Процес заміни сушарки для рушників своїми руками

На сьогодні актуальною темою обговорення є те, як виконується заміна полотенцесушителя, так як в даний час встановлені в квартирах пристрої не відповідають вимогам функціональності і стилістиці ванній. Також люди часто задаються питанням, чи потрібен полотенцесушитель? Відповідь однозначна: так. Адже він служить не тільки для сушіння білизни, а й створює особливий мікроклімат у ванній, запобігає появі грибка і цвілі через підвищеної вологості. Поміняти полотенцесушитель можна самим. Для цього потрібно знати, як правильно його вибрати і які підготовчі роботи провести.

Процес підготовки до заміни пристрою

В першу чергу, якщо здійснюється заміна полотенцесушителя своїми силами, необхідно подбати про те, щоб не було води в системі. Заміну варто здійснювати після закінчення опалювального сезону, коли гаряча вода відсутня в системі. Якщо ж заміна проводиться в опалювальний сезон або по його закінченні вода не зливається, то потрібно звернутися за сприянням в ЖЕК, щоб працівники перекрили потрібний стояк і по можливості злили всю воду.

Для процесу демонтажу і установки будуть потрібні наступні інструменти:

 1. Розвідний ключ.
 2. Паяльник для поліпропіленових труб.
 3. перфоратор.
 4. болгарка.
 5. Ключі-шестигранники.
 6. Резьборез.

Процес заміни рушникосушки своїми рукамидемонтаж сушки для рушників

Залежно від ситуації може стати в нагоді ряд інших інструментів. Але це вкрай рідко. Заміна рушникосушки у ванній потребують таких підготовчих робіт:

 1. У стіні необхідно зробити поглиблення для труби - штроби. Радять зробити їх до демонтажу старого полотенцесушителя, так як їх вирізання займає чималий проміжок часу.
 2. Потрібно зробити поглиблення під місця, де відбудеться наварювання або вкручування різьблення для переходу з труби на прилад. Якщо у ванній присутня стяжка, то її теж потрібно зруйнувати.
 3. Важливо заздалегідь загерметизувати з'єднання крана і рушникосушки. Також слід подбати про муфті на переході з хрому на пластик.

Важливо знати, що герметичність з'єднання варто перевіряти тільки набором води під тиском в систему.

Тільки ця процедура дасть точний результат.

Процес установки

Заміна рушникосушки своїми руками починається з зливу води із системи. Важливим моментом є те, що не варто перекривати воду занадто близько до кінця труби, так як буде здійснюватися процес нарізування різьблення.

Наступним процесом після перекриття води йде нарізування різьблення. Якщо для даного процесу використовується резьборез, то варто враховувати, що він дозволяє зробити різьбу не менше 7 см. Трубу варто притримувати розвідним ключем, щоб уникнути її прокручування на з'єднанні між квартирами. Для нарізки можна використовувати газове зварювання, але для цього в системі не повинно бути напору. Це необхідно з метою дотримання безпеки.

При установці слід враховувати майбутнє покриття стін. Тому варто відразу розрахувати відстань, на якому будуть встановлюватися полотенцесушитель, крани і муфти із зовнішнім різьбленням.

Процес заміни рушникосушки своїми рукамиУстановка теплоносія в ванній

Наступною операцією заміни рушникосушки у ванній кімнаті є спайка. Вона включає в себе наступні дії:

 1. Кутові муфти з внутрішнім різьбленням (МРВ) запаковуються на різьбі стояка.
 2. Припаиваются коліна з металопластику під 90 °.
 3. Ці коліна ховаються в штробу.
 4. Муфти на полотенцесушителе припаиваются до відрізків труби, що з'єднуються з трійником.
 5. Ці трійники з'єднують трубу стояка і полотенцесушитель, при цьому не порушуючи потоку при перекритті води в приладі.

Замінити полотенцесушитель - процес індивідуальний для кожної ванній, тому передбачити всі процеси неможливо. Але даний алгоритм дій підійде в 90% випадків. З метою безпеки варто домовитися з сусідами, щоб вони знаходилися в цей час вдома, якщо раптом станеться вибух труби.

По завершенні установки варто зробити пробний запуск. Якщо він пройде успішно, то можна спокійно дати фіксацію труб з допомогу хомутів, гіпсу або розчину цементу. Важливо надійно зафіксувати вузол з полотенцесушителем.

Заміна в старих квартирах

Заміна рушникосушки в хрущовці - куди більш небезпечний процес, ніж у звичайній квартирі. Потрібно бути готовим до всього. Дуже часто буває, що перекрити воду неможливо, і процес заміни починається з затикання труб всілякими пробками. А нарізкарізьблення при наявності води в трубах - куди більш складний і трудомісткий процес. Доведеться вдатися до установки кранів на найближчих перехідниках, щоб перекрити воду. Кращим варіантом стане домовитися з сусідами, щоб перекрити стояк у них. Це дозволить уникнути виконання непотрібної роботи.

Процес заміни рушникосушки своїми рукамиЗаміна сушителя для рушників в хрущовці

Також проблеми можуть виникнути з вирізанням канав, адже стіни тут більш пухкі, і може обвалитися великий шматок стіни. В іншому встановити полотенцесушитель у ванній хрущовки можна так само, як і в звичайній квартирі.

Головне, потрібно пам'ятати, що замінити полотенцесушитель своїми руками - трудомісткий і небезпечний процес. Необхідно дотримуватися техніки безпеки. Важливо все виконувати розмірено, щоб не зіпсувати прилад, що не затопити сусідів і не травмуватися самому. Якщо виникають якісь питання, то краще уточнити у професіоналів, як замінити полотенцесушитель, щоб уникнути неприємних і небезпечних ситуацій.

Замінити полотенцесушитель у ванній - процес не з легких. Він вимагає певної вправності і володіння великою кількістю інструментів. Перед початком заміни необхідно провести процедури з усунення води з системи. З цим питанням варто звернутися в ЖЕК або ж попросити сусідів перекрити необхідний стояк. Процес заміни завжди індивідуальний, але варто враховувати ряд моментів, які допоможуть уникнути переробок. Враховуйте відстань до стіни, стилістику ванни, розміщення приладу. Надійно перевіряйте всі з'єднання і фіксуйте кріплення. При заміні в хрущовці працювати потрібно акуратніше. Краще вдатися до допомоги фахівців.

Встановивши полотенцесушитель у ванній, ви забезпечите собі не тільки суху білизну, але і підтримку мікроклімату в кімнаті. Грибки і плісняву не зможуть розвиватися, що сприятливо позначиться на здоров'я проживаючих в квартирі.

Опубликовано: 19-03-2020, 15:59
0

Похожие статьи


Наверх