Що робити якщо пральна машина не зливає воду з барабана

Чому пральна машина не зливає воду, що робити в даній ситуації, як злити воду і чи варто викликати майстра - ці питання часто виникають у власників пральних машин-автоматів. Поломка такої побутової техніки вводить в паніку багатьох господинь.

Принцип роботи пральної машини

Щоб з'ясувати можливі причини поломки, спершу слід розібратися, як працює пральна машина. Після завантаження білизни, вибору варіанту програми прання і натискання кнопки старту в роботу вступає програмний модуль. Закладена в ньому обрана програма виконує всі дії відповідно до встановленого виробником шаблоном.

Спочатку спрацьовує блокування дверей пральної машини. Після цього відкривається клапан подачі води з системи водопостачання будинку і відбувається заповнення бака для прання через лоток для порошкопріемніка. Припинення набору води контролюється датчиком її рівня в баку. Коли бак буде заповнений, починається сам процес прання.

Що робити якщо пральна машина не зливає воду з барабана?процес прання

По закінченню заданого модулем програм часу пральна машинка починає зливати брудну воду. Цей процес відбувається за рахунок роботи зливного насоса (помпи). Водяний насос являє собою двигун, на який насаджена крильчатка. Як тільки включається насос, відбувається обертання моторчика і починається процес відкачування води через зливний шланг в каналізацію.

Далі відбувається повторний набір води для полоскання білизни, а потім злив. Даний процес повторюється кілька разів (задано шаблоном програми). По завершенню останнього полоскання відбувається останній злив води з заданим режимом віджиму. Після завершення обертання барабана режиму віджимання білизни, робота пральної машини не закінчується. Через 1-2 хвилини спрацьовує розблокування дверей, що є ознакою повного закінчення процесу прання.

Через що порушується процес зливу?

Існує кілька причин того, чому пральна машина не зливає воду. Деякі з цих проблем можна усунути самостійно, т. К. Вони не вимагають особливих навичок і знань в техніці.

Що робити якщо пральна машина не зливає воду з барабана?Пральна машина не зливає воду

Можливі причини несправності такі:

  1. Режим прання. Дуже часто трапляється, що причина несправності уявна. Тобто пральна машинка не зливає воду через обраного режиму "без зливу води". У даній ситуації досить перемкнути програму на іншу, ту, яка передбачає злив води.
  2. Шланг для зливу. Перегин або засмічення шланга для зливання води в каналізацію може перешкоджати роботі машини для прання. Тому необхідно оглянути шланг або прочистити його. Крім того, засмічення може бути в сифоні, якщо вода при зливі проходить через нього.
  3. Засмічення фільтра. Дана причина теж зустрічається досить часто. Фільтр може бути перекритий сторонніми предметами, які потрапляють в барабан машинки разом з білизною. Вода може зливатися в повному обсязі або зовсім не спускатися. До таких предметів відносяться монети, гудзики з одягу, папір та інше. Усунути цю несправність допоможе очищення фільтра. Перед тим як зняти фільтр, необхідно приготувати ємність (відро, таз), т. К. Після його зняття почне витікати вода. Засмічення фільтра здатний привести до більш серйозних поломок, тому його рекомендується чистити або перевіряти на предмет засмічень в якості профілактики.
  4. Поломка помпи. Припустити про несправності зливного насоса можна по невластивому звуку, який виникає під час зливу. Визначити точну несправність рекомендується довірити майстру. Справа в тому, що помпа може вийти з ладу через природного зносу. Крім того, на крильчатку може потрапити сміття, який не був затриманий фільтром. Частою причиною неробочого наносу є намотані на нього волосся або нитки.
  5. Порушення цілісності проводки всередині машини-автомат.
  6. Збій в програмі електронного модуля. У тому випадку, якщо пральна машина раптово перестала зливати воду, рекомендується перезапустити програму. Для цього потрібно висмикнути вилку пральної машини з розетки, а потім вставити його назад і заново включити необхідну програму для прання білизни.
  7. Несправність електронного модуля. Модуль представляє собою електронну плату, що складається з мікросхем, які можуть згоріти через перепад напруги. При цієї причини поломки слід відремонтувати електронний модуль або замінити його новим.

