Який змішувач краще вибрати для ванної з душем

Велика кількість виробів для комплектації сантехніки, представлених на ринку, може ввести в деяке замішання. Змішувач для ванни з душем: який вибрати і як його встановити? Це питання є яскравим прикладом. Ремонт ванної кімнати має на увазі не тільки обробку стін і інших поверхонь, але і заміну всієї застарілої сантехніки. Сучасний ринок пропонує нашій увазі безліч варіантів і різновидів подібних продуктів.

Види змішувачів для ванної

Будь-яка сантехніка схильна до дії зовнішніх чинників, що негативно впливають на її функціональні характеристики. Жорстка вода або наявність в ній домішок здатні вивести з ладу будь-змішувач за досить невеликий проміжок часу. Іноді для нейтралізації таких поломок досить провести невеликий ремонт або замінити пару деталей. В іншому випадку ступінь ураження механізмів має на увазі повну заміну пристрою. В таких умовах пошук відповіді на питання про те, як правильно вибрати змішувач, стає як не можна більш актуальним.

Який змішувач краще вибрати для ванної з душемЗмішувач у ванну з душем

На сьогоднішній день найпопулярнішими моделями змішувачів для ванної є такі варіанти, що відрізняються своєю конструкцією і функціональними можливостями:

  • двовентильні;
  • одноважелі;
  • сенсорні;
  • термічні.

Огляд характеристик двохвентильних змішувачів

Двохвентильний змішувач є найпоширенішим і найбільш звичним нашому оку пристроєм. Його зовнішній вигляд і форма знайомі нам з дитинства. Така конструкція містить 2 рівноцінних вентиля, які подають окремо холодну і гарячу воду. Відкриваючи і контролюючи обидва крана одночасно, ми отримуємо теплу воду.

Який змішувач краще вибрати для ванної з душемДвохвентильний змішувач у ванну

Такі системи є найпоширенішими. Даного ефекту їм вдалося досягти завдяки надійності і якісність конструкції, в якій відбувається поділ водних потоків по окремих каналах і їх поєднання вже безпосередньо на виході з крана. Організація нормального функціонування вентиля проводиться за допомогою розміщення прокладки всередині кранбукси, яка пом'якшує хід важеля і забезпечує його водонепроникність.

Двохвентильний змішувач для ванни з душем може містити гумові або керамічні прокладки. Перші з них використовуються в подібних пристроях вже протягом багатьох років, починаючи з самого винаходу це приладу. Більш сучасним аналогом прокладки є керамічна складова, яка забезпечує надійний захист від протікання і підтікань крана, а також організовує плавність обертання вентиля і контроль відкривання.

Принцип роботи змішувачів з одним важелем

Одноважільні - другі за популярністю системи, що забезпечують змішування холодної та гарячої води. У центр подібної конструкції вкладений принцип крутного кульки, який контролює плавне змішування потоків рідини. Повертаючи важіль в одну сторону, ми отримуємо струмінь холодної води, а переміщаючи в протилежну - утворюємо потік підігрітої рідини. Середнє положення такого пристрою створює напір теплої води. За ступенем надійності це досить хороший змішувач, який може прослужити своєму власникові протягом довгих років.

Який змішувач краще вибрати для ванної з душемОдноважільний змішувач

Сенсорні, термічні і багато інших інноваційні моделі поки ще тільки входять в наш побут і є досить незвичними для нас пристроями. Принцип їх дії заснований на застосуванні електронних імпульсів, які організовують їх безперебійну роботу. Що може стати проблемою при найменшому їх відключення від електромережі.

Фактори, що впливають на функціональність змішувача

Як вибрати змішувач для ванної? Термін експлуатації змішувача або двохвентильні змішувача, як і будь-якого іншого варіанту, залежить від наступних факторів, що безпосередньо впливають на надійність пристрою:

  • інтенсивності використання;
  • жорсткості води;
  • матеріалу вироби;
  • фірми і країни виробника.

Який змішувач краще вибрати для ванної з душемЯк можна вибрати змішувач у ванну?

Ні для кого не секрет, що чим частіше ми використовуємо той або інший пристрій, тим швидше воно виходить з ладу. Цей принцип дотримується для змішувачів в повній мірі. Постійні відкриття і закриття крана призводять до функціонального зносу основних деталей. Відбувається це завдяки процесу тертя, який утворюється кожен раз при повороті важеля. Одне або два переміщення крана жодним чином не позначаться на цілісності деталей, а ось тисяча подібних впливів не пройде безслідно. В результаті крани починають підтікати або капати, що призводить до неконтрольованого витраті води і додаткового навантаження на системи каналізації.

Надійність вироби і жорсткість води

Жорсткість води також впливає на вибір змішувача для ванної. В процесі нагрівання будь-яка вода вступає в своєрідну реакцію з нагрівальним елементом, утворюючи поділ її структури на основні хімічні елементи і вивільняючи домішки. Чим вище температура нагріву рідини, тим більше відбувається потужність реакції. Саме звільнені домішки солей піддають все поверхні змішувача суворим випробуванням, осідаючи в якості нальоту на все контактують з водою площині.

В кінцевому рахунку, цей осад порушує функціонування рухомих елементів і блокують їх роботу. Яскравим прикладом подібного нальоту є білі або сірі тверді відкладення, розташовані на видимих ​​поверхнях, що контактують з рідиною.

Критерій надійності визначається матеріалом вироби

Матеріал вироби неминуче позначається на тому, який змішувач вибрати в ванну кімнату.

