Які плюси і мінуси акрилової ванни

Якщо вибирається акрилова ванна, плюси і мінуси такого резервуара для купання повинні бути відомі покупцеві. Будь-якій людині хочеться отримати зручну, практичну, довговічну і красиву річ, яка буде гідно виглядати в ванній кімнаті. Акрилові ванни - це сучасне рішення, але вони теж мають свої переваги і недоліки.

Що таке акрилова ванна?

Акрилові ванни представляють собою виріб з полімерних матеріалів, основу яких складає поліметилметакрилат (ПММА), т. Е. Сантехнічний акрил. При їх виготовленні використовується важлива властивість акрилу - розм'якшення при певному нагріванні, що дозволяє надавати йому будь-яку задуману форму і зберігати її після затвердіння при охолодженні. Акрил має ряд унікальних властивостей: висока водостійкість і механічна міцність, в тому числі при стирається і дряпає навантаженні.

В основному реалізуються такі конструкції: ванна з монолітного акрилу, з литого акрилу з зміцнюючих покриттям і сендвіч-система. У першому випадку виріб виконується монолітним (з одного полімерного листа). Зміцнюючий шар накладається з зовнішньої сторони з епоксидної або поліестерової смоли зі скловолокном і є армуючим елементом. Ця конструкція найбільш часто використовується в якісних ваннах. Кількість армуючих шарів збільшує міцність товару, при цьому зростає і його вартість.

Які плюси і мінуси акрилової ванни?Елегантна акрилова ванна

Економічний варіант ванни - сендвіч. Таку конструкцію лише умовно можна назвати акриловою ванною, тому що вона виконується у вигляді двох шарів: основа - Акрилонітрілбутадієнстірол (АБС), а акрилове покриття має товщину всього 0,5-2 мм. Більшість ванн китайського виробництва має саме таку конструкцію. При цьому АБС має недостатню водостійкість і при пошкодженні акрилового компонента руйнується досить швидко.

Виготовлення акрилових ванн

Найбільш поширена технологія виготовлення полягає в наступному. Полімерний лист, який має потрібну забарвлення, забезпечену додаванням спеціального порошку в прозору полімерну масу, товщиною 4-6 мм розігрівається в прес-формі при температурі 160 ° С. Для забезпечення необхідної об'ємної форми використовуються автомати термічної пневмоформовкі або вакуумної витяжки. На другому етапі проводиться армування акрилової основи шляхом нанесення на зовнішню поверхню нагрітої суміші полімерної смоли зі скловолокном. Для зняття всіх залишкових механічних напруг сушка проводиться в термопечі.

Які плюси і мінуси акрилової ванни?Наповнена водою акрилова ванна

Листи ПММА мають високу вартість, і, відповідно, справжні акрилові ванни - це досить дороге задоволення. У зв'язку з цим широко використовується сендвіч-система, коли виріб формується одночасно з двох аркушів: зовнішній лист з АБС товщиною 4-5 мм, а внутрішній - з ПММА товщиною 1-2 мм. У дешевих конструкціях товщина акрилу становить всього 0,5-0,6 мм. Сам по собі АСБ є дуже міцним матеріалом (навіть застосовується в якості бамперів для автомобілів), але швидко втрачає свої властивості при безпосередньому контакті з водою.

Технологія виготовлення сендвіч аналогічна виробництву монолітної конструкції, але формування ванни здійснюється одночасно з 2 листів. При нагріванні в процесі формування верстви надійно з'єднуються один з одним. При необхідності із зовнішнього боку проводиться армування вищеописаним способом.

Переваги акрилових ванн

Як і будь-які вироби, акрилові ванни мають переваги і недоліки, які і обумовлюють їх вибір в конкретних умовах. Безперечні позитивні якості обумовлені малою питомою вагою, унікальними властивостями матеріалу, можливістю створення різних форм і простотою монтажу.