У деяких пральних машинах-автоматах процес зливу води або виконання будь-якої іншої заданої програми не відбувається через перевантаження барабана. Кожна пральна машина розрахована під певну вагу для завантаження сухої білизни. Якщо перевантажити барабан, в програмному модулі може спрацювати механізм захисту, який не дозволить побутового приладу виконувати будь-які подальші дії.

Ознаки, що передують поломки пральної машини

Найчастіше запідозрити поломку ще можна до того, як вона відбудеться. Якщо не залишати без уваги проблеми в роботі пральної машини, то можна своєчасно вжити заходів і запобігти дорогий ремонт.

Якщо в процесі прання починає погано зливатися вода, то це явна ознака майбутньої поломки. Виявити це можна в наступних випадках:

  • час прання збільшилася, т. е. не відповідає нормі встановленої програми;
  • струмінь зливаємо води з шланга тонка.

Коли насос гуде нехарактерним для своєї звичної роботи звуком, то це свідчить про порушення. У даній ситуації рекомендується викликати майстра або звернутися в сервісний центр. Сторонній шум може бути викликаний і іншою причиною - засміттям.

Що робити якщо пральна машина не зливає воду з барабана?Засмічення в машинці для прання

Іноді робота пральної машини може чергуватися поперемінними порушеннями в роботі. Тобто один раз машина стирає без будь-яких проблем, а в іншого - відбувається порушення зливу.

Пральна машина також може нормально зливати воду в процесі прання, але не робить цього при полосканні. У даній ситуації можна припустити про порушення в роботі програмного блоку.

Іноді після зливу води з барабана може відбуватися блокування віджиму. В результаті таких дій білизна залишається мокрим.

Як самостійно злити воду?

Перед тим як приступати до пошуку причини поломки і самого процесу ремонту, необхідно відключити машину від електромережі та спустити воду. Ознайомитися з тим, як злити воду з пральної машини самостійно, можна, прочитавши інструкцію по експлуатації даного побутового приладу.

Процес "ручного" зливу води у всіх пральних машинах відбувається практично однаково. Відмінність може полягати в місці розташування фільтра.

Що робити якщо пральна машина не зливає воду з барабана?Процес «ручного» зливу води

Після того як машинка буде відключена від мережі, необхідно взяти ємність (таз) з низькими бортами, яка буде вміщати в себе не менше 30 літрів рідини. Рекомендується приготувати швабру або ганчірки на випадок, якщо в процесі спускання води відбудеться перелив.

Зливання води відбувається через отвір фільтра.

У багатьох моделях він розташований у правому нижньому кутку. Фільтр являє собою круглий отвір. Він відкручується і знімається. Дизайн деяких моделей передбачає візуальне приховання фільтра накладної знімною панеллю.

Відкручується фільтр легко, тому не слід прикладати особливих зусиль і не робити різких рухів. Як тільки фільтр буде викручені, відразу почне витікати вода. Якщо засмічення стався в сифоні або забився зливний шланг, то злити воду можна буде після їх зняття.

Правильне і своєчасне реагування на ознаки, що передують перед поломкою, допоможуть надовго продовжити термін служби побутового приладу. У тому випадку, якщо поломка зливної системи все ж трапилася, не варто передчасно засмучуватися. Знання причин можливої ​​поломки, допоможе самостійно їх усунути. Коли проблему не вдається вирішити самому, рекомендується викликати кваліфікованого майстра по ремонту пральних машин. Він зможе точно визначити проблему несправності і порадить оптимальні способи її усунення.

Опубликовано: 26-03-2020, 11:14
0

Похожие статьи


Наверх