Яким повинен бути виливши для змішувачів для ванної?

Якісний і правильно підібраний виливши для змішувачів для ванної є запорукою довготривалої роботи пристрою і важливою умовою комфортного користування. Занадто короткий або довгий виливши ускладнює доступ до води або сприяє розбризкування її по ванні. Протікає виливши також досить часто, адже його постійно повертають в різні боки, часто докладаючи великих зусиль, ніж слід.

Загальний опис виливу

Змішувач у ванній виконує не тільки практичну функцію. Це важливий елемент інтер'єру приміщення, найчастіше центр дизайнерської композиції. Естетична привабливість такого сантехнічного приладу, як і його складових частин, не повинна викликати сумнівів.

Вилив для змішувача, що встановлюється в ванну, в першу чергу повинен володіти поліпшеними антикорозійними властивостями, так як він постійно знаходиться в приміщенні з високим рівнем вологості. Крім того, на цей елемент змішувачів діють розбавлені у воді засоби побутової хімії. Тому для виготовлення ізлівов застосовують нержавіючу сталь або сплави на основі латуні. За способом виготовлення розрізняють виливши:

  • литий;
  • трубчастий;
  • паяний.

Трубчасте виріб поширене більше інших через відносно невисокій вартості і простоти виготовлення. Фактично такий виливши являє собою трубку, вигнуту в певну форму. Паяне виріб значно дорожче, але воно незамінне там, де необхідно створити оригінальний дизайн. Вартість виготовлення литого виливу є найбільш високою. Такі елементи в основному застосовуються для комплектації дорогих ексклюзивних змішувачів.

Яким повинен бути виливши для змішувачів для ванної?Литий вилив крана

Конструкційно виливши складається з декількох основних деталей. Це трубка круглої або іншої форми, яка фіксує гайка і кільце ущільнювача з синтетичного матеріалу. У деяких конструкціях змішувачів носик комплектується незнімним аератором. Але частіше аератори залишають знімними для зручності очищення. Кінець трубки виливу може мати як круглу, так і іншу форму, в тому числі прямокутну. Іноді на ньому нарізана зовнішня різьба, призначена для кріплення аераторів, фільтрів та інших приладів.

Залежно від виду змішувачів виливши може бути як рухомим, так і нерухомим. В універсальних змішувачах цей елемент легко повертається, що дозволяє направляти струмінь води не тільки в ванну, а й в умивальник. Рухливість є головним недоліком носика змішувачів. У місці рухомого з'єднання він найчастіше виходить з ладу, пропускаючи воду або ламаючись від надмірно сильного натиску.

Поверхня трубок ізлівов як з захисними, так і з естетичними цілями покривають шаром нікелю, іноді з імітацією коштовних металів (золото, платина). Пристрій з такою поверхнею менш схильне до корозії, легко миється і виглядає красиво, вписується в будь-які інтер'єри. Іноді в якості зовнішнього покриття застосовують емаль, але для роботи в ванній вона дуже нестійка.

Геометричні розміри ізлівов

Правильний підбір форми виливу, яким належить укомплектувати змішувач, і його розміру визначить зручність його використання. Різні варіанти носиків мають свої переваги в залежності від того, як влаштована ванна і скільки вільного місця в ній є.