Одним з основних плюсів полімерної ванни є її малу вагу. Питома вага акрилу не перевищує 1,2 г / см³, що в 5-6 разів менше маси сталі або чавуну. Це і обумовлює дане перевага акрилових ванн у порівнянні з металевими. В результаті стандартна ванна з чавуну важить 150-180 кг, тоді як полімерна - 30-35 кг. Таке позитивне якість особливо важливо, коли треба донести обладнання на 4 поверх без ліфта або занести його в вузькі двері ванної кімнати, та ще розгорнути в тісному приміщенні. Такий полегшений варіант дає можливість спрощеної перестановки вироби при переплануванні ванній, що важко здійснити для чавунної конструкції.

Важливою перевагою акрилових ванн є різноманіття форм, розмірів і кольорів, які пропонуються виробником. Якщо металеві (чавунні і сталеві) вироби випускаються в основному прямокутної зі стандартними розмірами (150х70, 170х70, 175х80 см) і кутовий форм, то полімерна ванна (навіть звичайна) може мати прямокутну, овальну і кутову різновиди різних розмірів. Крім того, можна вибрати оригінальний варіант форми з різним співвідношенням довжини, ширини і глибини. Особливо вражають великі вироби для великих ванних кімнат.

Які плюси і мінуси акрилової ванни?Кутова акрилова ванна і її переваги

Інші переваги

Для тих, хто звик поніжитися тривалий час в теплій воді, безперечною перевагою акрилу стане висока теплоємність матеріалу. Вода в такій ємності остигає значно повільніше, ніж в чавунному варіанті. У чавунної ємності вода остигає на 1 градус за 9-10 хвилин, а в акрилової - за 27-30 хвилин.

Полімерний варіант не має емалевого покриття, отже, така поверхня не схильна до пошкодження захисного шару, а невеликі подряпини або вм'ятини легко затираються за допомогою наждачного шкурки.

Акрилове покриття не піддається іржавіння, утворенню вапняного нальоту або бруду; за ним легко доглядати. Важлива перевага акрилової ванни - зовнішній вигляд. Глянцевий, ідеально рівна поверхня створює естетичне враження, а колірна палітра - можливість забезпечення сучасного стилю дизайну.

Недоліки акрилової ванни

Об'єктивний аналіз якості даної конструкції можна провести, не вказавши в результаті на певні недоліки акрилових ванн. Легка вага, будучи позитивною якістю, викликає деяку нестійкість конструкції і невеликі пружні деформації, що (особливо в перший час) викликає необґрунтовану настороженість. Полімерна основа витримує навантаження понад 500 кг, чого цілком достатньо для її експлуатації, але відносна «хиткість» системи може не всім сподобатися.

Більш реальні недоліки акрилової ванни пов'язані з крихкістю і нагревостойкостью матеріалу. Полімер має високу механічну міцність при нормальній експлуатації, але при випадковому падінні на нього гострого або дуже важкого предмета можлива поява пробоїни або тріщини, що не підлягає ремонту. Акуратно можна спробувати загерметизувати тільки невеликі тріщинки в бічній частині, а при пошкодженні днища єдиний шлях - заміна всієї ванни.

Інший істотний недолік - температура. Матеріал починає плавитися вже при температурі 160 ° С, а при нагріванні до 100-110 ° С можливі його розм'якшення і відповідна деформація. Погано переносить ПММА і надто агресивні миючі засоби. Хімічне пошкодження можуть викликати сильні розчинники та кислоти. Пошкодження може виразитися в зміні кольору, помутнінні, поверхневому растрескивании матеріалу.

Які плюси і мінуси акрилової ванни?Недоліки та складності в догляді за ваннами з акрилу

Частка акрилу повинна проводитися тільки рекомендованими засобами.

З цієї ж причини не рекомендується тривалий замочування білизни з використанням пральних порошків.

В цілому акрилові ванни є сучасним і практичним варіантом, здатним урізноманітнити інтер'єр будь-якої ванної кімнати, навіть маленьких розмірів. У великих ванних приміщеннях такі конструкції просто незамінні.

Опубликовано: 15-02-2020, 16:34
0

Похожие статьи


Наверх