Вибір пральної машини в залежності від розміру

Сучасна пральна машина розміри має стандартизовані. Виробники цього обладнання випускають агрегати різних типів, але всі вони мають конкретні розміри, характерні для того чи іншого виду "стиралок".

Типові розміри пральних машин

Велика частина моделей має стандартний розмір, машини практично не відрізняються один від одного.
Існують і більш великі апарати, але вони призначаються для виробництва або домашньої пральні для великої родини: в барабан таких машин за один раз поміщається набагато більше речей, ніж в стандартні.

Однак більшість покупців не прагне знайти величезний агрегат для прання великих партій білизни. У повсякденному житті набагато більше значення має зовнішній вигляд машинки: вона повинна бути в першу чергу стильною і підходити до інтер'єру приміщення. Розміри повинні бути компактними, щоб "пралка" не займав багато місця в невеликих ванних кімнатах або кухнях.

Розміри пральних агрегатів визначаються наступними параметрами:

  • глибина;
  • висота;
  • ширина.

Вибір пральної машини в залежності від розміруРозміри пральних агрегатів

Основним показником, на який потрібно звернути увагу при виборі пральної машини - це її ширина. Висота важлива тільки для машин з вертикальним завантаженням або в тих випадках, коли "пралку" планують встановити під мийку або під столик у ванній кімнаті.

При виборі пристрою варто врахувати його габарити, практичність у використанні і яким чином будуть завантажуватися білизни.

При установці машин з фронтальним завантаженням потрібно попереду залишити вільне місце. Саме з цього боку розташована дверцята пристрою, яка повинна откриваться.полностью. Вільне місце потрібно для того, щоб завантажувати білизну і виймати його після закінчення прання.

Якщо планується покупка пристрою з вертикальним завантаженням, не потрібно піклуватися про наявність вільного місця з трьох сторін від агрегату. Такі машини не можна встановлювати під раковиною або стільницею, так як це утруднить піднімання кришки.

Габарити фронтальних пральних машин

Найбільш поширеною вважається ширина пральної машини фронтального типу 60 см. Висота горизонтальної пральки може становити від 90 до 95 см. Ці параметри вважаються стандартними. Так як типова глибина пристроїв становить 30 см, це робить їх прекрасним варіантом для установки в невеликих приміщеннях. Фронтальні пральні машини дуже легко вбудовуються під раковину або в тумбочку.

Наступна група пральних машин - ширина, яких становить до 35 см. Такі машини менш компактні і зручні, їх складніше вмонтувати, вони займають більше місця. Однак такі пральки дозволяють випрати до 5 кг білизни, що цілком достатньо для сім'ї з дітьми.

Вибір пральної машини в залежності від розміруПральні машини з шириною до 35 см

Ширина таких фронтальних машин більше, ніж у компактних, всього на 5 см, але продуктивність значно краще. Крім того, фронтальні машини шириною більше 32 см вібрують менше, ніж компактні. Максимальна ширина сучасних пральних машин фронтального типу не перевищує 91 см. Якщо "монстр" без потреби, але є необхідність прати більше 5 кг, краще придбати машину шириною від 40 до 80 см.

Пральки великих розмірів часто оснащуються сушаркою для білизни. Ширина таких моделей буде не менше 60 см. Якщо треба вибрати пральну машину на сім'ю з трьома і більше дітьми, краще зупинитися на моделі шириною 50 або 60 см, яка дозволить випрати за раз 7-8 кг білизни.

Компактні пральні агрегати фронтального завантаження

Компактні пральні машини мають ряд серйозних недоліків. Найголовніший з них - невеликий обсяг барабана. Власникам таких агрегатів доводиться прати невеликими партіями або проводити прання часто, що створює певні незручності.

Для сім'ї з двох чоловік пральна машина маленьких розмірів стане хорошим вибором. Однак якщо в сім'ї є маленькі діти, прання потрібно частіше і в більших обсягах, тоді виникає необхідність покупки більш практичного апарату.

