Самостійна заміна підшипника в пральній машині

Коли необхідна заміна підшипника в пральній машині? Відповідь на це питання може бути дуже цікавий власникам пральних машин, так як даний пристрій по праву вважається одним з найбільш незамінних помічників у побуті. Щоб розібратися з тонкощами ремонту, важливо розуміти причину проблеми і хоч трохи розбиратися в конструкції самої машинки. Про все це і багато іншого піде мова далі.

Особливості проведення ремонтних робіт

Діагностувати проблему можна спробувати самостійно. Як правило, коли деталь виходить з ладу, пристрій починає працювати більш шумно і видавати нехарактерні звуки. Якщо проблеми не приділяти належної уваги, з часом неприємний стук може перетворитися в дратівливий гуркіт, зробивши процес прання не найкомфортнішим для слуху заходом.

Підшипник зазвичай "ламається" при тривалому використанні пральної машини.

Крім того, серед причин - потрапляння води і як наслідок корозія, яка псує деталь. Як правило, подібні протікання відбуваються з вини сальника, розташованого поруч з підшипником. Сальник зазвичай без проблем служить близько 7 років. Якщо вже стає питання про заміну підшипника, то в такому випадку потрібно міняти і сальник.

Самостійна заміна підшипника в пральній машиніПротікання сальника машини для прання

Чим обумовлена ​​необхідність заміни підшипника? Справа в тому, що якщо він вийшов з ладу, може почати "бовтатися" барабан, що матиме згубний вплив на інші вузли пральної машини. Якщо вчасно не провести заміну підшипника і продовжити її використання, це неминуче призведе до поломки.

Для проведення ремонтних робіт можна скористатися двома варіантами.

Перший - довірити все фахівцям. У цьому випадку робота буде виконана швидко і якісно, ​​проте їхні послуги зажадають деяких фінансових витрат (іноді ремонт обходиться в половину вартості самої машини).

Другий спосіб - зробити ремонт самостійно. Якщо власник відчуває в собі сили і володіє бажанням, за допомогою деяких рекомендацій з нашого дослідження він може спробувати зробити все своїми руками.

Етапи проведення робіт по заміні

Умовно весь комплекс заходів по заміні підшипника можна розділити на кілька етапів.

Перший - підготовчий. Незважаючи на те, що це не найважчий етап, поставитися до нього варто відповідально. Перш за все потрібно запастися такими інструментами:

  • молоток;
  • ріжкові ключі різних розмірів;
  • пасатижі;
  • залізний стрижень;
  • набір викруток;
  • герметик;
  • спеціальний водостійкий складу для підшипників.

Крім того, необхідно придбати запасні деталі, а саме 2 підшипника і новий сальник. Якщо немає повної впевненості в тому, як саме повинні виглядати деталі, спочатку краще розібрати машинку, зняти старі елементи і зніми відправитися в магазин, де продавці допоможуть підібрати те, що потрібно. Найкраще купувати якісні оригінальні запчастини, які прослужать довго і легко встановляться.

Ретельно підготувавшись, можна переходити до процесу розбирання пральної машини. Спочатку потрібно демонтувати верхню кришку, для цього відкручуються 2 самореза на задній стінці пристрою. Після цього кришка зсувається назад і піднімається. Далі потрібно зняти верхню і нижню панель, попередньо знявши лоток для порошку. Для демонтажу панелі приладів потрібно відкрутити кілька саморізів (їх кількість і місце розташування залежить від моделі пральної машини). На панелі зазвичай розташовується плата. Для зняття панелі від'єднуються всі фішки з проводами з гнізд. Після всіх процедур панель відкладається в сторону. Потім знімається нижня панель.

Самостійна заміна підшипника в пральній машиніПроцес розбирання пральної машини

Далі потрібно зняти манжету. Це гумка, яка перешкоджає повного зняття передньої панелі. Одним кінцем вона протягнута в бак, другим на саму передню панель. Кріпиться вся ця конструкція за допомогою хомута, який потрібно зняти. Для цього необхідно провести рукою по гумці і намацати маленьку пружинку, яка з'єднує кінці хомута. Вона поддевается викруткою і вилучається разом з самим хомутом. Потім можна зняти передній край манжети і заправити його всередину бака.

