Ремонт помпи пральної машини і коди помилок

Робота зливного насоса і зливної системи в сучасних пральних машинах іноді порушується внаслідок виникнення тих чи інших проблем. У цій статті розберемо, способи ремонту помпи, які існують неполадки у функціонуванні системи зливу машинки, і як їх усунути?

Як проявляються неполадки зливної системи пральної машинки?

Як приклад розглянемо особливості роботи пральної машинки марки BEKO. Якщо система зливу води в ній виходить з ладу, чути характерний тріск, і відпрацьована вода просто не йде. В інших моделях пральної побутової техніки (наприклад, ARISTON), обладнаних цифровим індикатором, з'являється інформація з кодом помилки:

 • F5;
 • F3;
 • E3

Виникла проблема вимагає швидкого вирішення. Власники дорогої побутової техніки повинні знати, як правильно прочищати пральну машинку, як ремонтувати насос і в яких випадках його краще замінити новим.

Як чистити зливну систему і насос пральної машинки?

У кожної пральної машинки внизу є спеціальна поглиблена панелька (див. Фото 1).

Ремонт помпи пральної машини і коди помилокФільтр знаходиться під круглої кришкою в правому нижньому кутку пральної машинки

В правому куті на ній встановлений фільтр. Якщо машинка перестає зливати воду, сильно гуде і тріщить, стан фільтрувального елемента слід перевірити в першу чергу. Для цього виконайте такі дії:

 • обесточьте побутову техніку, вимкнувши її з розетки;
 • обіпріть машинку об стіну під кутом, як показано на фото 2;

  Ремонт помпи пральної машини і коди помилокАкуратно поставте пральну машину під кутом, впершись її в стіну

 • через 3 хвилини термічна блокування знімається, можна відкрити завантажувальний люк машинки і вичерпати звідти воду;
 • під фільтр перед його відкриттям підставте ємність, щоб в неї стікали залишки води;
 • викрутити кришку фільтра разом з ним (фото 3);

  Ремонт помпи пральної машини і коди помилокПеред відкриттям кришки підставте ємність, щоб вода не потрапила на підлогу

Внутрішня частина фільтра і крильчатка забиваються різними видами сміття (в тому числі монетами, якщо кишені одягу перед пранням не перевірені). Його потрібно акуратно дістати, використовуючи підручні засоби (наприклад, пінцет, шило і т. П.). Залишки води з фільтра краще злити.

Зверніть увагу! У деяких моделях пральних машин фільтр розташовується в лівому кутку панелі.

Ремонт помпи пральної машини і коди помилокПеревірте відстійник поруч із зливним патрубком

Бувають ситуації, коли зливна система машинки не функціонує через забитих шлангів. Для усунення проблеми виконується їх продування або прочищення вручну. Крім того, існують моделі машинок зі спеціальним відстійником, який також має властивість засмічуватися. Він встановлений поряд із зливним патрубком, розташованим під днищем побутової техніки (див. Фото 4).

Якщо на вашій машинці такий елемент є, його також потрібно зняти і перевірити наявність засмічень.

Чи можна продовжити життя насосу пральної машинки?

Свої моделі насосів для пральних машин пропонують багато виробників комплектуючих. Запчастини мають різну структуру. Зокрема, бувають насоси:

 • розбірні;
 • НЕ розбірні.

На фото 5 представлені 2 типу насосів:

 • марки LG, розбірний (з крильчаткою зеленого кольору);
 • марки Askoll, що не розбірний (з білою крильчаткою).

Ремонт помпи пральної машини і коди помилокДва види насоса на фото: розбірний і не розбірний

Одна з головних проблем, що виникають в процесі експлуатації розбірних і не розбірних помп в пральних машинках - замикання контактів. Неполадки виникають внаслідок попадання води на поверхню обмотки, через що вона перегорає. Перевірити стан обмотки в насосі можна за допомогою спеціальної викрутки-тестера (фото 6).