На сьогоднішній день на ринку сантехніки переважають вироби, виконані з різноманітних сплавів заліза. Деякі виробники використовують гартоване залізо, яке організовує надійну і безперебійну роботу приладу. Інші додають в його структуру хром, що перешкоджає протіканню процесів корозії. Треті використовують спеціальні зовнішні покриття, що забезпечують якісний захист вироби.

Який змішувач краще вибрати для ванної з душемНадійний змішувач з нержавійки

Всі ці варіанти є прийнятними для використання в якості основи пої створенні пристроїв і прямо впливають на вибір змішувача для ванної. Слід взяти до уваги, що існують і альтернативні варіанти виробів, які в принципі не можуть піддаватися корозії - це керамічні крани або пластикові системи.

Вибираємо фірму і країну виробництва продукції

Фірма та країна походження також грають величезну роль, яка впливає на вибір змішувача для ванної. Пристрої, вироблені в КНР, є найбільш дешевими і найменш надійними варіантами серед всіх представлених на ринку, що робить подібні прилади доступними для населення.

Якість і функціональність цих змішувачів знаходяться на досить низькому рівні. Це обумовлено множинними недотримання процедури виготовлення пристрою, починаючи від створення самої стали і закінчуючи установкою фурнітури. Визнані ж європейські гранди виробництва сантехніки використовують найкращі матеріали та методи їх обробки, створюючи тим самим чудові за якістю і практичності пристосування, які можуть служити своєму власникові довгі роки. Однак подібний контроль виробництва і його оптимальна організація неминуче позначаються на кінцевій вартості продукції, що випускається.

Аналогічні вироби, вступаючи на ринок, коштують у кілька разів дорожче, що в кінцевому рахунку впливає на те, який змішувач вибрати в ванну. Адже саме ціновий аспект у більшості випадків виходить на першорядні ролі, що схиляє покупця в сторону більш дешевих китайських конструкцій.

Конструктивні характеристики змішувачів для ванної з душем: перемикач напрямку води

Окремо слід сказати про конструкції самого змішувача для ванною з душем. Практично всі аналогічні пристрої містять перемикач, що перенаправляє потік води з крана на душ і назад. Ця деталь конструкції є дуже зручним доповненням до загальної системи змішувача. При бажанні можна використовувати кран і набрати ванну, змінивши ж положення важеля, ми отримуємо потік рідини, що виривається з душу.

Який змішувач краще вибрати для ванної з душемЗмішувач металевий в ванну

У деяких найбільш дешевих моделях саме цей перехідник є місцем найбільшої концентрації поломок. Це пов'язано з тим, що з плином часу він забивається нальотом або внаслідок використання стали поганої якості покривається ушкодженнями. В кінцевому рахунку, він починає пропускати воду. Спочатку це може бути всього кілька крапель. Однак з плином часу потік рідини буде збільшуватися, що призведе до зміни устрою. Тому використання дешевих моделей змішувачів вкрай не рекомендується. З товарами, виробленими великими європейськими виробниками, такого, як правило, не відбувається. Навіть якщо вони і допускають подібні неполадки, існує гарантія на виріб, що має на увазі його повну безкоштовну заміну.

Такими умовами навряд чи можуть похвалитися пристрої, вироблені в КНР. У європейських же виробників подібна практика є швидше нормою, ніж винятком із загальних правил.

Водоведущій шланг і головка душа

Ще одним елементом конструкції, що дозволяє вибрати змішувач для ванної з душем, є шланг, що подає воду в головку душа. Він може бути виконаний як з прогумованого матеріалу, так і складатися із спеціального гофрованого патрубка. Як правило, більш нові і сучасні моделі використовують в своїй основі гофрований шланг, виконаний з невеликих металевих лусок.

Такий пристрій дозволяє йому без проблем змінювати форму і згинатися під різноманітними кутами. Усередині подібної конструкції лежить все той же гумовий шланг, покритий спеціальним шаром ізоляції і поміщений в гофрований рукав.

Який змішувач краще вибрати для ванної з душемголовка душа

Головка душа теж є важливим елементом, що дозволяє краще підібрати той виріб, який підійде конкретній людині. На сьогоднішній день аналогічні продукти настільки ж поширені, як і основні змішувачі. Масажні, розслаблюючі або переключаються головки заполонили ринок сантехніки. Всі ці моделі проводять поділ потоків води і їх перенаправлення під різними кутами. Це рішення дозволяє впливати на будь-які точки людського тіла, м'яко і ніжно масажуючи його або ж, навпаки, тонізуючи і розкриваючи приховані резерви енергії. Моделі, обладнані перемикачем, дозволяють самостійно вибирати необхідний режим і контролювати потік води, що надходить в головку душа, що робить подібні вироби оптимальними за своєю функціональністю.

Висновок по темі

Вибір змішувача для душу - дуже серйозний і відповідальний процес, від якого залежать надійність і практичність майбутньої системи подачі води. Здійснювати його слід, грунтуючись на індивідуальних перевагах і функціональні можливості виробів. Якість же і надійність забезпечать великі перевірені промислові гіганти, які створюють чудові функціональні і практичні продукти, що відповідають всім міжнародним стандартам.

Для тих, хто хоче заощадити, існують більш дешеві варіанти китайських змішувачів, які будуть менш довговічні і функціональні в своєму використанні. Однак набагато менш затратні, що іноді є першорядним фактором, на якому ґрунтується вибір змішувача. У будь-якому випадку, перед покупкою необхідно вивчити характеристики купується вироби і принципи його роботи. Тільки такий комплексний підхід дозволить зробити вибір вироби більш точно і отримати впевненість, що куплений продукт оптимально впишеться в конкретну ванну кімнату і буде довготривало використовуватися в ній.

Опубликовано: 9-02-2020, 19:30
0

Похожие статьи


Наверх