуванням смаків та вподобань кожної сім'ї. В результаті подача води в системах опалення кожного будинку придбала свої особливості.

Частина полотенцесушителей вбудували в систему постачання гарячої води. Частина залишилася в складі колишніх комунікацій, але конструктивно, внаслідок використання звужених фітингів, обмежила швидкість циркуляції теплового потоку по всій системі. Стояки в деяких будинках виявилися перекриті вентилями, врізаними безпосередньо в магістраль.

Згодом з'явилися певні правила монтажу полотенцесушителей з нержавійки в висотних будинках, дотримання яких зберігає комфортні умови користування ванною кімнатою для всіх проживаючих. Схема паралельного підключення рушникосушки стала краще, ніж послідовна.

Особливості рушникосушки водяного з нержавіючої сталіМонтаж сушителя для рушників з нержавіючої сталі

До того як навішувати полотенцесушитель з нержавіючої сталі, між відводами від магістралі необхідно обладнати перемичку - байпас. Діаметр її не повинен бути менше перетину основного стояка, щоб вона не перешкоджала потоку. Така схема передбачає відведення від стояка частини теплоносія з тим, щоб направити його в паралельний контур. На думку фахівців, температура рідини, що проходить через полотенцесушитель, в цьому випадку не зменшиться. Позитивний ефект виникає завдяки дії принципу гравітаційного насоса. Завдяки йому збирається в нижній частині змійовика охолоджена вода - більш важка, продавлює менш щільну гарячу рідину в стояку. Циркуляція відбувається при різниці температур в один градус.

З появою технологій проведення труб всередині стін байпас стали ховати, а полотенцесушитель навішувати: нержавіюча сталь виходить прямо зі стіни. Щоб підключити прилад за такою схемою, використовують полотенцесушитель з боковим підключенням. Якщо змійовик підключається до відведень від вертикальних труб співвісно, ​​то використовують полотенцесушитель з прямим підключенням.

На вході і виході потоку після байпаса встановлюють запірні вентилі. Їх мета - перекрити відведення від магістральної системи в разі демонтажу рушникосушки. Сам змійовик кріплять до стіни за допомогою телескопічних власників, які, як правило, входять в комплект поставки рушникосушки.

Технологія установки полотенцесушителя

Перекривається подача води на стояк будинку (під'їзду). До виконання цієї операції необхідно дотримати всі належні процедури щодо попередження мешканців будинку.

Старий полотенцесушитель водяний демонтують, залишилися кінці труб очищають, знежирюють. На кінцях нарізають різьбу і накручують трійники. Між вертикальними штуцерами вкручують трубу-перемичку, що забезпечує вільний потік рідини в системі.

Розмічають місце під новий прилад з урахуванням індивідуального міжосьового простору. У разі необхідності нарізають нові різьблення, на які навішують відсічні вентилі. Нові труби прокладають по заздалегідь наміченим трасах. Ділянка водопроводу закріплюють біля стіни жорстко: в точці навішування рушникосушки не повинно бути ніяких вібрацій і коливань.

Особливості рушникосушки водяного з нержавіючої сталіРозмітка місця під новий прилад

На кінці труб надівають перехідники з ексцентрично розташованими осями: згодом вони допоможуть поєднати точки магістралі з різьбами рушникосушки.

Монтують полотенцесушитель водяний: навішування ведуть, дотримуючись технологічні правила герметизації з'єднань і кріплення приладу. Проводять випробування на герметичність.

При монтажі рушникосушки необхідно дотримати розмір його розташування по відношенню до стіни.

Якщо перетин труб приладу менше 45 мм, зазор між нею і стіною роблять рівним 35 мм. Труби великих діаметрів розташовують на відстані 5 сантиметрів.

Особливості підключення рушникосушки «Драбинка»

Цей тип опалювальних приладів може мати 4 точки входу-виходу. Їх підключають попарно, використовуючи:

  • дві нижні;
  • дві верхні;
  • дві діагональні.

Два вільних отвори блокують заглушками.

Різниця температур в однакових полотенцесушителях, підключених по верхній і по нижній схемою, становитиме близько 10% на користь нижнього рушникосушки. Найбільш ефективне підключення - діагональне: потік, що надходить в верхній патрубок, рівномірно розподілиться по всіх елементах рушникосушки.

Встановлений полотенцесушитель водяний з нержавійки, якщо він вибраний і встановлений з урахуванням всіх технологічних норм, прослужить до 2-3 десятків років.

Опубликовано: 15-03-2020, 19:12
0

Похожие статьи


Наверх