Ремонт помпи пральної машини і коди помилокПеревірте замикання контактів за допомогою тестера

Якщо все в порядку, перевірка демонструє показники в діапазоні 180-260 Ом. Згоріла обмотка в процесі перевірки сильно «продзвонювати», показуючи великі параметри.

Ще одна складність, яка може виникнути - перегорання термічного датчика в помпові насосі. Вона проявляється рідко, але в разі поломки пристрою виключати її не можна. Перегоріли термічний датчик можна відремонтувати, не змінюючи насоса повністю. Його замінюють новим або ставлять перемичку.

Помпові насоси, які прозваниваются тестером, підлягають заміні. Електроніка насоса, об'єднана з сімістером, перегорає набагато частіше. Аналогічна проблема в пристроях, де управління електронікою здійснюється за допомогою реле, виникає дуже рідко.

Несправності крильчатки

Крильчатка помпової насоса - один з крихких елементів механізму. Якщо в пральну машинку закладаються речі з наповненими копійками кишенями, монетки можуть швидко відбити лопаті крильчатки або погнути шток. У нерозбірних насосах рішення проблеми - радикальне. Механізм змінюється повністю. Розбірний насос при відбитих лопатях крильчатки повністю міняти не потрібно. Досить заміни зламаного елемента.

Деяким власникам пральних машинок доводиться зіткнутися з проблемою припинення зливу води в процесі прання. Вирішити її вдається простий продувкою зливного шланга, але через деякий час проблема знову дає про себе знати. Причина поломки криється у виробленні посадкового місця і «втоми» металевого штока (фото 7).

Ремонт помпи пральної машини і коди помилокОдна з причин поломки: вироблення посадкового місця

Ремонт помпи пральної машини і коди помилокПоломка Г образної деталі під крильчаткою

При тривалій роботі його заклинює, він не може прокрутитися. Відповідно, слив відпрацьованої води припиняється. Така проблема виникає і внаслідок зламаною Г-образної деталі, розташованої під крильчаткою в штоку (фото 8).

Через це сама крильчатка прокручується навколо осі. Проблема характерна для помпових насосів марки Самсунг. У будь-якому випадку професійні майстри сервісного центру рекомендують замінити пристрій повністю, оскільки зроблений ремонт лише ненадовго продовжить працездатність обладнання.

Ремонт помпи пральної машини і коди помилокПеревірте, чи не забруднено на муфті штока і під нею

Якщо шток насоса вироблений не сильно, але пристрій все одно функціонує з перебоями, варто перевірити наявність забруднень на муфті штока і під нею, а також на сальнику (фото 9).

У разі їх виявлення механізм ретельно очищається і промивається. Після процедури перевірте ступінь вироблення штока. Якщо вона велика - краще замініть насос. Сальник повинен залишитися на своєму місці. На завершення виконайте мастило елементів штока і поставте весь механізм назад.

Ремонт помпи пральної машини і коди помилокЗверніть увагу на полярність розбірних помп

Ще один цікавий нюанс стосується полярності розбірних помп. У продажу є моделі насосів з об'єднаними разом полюсами або роздільними, розташованими на зворотному боці насоса внизу (фото 10).

Останні віддалені один від одного на пристойну відстань, тому в разі потрапляння крапель води в одне з «гнізд» друге залишиться неушкодженим. У насосах з об'єднаними полюсами електроніка виходить з ладу частіше як раз через попадання води на робочі елементи. На завершення варто зазначити, що розбірні помпи для пральних машин - електромагнітні, тому порядок підключення до полюсів не має принципового значення. Пристрій буде працювати правильно в будь-якому випадку.

Якщо Ви хочете купити нову помпу для своєї пральної машинки, віддайте перевагу якісному виробу перевіреного бренду. Пам'ятайте, що китайські помпи коштують дешево, але часто ламаються. Характерною для них несправністю є поломка лопатей крильчатки.

Опубликовано: 21-03-2020, 19:53
0

Похожие статьи


Наверх