Пральна машина Індезіт НЕ віджимає

Одна з поширених проблем автоматичних пральних машин - переривання циклу без віджиму. Проблема виникає раптово або ж на тлі інших поломок. Чому пральна машина не віджимає білизну, що потрібно перевіряти і лагодити - про це далі в тексті.

Як проявляється проблема

Коли пральна машина не віджимає, необхідно враховувати додаткові сигнали і обставини. Це допоможе більш ефективно вирішити проблему. Основні прояви проблеми:

 • зупинка циклу перед початком віджимання;
 • загоряння певних лампочок на панелі управління.

Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєПральна машина Indesit дуже поширена в країнах СНД

Про наявність цих проблем слід повідомити майстру, якщо планується ремонт в сервісному центрі. Але, найчастіше з цією проблемою навіть досвідчені майстри не можуть впоратися. Чому так відбувається - розглянемо на прикладі пральної машини Indesit.

Важливо! Аналогічна діагностика і вирішення проблеми з відсутністю віджиму актуально для пральних машин різних марок. Відмінності лише в нюансах і технічних аспектах діагностики.

Коди помилок indesit

Виробники пральних машин в інструкції постачають користувачів базовою інформацією для визначення причин поломок. Існує система кодування помилок. В окремих моделях машинок код помилки виводиться на спеціальний дисплей, але якщо його немає, то діагностика проводиться за описаною схемою. Як проводиться діагностика?

На панелі управління приладу присутні світлодіодні сигналізатори для візуалізації певних додаткових функцій. При виникненні збою в роботі машинки, певні з них загоряються. І по тому, які саме лампи загорілися, можна розпізнати яка помилка сталася. Коли пральна машина не віджимає, загоряється світлодіод блокування і перша лампа на панелі, мова йде про помилку F08. Виробники пральних машин розшифровують цю помилку, як залипання реле тена або пресостата. Що рекомендується перевірити:

 • контакти та висновки роз'єму J3;
 • дроти на цьому ж роз'ємі;
 • дроти з'єднання роз'єму;
 • справність пресостата (датчика води);
 • справність плати (модуля).

У кожного виробника машинок можуть відрізнятися кодування помилок. Ознайомитися з особливостями кодування можна в інструкції, яка йде в комплекті з приладом.

Важливо! У більшості випадків проблема відсутності випорожнення і віджиму полягає не пресостата або реле тена. Несправність виникає через те, що відбувається витік струму на корпус. Проблема вирішується досить легко, але може піти чимало часу на діагностику.

Діагностика проблеми

Розібравшись з можливими причинами поломки, слід приступати безпосередньо до діагностики. Для цього необхідно виконати кілька простих кроків.

 1. Відключити шланг подачі води.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєШланг подачі води знаходиться на зворотному боці пральної машини

 2. Відкрутити задню кришку, відкрутивши всі фіксуючі гвинти.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєВідкручуємо все гвинти

 3. Зняти кришку, щоб дістатися до тена і перевірити за допомогою тестера опір.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєЗнімаємо задню кришку

 4. зняти клеми.
 5. Встановити один щуп на клему тена.
 6. Другим щупом перевірити будь-який з ділянок корпусу тена.
 7. Якщо на екрані тестера відображаються, хоч якісь значення, це є прямим підтвердженням поломки - тен пробиває на корпус і потребує заміни.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєПеревірка тестером опору

Додатково можна перевірити безпосередньо тен, встановивши щупи на його клеми. Однак, ніякої інформативної цінності ці дії вже не несуть. Тен необхідно замінити.Пральна машина Індезіт НЕ віджимає

Важливо! Не варто затягувати з ремонтом, так як використання електричного приладу в такому стані небезпечно. У разі замикання можуть пошкодитися інші деталі або ж закоротити проводку.

Ремонт

Якщо мова йде про витік струму з тена на корпус, необхідна заміна тена, незважаючи на те, що він залишається умовно робітникам і при перевірці тестером і по факту. У пральній машині замінити цю деталь досить просто - покрокова інструкція нижче.

 1. Необхідно придбати новий тен, відповідний для використання в певній моделі з урахуванням його довжини і потужності.
 2. Спочатку необхідно зняти всі підключені дроти зі старого тена.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєВід'єднуємо старі дроти старого тена

 3. Необхідно зняти роз'єм проводки з датчика температури.
 4. Далі потрібно відкрутити фіксуючу гайку.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєВідкручуємо фіксуючу гайку

 5. Тепер можна обережно витягувати несправний тен.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєвитягуємо тен

Увага! Купувати тен найкраще оригінальний, того ж виробника, що і пральна машина. Важливо враховувати всі параметри і підбирати відповідну модель.

Старий тен не варто відразу викидати. Одна з деталей знадобиться для установки в новий нагрівач, в разі якщо вона справна. Термістор - датчик температури, який не включений виробниками в комплектацію змінних деталей. Далі покрокові дії.

 1. Витягти руками з демонтованого тена старий термистор.

Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєвитягуємо термистор

 1. Необхідно встановити знятий термистор в новий тен.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєвстановлюємо термистор в новий тен

 2. Встановити тен в пральну машину.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєВозращаться тен в пральну машину

 3. Провести фіксацію гайкою.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєПрикручуємо фіксуючу гайку

 4. Підключити всі клеми й проведення.

  Пральна машина Індезіт НЕ віджимаєПід'єднуємо назад всі зняті раніше клеми

Після цього можна проводити фінальні дії - прикрутити задню кришку і встановити на місце шланг подачі води. Після цього можна зробити тестовий запуск пральної машини, щоб переконатися в її справності.

Усунення проблеми відсутнього віджиму в пральній машині проводиться дуже просто - достатньо заміни пробиває на корпус тена. З цим можна впоратися навіть в домашніх умовах за наявності інструменту і базових знань про пристрій пральної машини.

Опубликовано: 18-03-2020, 14:26
0

Похожие статьи


Наверх