Вибір пральної машини в залежності від розміруПральна машина маленьких розмірів

Ще один недолік фронтальних машин - висока схильність вібрації. Виробники оснащують компактні машини противагами, але в будь-якому випадку більші пральні машини в силу своєї ваги вібрують менше.

Говорячи про маленьких фронтальних пралка, варто сказати про новинку ринку - настінного пральній машині. Такі моделі з'явилися на полицях магазинів зовсім недавно, тому не набули популярності.

Розмір настінного агрегату: ширина - 55 см, глибина - 22 см, висота - 60 см. Вага становить всього 17 кг. Настінні машини, як зрозуміло з назви, монтують прямо на стіну, на комфортній для господарів висоті, щоб не довелося нагинатися. За один раз машина дозволяє випрати близько 3 кг білизни, що для одного-двох чоловік цілком достатньо.

Габарити машин з вертикальним завантаженням

"Пральки" з вертикальним завантаженням автоматичного типу використовуються досить рідко. Однак, тим не менш, вони зручні у використанні. Типові розміри пральних машин автомат з вертикальним завантаженням наступні:

  • ширина - не більше 45 см;
  • висота - 65-90 см;
  • глибина - 60 см.

"Вертікалка" самі по собі дуже вузькі і практичні, тому виробники зазвичай не випускають компактних варіантів. Існує тільки одна подібна модель. Найвужча пральна машина з вертикальним завантаженням має ширину всього 35 см, але подібні "пральки" так і не стали популярними через невелику практичності: вони займають досить багато місця, але здатні випрати тільки 3 кг білизни за раз. Вибираючи апарат шириною 40 і більше см, можна розраховувати на більш хороший показник завантаження - від 5 кг.

Вибір пральної машини в залежності від розміруВузька практична «вертикалка»

Більш важливий показник для вертикальних машин - глибина, від якої залежить обсяг. Вертикальні пральні машини з глибиною 40 см дозволяють випрати майже 6 кг білизни, що вже можна вважати їх перевагою. Стандартною вважається "пралка", глибина якої - до 60 см, а місткість - до 8 кг.

Пральні машини вертикального типу зручні в експлуатації. Її зручно поставити в кут кімнати, і вона не буде займати багато місця. Завдяки конструкції, пральна машина може випрати досить великий обсяг білизни за один раз. Особливо актуальні прилади такого типу в невеликих кімнатах, де відкривання кришки люка може бути проблематичним.

Особливості експлуатації пральних агрегатів з вертикальним завантаженням

Незручність використання "вертикалки" полягає в тому, що її не можна встановити на кухні: вона буде вибиватися із загального інтер'єру, до того ж, не дивлячись на невеликі розміри, вона не вбудовується в кухонній ніші: це утруднить завантаження і виймання білизни. Машина з вертикальним завантаженням незручні у використанні: через те, що кришка відкривається вгору, їх не можна "перетворити" в тумбочку - в іншому випадку кожен раз доведеться прибирати складені на неї речі перед пранням, а потім повертати на місце.

При цьому обсяг компактної пральної машини не поступається обсягу фронтальної - він становить від 4 до 7 кг. Ще одна перевага: навіть під час прання можна легко відкрити кришку і покласти білизну. "Вертікалка" зручні у використанні для літніх людей або тим, хто має проблеми зі спиною: для того щоб завантажити білизну в машину, не потрібно нахилятися.

Вибір пральної машини в залежності від розміруКомпактний агрегат з вертикальним завантаженням

При виборі важливо оцінити функціональність вертикалі, так як вони можуть бути з сушінням або без неї. Машина, забезпечена сушінням, більш зручна, але це може вплинути на її розмір і вартість.

Деякі моделі мають таймер включення-виключення, різні режими, в тому числі "розумну прання", захист від протікання. Функціонал машини може вплинути на її ціну. Тому при виборі "пральки" з вертикальним завантаженням важливо враховувати не тільки свої потреби, а й фінансові можливості.

Як вибрати пральну машину з урахуванням розміру?

