Як провести ремонт душової кабіни своїми руками?

Ремонт душової кабіни - захід, з яким рано чи пізно стикається її щасливий володар. Як відомо, незалежно від того, наскільки якісно зроблена річ, приходить час, коли вона зношується і перестає нормально функціонувати. Кабіна для душа не виняток, так як це звичайна техніка, створена людиною з усіма витікаючими наслідками. Завжди, коли виникає необхідність ремонту, стає питання, хто буде його виконувати. Звичайно, можна звернутися до фахівців, яким доведеться заплатити, а можна, запасіться терпінням, відремонтувати душову кабіну самому. Правда, це зажадає від людини деяких знань і навичок, також розуміння, чому могла статися поломка.

Види несправностей

Зазвичай несправності трапляються через погану установки душової, недотримання правил використання, а також проблем з електричною мережею. Їх можна поділити на групи:

 1. Механічні пошкодження корпусу. Сюди відносяться вихід з ладу петель і роликів, знос пластикових елементів конструкції, тріщини в піддоні або склі.
 2. Несправність сантехніки. До цієї групи можна віднести всілякі поломки сантехнічного обладнання, наприклад змішувача.
 3. Несправність електроприладів. Актуально, якщо душова оснащена додатковими аксесуарами, такими як підсвічування, різні датчики.

Як провести ремонт душової кабіни своїми руками?Несправність електроприладів в кабіні для душа

Коли несправність дуже серйозна, краще все-таки викликати майстра, але якщо є впевненість у власних силах, ремонт душових кабін своїми руками не так вже й складний. Потрібно запастися необхідними інструментами і підготуватися до серйозної роботи.

Поломки і методи їх усунення

Насправді можливих несправностей не так вже й багато. Володіючи невеликими знаннями, з пошкодженням запросто можна впоратися самому. Про поломки і методи їх усунення буде розказано сьогодні детально.

Що робити, якщо тріснув піддон?

Зазвичай несправність з'являється як наслідок неписьменної установки або порушень правил експлуатації.

Найлегший варіант - придбати в магазині новий. Але якби все було так просто. Знайти аналогічний піддон, щоб він ідеально зайняв місце старого за розмірами, - непросте завдання. Ремонтувати його потрібно таким чином:

 1. Проводиться демонтаж душової кабінки і лопнув піддону.
 2. Старий піддон уважно оглядається, потім миється і висушується.
 3. Проводиться розшивання тріщини, після чого поверхню потрібно знежирити і нанести на пошкоджене місце акрилову суміш.
 4. Піддон необхідно винести на повітря, де він буде висихати. Після чого місце, де була тріщина, затирається наждачним папером.
 5. Завершальним етапом є установка піддону, монтаж душової кабіни і перевірка герметичності швів.

Як провести ремонт душової кабіни своїми руками?Монтаж душової кабіни

Багато власників душових цікавляться, чи можливо якось убезпечити піддон від появи тріщин. Так, таке можливо. Для цього потрібно викласти під днищем подушку з цегли і задути простір монтажною піною.

Як відремонтувати вийшли з ладу дверні ролики? Дана проблема впливає на нормальне функціонування дверей. На ролики, як і на будь-які дрібненькі елементи, йде велике навантаження, тому й ламаються вони часто. Процедура ремонту полягає в покупці нових роликів і їх заміні. Перед придбанням потрібно переконатися, що деталі будуть підходити по всіх параметрах. Процес заміни виглядає наступним чином:

 1. дверцята знімаються.
 2. За допомогою викрутки вилучаються ролики.
 3. Встановлюються нові ролики і фіксують гайки.
 4. Дверцята монтуються на місце.
 5. Проводиться регулювання роликів, а саме щільність прилягання стулок і їх нормальне ковзання.

Крім того, бажано обробити коліщатка засобом проти корозії. Якщо двері на петлях, все ще простіше. Старі петлі знімаються, встановлюються нові. Загалом, нічого складного. Головне тут - грамотно підібрати деталі.

Як провести ремонт душової кабіни своїми руками?Заміна петель в кабінці

Як відремонтувати протікає душову кабіну? В основному текти виникає через погану обробки швів і її неправильної установки. Процес ремонту буде виглядати наступним чином:

 1. Перш за все, потрібно видалити з кабіни старий герметик за допомогою ножа. Діяти потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити поверхню.
 2. Каркас кабіни розбирається, все елементи миються, сушаться і обезжирюються.
 3. Наноситься новий герметик, після чого можна збирати душову кабіну.
 4. В кінці потрібно ще раз нанести герметик на всі з'єднання, а зайве витерти сухою ганчіркою.

Прийому душа завжди супроводжує розбризкування води на стінки і деталі душової. Таким чином з'являється наліт, а ущільнюють елементи починають протікати. Щоб уникнути цього, потрібно регулярно користуватися спеціальними засобами для догляду.

Іноді виникають проблеми з сантехнікою. Ламається змішувач, падає тиск води з душу та інше. Найпоширеніші поломки такі:

 1. Вихід з ладу лійки. Зазвичай трапляється через поломки перемикача. Оптимальним вирішенням питання є придбання нової.
 2. Засмічення сифона. Найскладніший ремонт. Спочатку потрібно зняти сифон і демонтувати піддон, після чого перший чиститься і миється. Після закінчення всі елементи повертаються на свої місця.
 3. Окремим пунктом слід виділити змішувач, який вважається слабким місцем душових. У тому випадку, якщо він засмітився дрібними фракціями бруду або іржі, досить просто його почистити, але якщо на корпусі видно тріщини, то вирішення проблеми тільки одне - повна заміна крана. У процесі використання змішувача виникають і інші несправності:
 • текти над перемикачем; причиною можуть бути погано закручені гайки або знос кільця ущільнювача; для усунення проблеми гайки необхідно підтягнути, а кільця замінити;
 • проблеми з перемиканням режимів душа; зазвичай причина тому - тріщина на картриджі; щоб вирішити проблему потрібно придбати нову деталь і замінити нею стару.

Вибираючи сантехніку, краще за все звертати увагу на якісні та перевірені бренди, що володіють хорошими технічними характеристиками і тривалим терміном служби. Якщо поломка стосується виходу з ладу електроприладів, тут найкраще звернутися до фахівця. На сьогоднішній день більшість душових кабін обладнано безліччю електроприладів, в разі неправильного підключення яких може вийти з ладу вся система. Крім того, неправильно підключене устаткування може нашкодити здоров'ю купається людини.

Ремонт душових кабін своїми руками - цілком реальне завдання. Прислухаючись до порад і володіючи деякими знаннями, ремонт душової кабіни можна провести самостійно, заощадивши гроші і виконавши роботу якісно.

Щоб виключити ймовірність поломок і виходу з ладу елементів душової кабіни, за нею потрібен догляд. Її слід тримати в ідеальній чистоті, а також періодично проводити перевірку стану сантехніки, шлангів, з'єднань і інших елементів. Перед установкою душової кабіни рекомендується вмонтувати фільтри на водопровідні труби. Це робиться для того, щоб виключити потрапляння в механізм душової кабінки нечистот, які можуть проникнути туди разом з водою і зробити негативний вплив на функціонування механізму.

Опубликовано: 19-02-2020, 17:37
0

Похожие статьи


Наверх