ТЕН на домашню пральну машину: як замінити

Вартість ремонту досить висока, тому набагато дешевше і швидше поставити новий ТЕН на пральну машину самому. Практично у всіх сучасних квартирах є такий важливий предмет, як пральна машина. При цьому пральні машини досить часто виходять з ладу, причиною цього найбільш часто є поламаний ТЕН. При грамотному підході заміна тенів проводиться дуже швидко, і при цьому не псується сама машинка.

Що робити, якщо машина перестала нагрівати воду?

Варто відзначити, що на даний момент є велика кількість майстрів-аферистів, які істотно завищують вартість робіт, досить довго ремонтують машину. Вартість Тена досить невелика, крім того, більшість машин уніфіковані і не потребують установки фірмового нагрівача. Тому можна істотно заощадити час і гроші, замінивши Тени на пральній машині самостійно.

Ця проблема досить часто спливає при експлуатації "стиралок". Визначити те, що вода погано нагрівається, досить просто. Для цього слід притулити руку до склі дверцят в процесі роботи машинки. Вона повинна бути гарячою, при цьому слід дотримуватися обережності - в іншому випадку можна отримати опік. Перевіряти температуру води слід наскільки раз протягом 20-30 хвилин від запуску пральної машини. При цьому, якщо в процесі роботи температура води не змінювалася, то 100% вірогідність того, що необхідно замінити ТЕН в пральній машині.

ТЕН на домашню пральну машину: як замінити?Заміна ТЕНу в пральній машині

Іншим явним маркером поломки ТЕНів є погано випрану білизну, на якому будуть залишатися гранули прального порошку (в разі якщо засіб в гранулах, а не у вигляді рідини). Ряд моделей машин від різних виробників зупиняє процес прання при непрацюючому Тенея (або відразу зливає воду). Визначаємо ті чинники, які можуть вивести з ладу ТЕНи на "пральки":

  1. Пральна машина була неправильно підключена. Найбільш часто зустрічається помилка. При цьому вода практично миттєво стікає в каналізацію, це призводить до того, що ТЕН постійно працює на максимум потужності і швидко ламається.
  2. Заводський брак. У цю категорію можна віднести не тільки з самого початку не працює ТЕН і його неправильне підключення, але і помилки в програмуванні, у вказівці максимальних і мінімальних температур, а також невідповідність виставляється температури з фактичним підігрівом.
  3. Згорілий ТЕН. ТЕНи також досить часто згорають від різних зовнішніх впливів. Наприклад, перепади напруги, замикання і т.д. У цьому випадку необхідна заміна вийшов з ладу нагрівача.
  4. Утворення великої кількості накипу. Це найчастіша причина поломки нагрівальних елементів у всіх країнах. Це пов'язано з природними властивостями води, і для запобігання появи накипу слід застосовувати спеціальні добавки при пранні або кілька разів на рік "проганяти" "пралку" вхолосту, засипавши замість порошку лимонну кислоту. ТЕНи з накипом теж знімають і міняють на нові.
  5. Вийшов з ладу датчик (термостат), який контролює температуру. У цьому випадку (як і в п.1), ТЕН починає працювати "на знос", що призводить до його швидкої поломки.

Перераховані вище категорії охоплюють практично всі негативні причини поломки нагрівачів в пральній машині, при цьому всі окремі випадки потрапляють в ту чи іншу групу поломок. Після того як поломка діагностована і встановлено, що причиною став непрацюючий ТЕН (незалежно від причин), виникає питання: як замінити ТЕН в пральній машині?

Роботи по демонтажу поламаного Тена

Отже, як було сказано вище, "пралка" зламалася, а діагностика показала, що причиною поломки став нагрівальний елемент. Тепер стоїть питання: як поміняти його на новий? Нижче буде приведена інструкція, згідно з якою можна зняти зламану деталь. При цьому даний алгоритм наведено в загальних рисах і не враховує конструктивних особливостей конкретної моделі пральної машини, оскільки моделі різних фірм можуть мати істотні конструктивні відмінності і оригінальні деталі.

Місцезнаходження ТЕНів в "пральки" практично завжди однаково - низ машинки. Це пов'язано з тим, що він повинен завжди перебувати в воді.

Дуже часто (але не завжди) його ставлять під барабаном. При цьому у більшості машин він може бути встановлений до задньої стінки, а деякі виробники кріплять його до фронтальної стінки (практично всі Самсунги і Bosch).

ТЕН на домашню пральну машину: як замінити?Кріплення нагрівального елементу

Для початку розглянемо те, як зняти Тени, встановлені з тильного боку. Насамперед слід знеструмити машинку. При цьому важливо, щоб був видимий роз'єм (тобто необхідно висмикнути вилку з розетки). Після відключення від мережі слід натиснути на кнопку включення машини для розрядки конденсаторів. І тільки після того, як конденсатори розряджені, приступають до розбирання агрегату. Спочатку слід уважно подивитися, що раніше слід зняти: верхню або задню кришку. Рекомендується попередньо ознайомитися з інструкцією по розбиранню пральної машинки з відкритих джерел. Для доступу до кріплення ТЕНів слід обов'язково зняти задню кришку.

Після цього приступають до визначення місця розташування ТЕНу: він може стояти або відразу під барабаном, або під двигуном. Стандартний електронагрівач має 3 виведення: заземлення (1) і харчування (2). Їх слід від'єднати, попередньо позначивши дроти (щоб правильно підключити новий). На деяких моделях (в основному в дешевих) нагрівач комбінований з датчиком температури, в цьому випадку відключають і датчик. Починати знімати електронагрівач слід з відкручування гайки з кріпильного гвинта, при цьому підтримуючи сам електронагрівач. Після того як гайка знята, кріпильний гвинт проштовхують всередину, витягуючи нагрівальний елемент (важливо, щоб він при цьому не впав).

Для того щоб витягти нагрівач з машинок, в яких він кріпиться до передньої стінки, слід добряче попрацювати. Це пов'язано з тим, що після знімання верхньої кришки необхідно буде повністю розібрати панель управління. При цьому зробити це необхідно дуже акуратно, щоб не пошкодити контролер і елементи управління. Це дуже важко зробити людині без досвіду, тому для ремонту таких агрегатів настійно рекомендується звертатися в спеціалізовані сервісні центри.

Заміна нагрівального елементу

Перш ніж поміняти нагрівальний елемент, слід попередньо зачистити місце установки. Для цього навколо отворів для кріплення знімаємо накип і іржу (якщо така є), при цьому категорично заборонено користуватися напилками і наждачкою. Це можна робити тільки спеціальними розчинами, щоб не пошкодити металеві частини "пральки".

Наступний етап - покупка нового електрообігрівача. Один з кращих, але дорогих варіантів, - замовлення аналогічного від виробника. Однак всі комплектуючі випускаються в Китаї, тому не завжди фірмова деталь може похвалитися високою якістю. Більш дешевий і надійний варіант - міняємо на вітчизняний електронагрівач. Для цього важливо знати: повне номінальний опір і напруга живлення ТЕНу (часто напруга живлення дорівнює 220 В, іноді 127 В) визначають за інструкцією виробника, далі підбирають аналогічний за формою, розмірами, масою та точками кріплення.

Після цього приступають до установки нового Тена. Монтаж і подальша збірка проходять так само, як і розбирання, тільки навпаки.

Опубликовано: 27-03-2020, 20:07
0

Похожие статьи


Наверх