Пральну машину вибрати не так просто. Варто звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд, але і на її габаритні розміри. Особливо це стосується власників невеликих квартир, де вільне місце для "пральки" має дуже обмежену площу.

Перш за все варто визначити, скільки місця можна "пожертвувати". Заміряти його можна за допомогою звичайної рулетки. До отриманих цифр варто додати ще трохи - це створить "запас", завдяки якому машина без проблем постане на відведене місце.

Не варто забувати про дверному отворі: параметри машини повинні бути такими, щоб її можна було легко занести в приміщення. Для того щоб не виникло накладок при доставці, потрібно переконатися, що всі двері не тільки в кімнаті, але і в під'їзді, достатньої ширини. Якщо машина все-таки ширше, ніж дверний отвір, можна на час видалити косяки. Це дозволить виграти кілька сантиметрів, і цілком можливо, машина пройде в дверний проріз.

Вибір пральної машини в залежності від розміруВибір параметрів пральної машини

Наступне, на що варто звернути увагу - труби. Якщо на шляху проходження виявиться труба, вона незмінно стане перешкодою для вантажників. Труби можуть бути проходити як раз в тому місці, де планується поставити пральну машину. Тому при вимірі вільного місця варто враховувати і їх розташування.

Іноді виникають ситуації, коли машина занадто велика, тоді можна поступити одним з двох можливих способів. Знайти інше місце, де можна поставити пралку. Традиційно їх розміщують у ванній кімнаті, але можна поставити і на кухні, і навіть в коридорі. В останньому випадку, можливо, доведеться підвести до неї водопровідну і каналізаційну труби, а також електрику. На кухні машину встановлювати краще, так як всі комунікації вже готові.

Якщо "пралку" більше поставити нікуди або просто не хочеться міняти місце, залишається єдиний вихід: повернути її в магазин і вибрати більш компактну модель або попросити повернути гроші.

Чи варто вибирати маленькі пральні агрегати?

У багатьох квартирах ванні кімнати - де найчастіше встановлюють "пралку" - невеликі, кухні теж розмірами не вражають. Тому для багатьох гостро стоїть питання, чи варто купувати машини маленьких розмірів? Малогабаритні апарати допоможуть "виграти" кілька сантиметрів корисної площі, що не перенавантажуватимуть простір ванної. Але на цьому їх переваги закінчуються.

Вибір пральної машини в залежності від розміруУстановка «пральки» у ванній кімнаті

Вибираючи компактну пральний агрегат, доводиться йти на жертви. По-перше, помічено, що якість прання у малогабаритних пральних машин нижче, ніж у звичайних. Відомо, що клас прання позначається латинськими буквами - від A до G. При цьому позначка A говорить про високу якість результату, а G, відповідно, про низький. Якщо порівняти якість результату прання у агрегатів одного класу, але різних розмірних габаритів, то маленький агрегат виявиться "тим, хто програв".

У компактних пральних апаратах встановлюється невеликий барабан - за рахунок зменшення його розмірів роблять компактніше всю конструкцію. Через таких змін сильно погіршується якість віджиму. Якщо порівнювати дві машини різних розмірів, але з однаковою кількістю оборотів, великогабаритна впорається краще і з цим завданням. Маленькі пральні машини автомат поступаються звичайним і за іншими важливими показниками, таким як надійність і час експлуатації.

Як вже говорилося, вузькі пральні машини за один раз здатні випрати невелику кількість білизни - близько 3,5 кг, - що робить їх абсолютно непридатними для сім'ї навіть з трьох осіб.

Пральні машини різних видів, як вертикальні, так і фронтальні, мають різні розмірні варіанти. У спеціалізованих магазинах можна знайти і малогабаритні пральні машини автомат, і більші. Вибрати підходящий варіант можна тільки після ретельних вимірів вільного місця і ширини дверних прорізів. Важливі фактори при покупці апарату - особисті переваги, характеристики приміщення і потреби для власників квартири.

Опубликовано: 2-04-2020, 10:09
0

Похожие статьи


Наверх