Далі знімається передня панель. Попередньо потрібно закрити люк і відкрутити кілька саморізів, які її утримують. Знімати панель потрібно акуратно, так як вона з'єднана з машинкою проводом. Коли вона буде знята, провід, що йде до замку завантажувального люка, треба від'єднати. Далі знімаємо панель з коробом для порошку - вона знаходиться під знятої раніше панеллю керування. В процесі можуть заважати патрубки й проведення, їх теж потрібно зняти. Також від'єднуємо зливний патрубок від бака машинки за допомогою відкручування хомута.

Далі потрібно акуратно від'єднати всі дроти, що ведуть до ТЕНу (може розташовуватися спереду або ззаду). Що б полегшити бак, знімаються противаги, після від'єднуємо патрубок, який йде на датчик рівня води. Після цього можна знімати бак з двигуном (буде потрібно попереднє зняття ременя).

Самостійна заміна підшипника в пральній машиніВід'єднання проводів Тена

Наступний крок - розбирання бака і від'єднання барабана пральної машини від задньої частини бака. У процесі потрібно уважно поглянути на втулку і вал, які розташовані на барабані. Вони могли прийти в непридатність, тому можливо доведеться міняти всю хрестовину.

Завершальний етап - заміна підшипника барабана. Як багато хто вже могли здогадатися, деталь розташована на задній стінці барабана. Попередньо потрібно зняти старий сальник. Для цього треба взяти викрутку і акуратно підчепити його. Після за допомогою залізного стержня вибиваються підшипники (один з зовнішньої, другий з внутрішньої сторони). Коли процес закінчений, потрібно очистити поверхню задньої кришки і місця, куди будуть встановлені нові деталі. На місце знятих елементів за допомогою стрижня забиваються нові деталі (час від часу переставляючи стрижень хрест на хрест). По закінченню потрібно обробити сальник водостійким складом і встановити на місце. Можна скористатися молотком, акуратно забивши його.

Спеціальна втулка, розташована на валу бака змащується, і бак встановлюється на місце, а саме встромляється в задню кришку. Після цього 2 частини бака з'єднуються, попередньо змінюється ущільнююча гумка. Коли всі роботи виконані, залишається лише надати пральній машині первісний вигляд. Це робиться в зворотній послідовності і вже напевно не викличе труднощів.

Виконувати ремонт самому або звернутися до фахівців?

Іноді, приймаючи рішення про проведення ремонту своїми руками, людина не повністю усвідомлює всі ризики, які можуть виникнути в процесі. Це пов'язано з тим, що всі сучасні пральні машини мають свої конструктивні особливості, знати про які заздалегідь дуже складно. Крім того, пральна машина - техніка не з дешевих, а неправильний ремонт може тільки погіршити становище. Тому, щоб приймати рішення більш усвідомлено, потрібно врахувати ряд моментів.

Самостійна заміна підшипника в пральній машиніРемонт підшипників своїми руками

Ремонт підшипників відноситься до категорії капітального. Дуже часто вартість зламаною деталі набагато менше, ніж вартість роботи фахівця. Це означає певну складність завдання і необхідність в деяких знаннях в предметної області (в даному випадку - знання пристрою пральних машин). Розмірковуючи, робити ремонт самому або все ж найняти професіоналів, потрібно враховувати цей момент.

Сучасні пристрої оснащені різними додатковими функціями, серед яких можливість самодіагностики. Здавалося б, що складного: дивимося на екрані код помилки, знаходимо розшифровку, визначаємо можливу поломку. І ось, джерело проблеми знайдений. Але не все так просто. Найчастіше код помилки може вказувати на кілька можливих варіантів. Який з них правильний? Можна, звичайно, піти шляхом проб і помилок, але не варто забувати, що це може дуже дорого коштувати, так як неправильний ремонт зробить тільки гірше.

Розташування деталей в різних машинках може відрізнятися. Знаючи пристрій однієї моделі можна запросто не розібратися з іншого. Також є ризик поставити не ту деталь, яка потрібна.

Але якщо впевненість у своїх силах достатня, зваживши всі "за" і "проти" можна сміливо братися за справу. Головне, робити все не поспішаючи, дотримуючись усіх тонкощів і правила технічного процесу.

Опубликовано: 24-03-2020, 14:39
0

Похожие статьи


Наверх