Яким повинен бути виливши для змішувачів для ванної?Підбір форми виливу

  1. Довжина. Змішувач для ванни з довгим виливом підійде в тому випадку, якщо вона досить простора. Зручний він також для універсальних змішувачів, що працюють одночасно на ванну і на умивальник. Водозабірний кінець трубки легко дотягнеться в потрібне місце. Крім того, таку деталь набагато легше повертати. Недоліком довгого носика є те, що його водозабірних кінець може вийти за межі ванни і залити приміщення водою. Змішувач з коротким виливом в основному нерухомий, так як немає сенсу в тому, щоб його повертати. Слід враховувати, що короткий вилив іноді може призводити до того, що вода потрапляє на борт ванни і розбризкується по всьому приміщенню. Стандартна довжина ізлівов варіюється в діапазоні 32-510 мм. Можливе виготовлення нестандартних литих або паяних елементів. Розподіл ізлівов на довгі і короткі досить умовно. Моделі до 180 мм вважають короткими, до 280 мм - середніми, все, що вище, - довгими. Змішувачі для ванни з довгим виливом випускаються в набагато більших кількостях, ніж з коротким або середнім.
  2. Висота виливу вимірюється не довжиною трубки по вертикалі. Це відстань від підстави змішувачів до нижньої частини водозабірного кінця трубки. При підборі носика необхідно керуватися в основному розмірами ванни, в тому числі її глибиною і довжиною. Чим нижче розташовується змішувач для ванни з довгим виливом, тим більшою повинна бути висота. Інакше користуватися ванною буде незручно. Компанії-виробники випускають змішувачі з носиками, висота яких варіюється в межах 20-900 мм. Як і у випадку з довжиною, можуть застосовуватися нестандартні розміри, відповідні побажанням замовника.
  3. Ширина ізлівов зазвичай стандартна, вона дорівнює діаметру трубки. Але існують і нестандартні моделі з плоскою трубкою шириною в кілька десятків міліметрів. Це в основному або ексклюзивні вироби, або певного виду оригінальні елементи дизайну ванної.

Різновиди форми ізлівов

Носики для змішувачів за формою можна поділити на два види. Це традиційна форма, яка, в свою чергу, має безліч підвидів, і каскадна, що є відносно новим віянням у виготовленні техніки для ванної.

Каскадними прийнято називати плоскі трубки різної ширини. Змішувачі з такого виду елементами в даний час поширені мало. Але широке їх застосування - справа часу, так як багато виробників гідромасажних ванн та іншої сантехніки вже комплектують свою продукцію змішувачами подібного типу. У них трохи незвичайна функціональність, висока пропускна здатність і незвичний зовнішній вигляд. Навіть досить об'ємну ванну за допомогою такого пристрою можна наповнити буквально за кілька хвилин.

Яким повинен бути виливши для змішувачів для ванної?Каскадний змішувач гідромасажною ванни

Першими прихильниками змішувачів з каскадним виливу стали дизайнери. Це справжня знахідка для створення оригінальних інтер'єрів, що відрізняється вишуканістю, красою і елегантністю.

Традиційна, або класична форма - поняття досить широке. Вона включає використання трубок якого завгодно перетину. Найбільш поширені трубки круглого перетину, але не рідкість овальні, прямокутні і навіть трикутні. Цей параметр має більше естетичне, ніж технологічне значення, хоча ідеально круглий носик для змішувача відлити або спаяти досить складно.

Виробники згинають трубки в самі мудрі конструкції. Найбільш проста і поширена трубка - довга, з загнутими в протилежні сторони кінцями. Щоб хоч якось класифікувати Виливи за формою трубки, прийнято їх позначати кирилицею або латинськими літерами. Наприклад, Г-подібна трубка, С-образна, J-, R-, S-образна і т.п. Трубки можуть бути дугоподібними і якими завгодно іншими - це залежить від фантазії розробників, поточних модних тенденцій і інших діючих факторів. Як вже говорилося вище, змішувачі - дуже зручний пристрій для оригінальних дизайнерських рішень. Це зручність якраз і обумовлено величезною різноманітністю видів і форм.

Особливості вибору ізлівов для змішувачів

Змішувач для ванни з довгим виливом необхідно обов'язково забезпечити кільцем ущільнювача з якісного матеріалу.

Звичайна гума, широко застосовувалася раніше, має властивість розтріскуватися, розтягуватися і рватися, і дуже скоро її доведеться міняти через протікання.

Носики для змішувача, виготовлені з нержавіючої сталі, більш міцні, ніж латунні, литі і паяні. Якщо необхідна надійність, треба вибирати ті, які виготовлені з нержавіючої сталі. Небажано комплектувати сталевий змішувач латунним зливом, в тому числі з-за різниці електричних потенціалів. Слід обов'язково звертати увагу на справність різьби, розташованої на кінцях носиків.

Велика кількість форм і розмірів ізлівов для змішувачів дозволяє підібрати те, що найбільш підходить для використання в умовах конкретної ванної кімнати.

Опубликовано: 13-02-2020, 18:17
0

Похожие статьи


Наверх