Вибір і монтаж полотенцесушителя водяного

Рушників водяна давно став неодмінним атрибутом ванної кімнати, так як зручний і практичний. В даний час випускається безліч різних конструкцій таких пристроїв, що дає можливість вибирати якісні вироби на будь-який смак і для ванної кімнати будь-якого розміру. Водяний полотенцесушитель у ванній можна встановити своїми руками, якщо є відповідна підводка водної магістралі, або викликати фахівців, які проведуть повний монтаж. Питання, як встановити прилад, вирішується досить просто - важливо дотримати необхідні технічні вимоги та вимоги безпеки.

Сутність пристрої

За своєю сутністю водяний полотенцесушитель у ванній є нагрівальний пристрій, в якому джерелом тепла стає гаряча вода, що циркулює по системі труб. У загальному випадку, рушникосушки для ванної кімнати можуть бути електричні, водяні і комбіновані, але найбільшого поширення знаходять саме водяні прилади.

Вибір і монтаж полотенцесушителя водяногоВодяний полотенцесушитель у ванній

Основне призначення приладів випливає з самої назви - сушка вологих рушників і одягу. У той же час, на них покладається і інша досить важливе завдання - зниження вологості ванної кімнати і підтримки температури повітря. У зимову пору року вони стають додатковими обігрівачами. Сушки для рушників водяні діють за дуже простим принципом: гаряча вода відбирається з центральної магістралі (система опалення або гарячого водопостачання), проходить по трубах пристрої, нагріваючи їх. Таким чином, конструкція будь-якого рушникосушки обов'язково включає систему труб. Вони мають різне з'єднання, форму, діаметр і довжину, що забезпечує різну потужність нагріву.

Різновиди пристроїв

Водяні рушникосушки для ванної розрізняються за схемою трубчастого з'єднання і способу підключення до магістралі. За формою і розташуванню труб виділяються наступні основні конструкції:

  1. П-подібний тип: найпростіша конструкція у вигляді 1 вигину труби на 180º по великому радіусу або з утворенням лінійного вертикального ділянки.
  2. М-подібний тип: 3 вигину труби на 180º кожен, з утворенням 4 горизонтальних ділянок.
  3. "Змійка": аналог М-подібної конструкції, але з великим числом вигинів.
  4. S-подібний тип: має 2 вигину і висновки для підключення води з 2 сторін збоку.
  5. "Драбинка": найбільш поширена в даний час конструкція у вигляді 2 вертикальних труб з горизонтальними перемичками в формі драбини.

Вибір і монтаж полотенцесушителя водяногоСушитель рушників «Драбинка»

Для підвищення ефективності та зручності використання пропонуються більш складні конструкції:

  • полотенцесушитель горизонтальний з подовженими регістрами, який використовується, зазвичай, для ванної кімнати значній площі і може служити в якості додаткового обігрівача;
  • полотенцесушитель з полицею - пристрій типу "драбинка" з відведенням у вигляді полиці, яка може використовуватися, як вішалка;
  • пристрій з клітинними осередками, а також конструкції з додатковими ребрами і панелями.

За способом підключення до водної магістралі розрізняються вертикальна і горизонтальна система. В останньому випадку, підведення гарячої води здійснюється збоку (праворуч або ліворуч), а застосовується П або М-образна конструкція. При вертикальному варіанті, найчастіше, магістраль підходить знизу, а використовується "драбинка". Іноді в багатоповерхових будинках монтуються окремі стояки з гарячою водою, призначені виключно для рушників (без відбору води через кран). При такій розводці водопостачання підключення "драбинки" проводиться за схемою: вхід - зверху, вихід - знизу (або навпаки).

Вибір за матеріалом

Вибрати потрібний полотенцесушитель - це ще і визначитися з матеріалом, з якого він виготовлений. Такий пристрій може бути виготовлено з нержавіючої сталі, кольорових металів або зі звичайної вуглецевої (чорної) сталі. При використанні стали поверхню труб повинна бути захищена від корозії. Найбільш поширені варіанти захисних покриттів: хромування, нікелювання, забарвлення. Один з найбільш малобюджетних варіантів - фарбування пентафталевой фарбою, що забезпечує достатню надійність. Однак крім існування ризику пошкодження фарбового шару, слід враховувати і корозію всередині труб. Теплоносій береться з системи водопостачання гарячою водою, де міститься досить велика кількість агресивних домішок, які при нагріванні активно "з'їдають" метал.

Вибір і монтаж полотенцесушителя водяногоВибір водяного полотенцесушителя

Застосування алюмінію забезпечує хороший дизайн. Матеріал має високу теплопровідність і достатню міцність, але питання корозії також стоїть досить гостро. Більш стійкі до агресивних дій латунні конструкції, особливо з гальванічним захисним покриттям, але вони мають високу вартість.

Прилади з нержавіючої сталі мають необхідну корозійну стійкість, але їх висока надійність відноситься до товщини стінки більше 2 мм, а основний недолік - висока ціна. Із сучасних матеріалів необхідно відзначити сталеві труби з полімерним покриттям, як зовні, так і зсередини.

