Характеристика і пристрій роликів для душових кабін

Здавалося б, ролики для душових кабін - звичайна фурнітура. Але ця дрібниця має першорядне значення. Від того як закриваються двері, залежить герметичність душової кабіни і якість миття.

Для чого вони потрібні?

Ролики - рухливі механізми, які кріпляться на направляючої. Рухаючись, вони відкривають і закривають двері душової кабіни.

Складаються з:

  • корпусу;
  • вагонеток (прапорців);
  • коліщаток;
  • підшипників.

Головними деталями є підшипники. Дуже важливо, з якого матеріалу вони зроблені. У європейських і китайських душових кабінах зазвичай стоять комбіновані вироби. У них кульки, зовнішня і внутрішня обойми бронзові, а сепарати пластикові.

Менш доступний варіант - керамічні підшипники. Але вони зустрічаються тільки в дорогих моделях і коштують чималих грошей. Найбільш підходящі підшипники, які встановлюються на роликах для дверей душових кабін, - це радіальні кулькові підшипники. Вони повинні мати стійкий до вологи пластиковий кожух.

Характеристика і пристрій роликів для душових кабінКерамічні підшипники для душової кабіни

До тих, що направляють ролики кріпляться за допомогою болтів, ексцентриків або втулок. Підстава втоплено в отвори по обидва боки дверей знизу і зверху. Існує велика різноманітність цих маленьких механізмів. Найпоширеніші моделі встановлюються на підшипниках, рідше на втулках.

При відкриванні та закриванні дверей душових кабін ролики їздять по напрямних. Вони можуть рухатися по прямій (при розсувних моделях), в різні боки (при орних варіантах), по кривій в профілях з вигинами (при складних типах). Справні деталі механізмів не скриплять, що не зіскакують з напрямних, які не зупиняються на своєму шляху дверних стулок. В результаті постійної експлуатації протягом часу рушійні частини цих механізмів стираються, приходять в непридатність. Інший вид поломки, коли ролики починають зіскакувати з напрямних. Тоді двері вилітає і може розбитися.

Причиною несправності механізмів, що відповідають за рух дверей, їх розломів, можуть бути скупчуються в напрямних сміття і грязь. У цих випадках стулку може заклинити. Фактором несправності механізмів здатне стати утворення іржі на рухомих їх частинах. Двері починає скрипіти, в будь-який момент її може заклинити. І нарешті, поломка здатна відбутися в результаті спочатку поганої якості самих механізмів. Внаслідок частого відкривання і закривання дверей душових кабін вони лопаються і розтріскуються навпіл. Так зазвичай буває, якщо ролики для душових кабін і їх складові виготовлені з неякісної пластмаси або мають рухомі частини з нетривкого ламкого металу. У таких випадках слід замінити старі механізми новими.

Що важливо враховувати?

При покупці нових роликів слід звертати увагу на їх якість і розмір.

Часто дозволяє зорієнтуватися ціна на ці механізми. Чим вона вища, тим кращої якості пристрою для руху дверей. Дорогі вироби навряд чи будуть мати відколи, тріщини, подряпини.

Крім того, необхідно звертати увагу на матеріал, з якого зроблені деталі. Кращий варіант - ролики з латуні з нікелевим покриттям. Підшипники можуть бути латунними, але краще вибирати стандартний тип з пластиковими кришечками.

Характеристика і пристрій роликів для душових кабінРолики з латуні з нікелевим покриттям

Що стосується величини, то тут потрібно орієнтуватися на те, встануть чи механізми в напрямні дверей. Стандартні дверцята душових кабін мають осі напрямних розміром не більше 6 мм. Тому ролики слід вибирати з отворами розміром не більше 5 мм. Можна купувати деталі і з трохи меншими отворами. Можливий і такий варіант, коли сам корпус начебто підходить за розмірами, але має великі коліщатка. Важливо, щоб вони містилися в зазори між дверцятами та напрямними.

Вгадати розмір теж важливо, тому що занадто маленькі коліщатка можуть сприяти хитання дверей душових кабін. А надто великі просто-напросто не влізуть в отвір. При виборі підшипників необхідно, щоб вироби були, якщо не комбіновані, то хоча б з пластиковими кришечками. Так вдасться уникнути утворення іржі на них. Крім того, при виборі підшипників потрібно брати до уваги, що вироби повинні підходити по ширині, внутрішньому і зовнішньому діаметрам.

Іноді при незначних поломки підшипника можна відремонтувати ролики самостійно. Для цього з поліефірних трубок різного діаметру нарізаються два невеликих колечка з відпусткою під усадку. Маленьке надаватися на корпус, з великим діаметром - на підшипник. Потім слід злегка розплавити полімер, щоб він щільно прикріпився до поверхонь ролика. Підшипник встановлюється на болт, зламаний елемент замінюється. Але саморобні ролики годяться тільки як тимчасовий варіант. Прослужать вони недовго. Тому краще віддавати перевагу заводським моделям.

Заміна роликів

Зміна проводиться так:

  1. Дверна стулка душової кабіни знімається. Старі маленькі механізми прибираються з напрямних шляхом натиску на кнопки або ексцентрики.
  2. Кріпляться нові деталі. Головне не переплутати ролики, які призначаються для верхньої частини дверцят і нижньої. Інакше двері будуть вилітати з профілю.
  3. Вставити стулки і відрегулювати фіксацію фурнітури. Після цього потрібно змастити всі рухомі її частини.

Характеристика і пристрій роликів для душових кабінЗаміна роликів кабінки душа

Маленькі механізми для руху стулок душових кабін регулюються трьома способами, в залежності від механізму кріплення:

  1. За допомогою ексцентрика. Верхні ролики душової кабіни заводять в направляючу. Потім опускають максимально вниз за допомогою ексцентрика. Нижні піднімають до упору вгору. Таким чином дверцята фіксуються в напрямних.
  2. За допомогою болта. Спочатку встановлюються верхні ролики. Вони затягуються болтами. Нижні є притискними. Вони просто заводяться за рельсу направляючої.
  3. За допомогою втулок. Кульки крутяться по шторкам роликів; фіксуються по центру коліщаток. Дана модель рухомих механізмів - найпростіша і дешева, але такі деталі швидко ламаються.

Як видно, саме від якості роликів залежить, чи зможе власник душової кабіни повноцінно прийняти душ. При несправності роликів, освіті зазорів, зіскакуванні дверних стулок з профілю вода розбризкується по підлозі. Взимку приймати душ з поламаною дверима взагалі проблематично, так як можна замерзнути і застудитися.

Щоб поломки рушійних елементів, на яких їздять дверні стулки, були рідкісними, варто приділяти увагу стану цих деталей, періодично протирати напрямні та ролики від бруду, вичищати сміття. Рухливі механізми потрібно змащувати, щоб вони не скрипіли, що не покривалися іржею через підвищеної вологості.

Опубликовано: 8-02-2020, 18:43
0

Похожие статьи


Наверх