Облік технічних характеристик

Крім зовнішнього вигляду і корозійної стійкості необхідно враховувати такий важливий технічний параметр, як тривала гідравлічна міцність при надмірному внутрішньому тиску. Деякі конструкції при всьому витонченість форм не здатні довго витримувати тиск, підтримуване в міських Централь гарячої води через малу товщини стінок. За санітарно-технічним нормам тиск в мережі має підтримуватися в межах 4-6 атм, а фактично воно досягає часом 7,5-8 атм. В таких умовах деякі імпортні конструкції виявляються непрацездатними. Вітчизняні системи розраховуються на тиск 15 атм, при випробувальної навантаження до 23-24 атм, що враховує можливі гідравлічні удари. При виборі рушникосушки для ванної необхідно враховувати цю обставину. Для заміських будинків, де тиск не перевищує 2-3 атм, підійдуть практично будь-які вироби.

Вибір і монтаж полотенцесушителя водяногоТехнічні параметри полотенцесушителей

З практичної точки зору необхідно враховувати ще один параметр - діаметри вхідних і вихідних труб. Справа в тому, що стандартні розміри вітчизняних і зарубіжних ліній відрізняються один від одного. Імпортні вироби не завжди підходять до стандартів вітчизняних централей. У російських будинках, найчастіше, монтуються стандартні стояки діаметром 1 або 1¼ дюйма, в той час як зарубіжними стандартами нормуються з'єднувальний діаметр ¾ або ½ дюйма, що потребують установки перехідників. При покупці полотенцесушителей краще відразу вибирати виріб, повністю адаптоване до українських умов і стандартів.

Для спрощення монтажу системи рекомендується при придбанні товару звернути увагу на міжосьова відстань між входом і виходом. Установка устаткування, як правило, проводиться на вже діючий трубопровід, який заведено в ванну кімнату в певних місцях. Так популярні рушникосушки фінського виробництва забезпечують такі стандартні міжосьові відстані: П-подібний тип - 200 мм, М-подібний тип - 630 мм, S-подібний варіант - 310 мм. Інші виробники можуть пропонувати інші розміри.

Особливості установки системи

Підключення рушникосушки у ванній, в принципі, можна здійснити 2 способами: до центральної системи опалення або до системи водопостачання гарячою водою. У першому випадку існує істотний недолік - сезонність подачі гарячої води (в опалювальний сезон), що обмежує такий спосіб. Зазвичай, врізка конструкції проводиться в центральну мережу гарячої води, яка функціонує цілий рік. Безпосередньо врізка в магістраль може здійснюватися 2 способами: послідовно і паралельно. При послідовному з'єднанні весь водний потік проходить через систему рушникосушки, а врізка проводиться шляхом видалення ділянки лінії. При паралельному з'єднанні через полотенцесушитель проходить тільки частина води, а врізка проводиться в 1 трубу в 2 місцях.

Монтаж системи рушникосушки

Для того щоб встановити водяний полотенцесушитель, необхідно узгодити цей захід з відповідними службами, а сам монтаж виробляти за всіма правилами. При послідовному підключенні монтаж починається з установки байпаса (перемички) з труби діаметром, відповідним діаметру підводить водопровідної труби, а довжиною, що дорівнює довжині віддаленого ділянки. На кінцях байпаса нарізається різьба, і з'єднання з водопровідною трубою проводиться через різьбову муфту-трійник, до вільного виходу якої підводиться труба полотенцесушителя. Рекомендується байпас встановлювати через кульовий кран.

Для забезпечення незалежного підключення системи слід використовувати запірні крани, а щоб усувати повітряні пробки доцільні крани Маєвського. При монтажі неможливо обійтися без набору прокладок, а також комбінованих і притискних гайок.

Вибір і монтаж полотенцесушителя водяногокрани Маєвського

Сама сушарка кріпиться до стіни за допомогою кронштейнів. При установці слід дотримуватися деяких правил. Полотенцесушитель розміщується не далі 2 м двох від основної труби водопостачання. Зазор між настінним покриттям і трубою сушарки залежить від її розміру: при діаметрі до 24 мм зазор має бути більше 34 мм, при діаметрі 50 мм - більше 48 мм.

Після закріплення кронштейнів на стіні полотенцесушитель встановлюється і фіксується на них. Потім на вхідний кінець сушарки навертається запірний кран і з застосуванням сполучних фітингів (прямий або кутовий перехідники) її вхід і вихід поєднується в трійнику з водопровідною трубою і байпасом. З протилежного боку сушарки через муфту-трійник встановлюється клапан Маєвського.

При установці полотенцесушителя необхідно дотримуватися певних обов'язкові умови. Монтаж і врізка нового приладу повинні враховувати параметри водопровідної системи і не створювати бар'єрів для водяного потоку.

Не допускається застосування в схемі труб меншого розміру, ніж діаметр підвідної водопровідної труби.

Всі різьбові зчленування (фітинги, муфти, перехідники тощо) повинні забезпечуватися ущільнювачів і герметизирующими прокладками (гума або фторопласт). Гаряча вода в пристрої направляється зверху вниз. Регулювання запірних кранів (особливо кульових кранів) повинна забезпечуватися при плавному повороті, без додатка зусилля. Обов'язкова вимога - можливість екстреного припинення подачі води в систему. Установка нового полотенцесушителя, при його відсутності в проекті, повинна узгоджуватися з відповідними інстанціями.

Опубликовано: 31-03-2020, 13:12
0

Похожие статьи


Наверх