Як проводиться ремонт акрилових піддонів душових кабін

Трапляються неприємні моменти, коли виникає необхідність провести ремонт акрилових піддонів душових кабін. Це відбувається, якщо в процесі експлуатації сантехнічного пристосування не дотримуються всі пред'явлені вимоги та умови.

Поломка піддону і причини

Як правило, причиною поломки піддону з акрилу може послужити тріщина, як наскрізна, так і ненаскрізна, викликана недбалістю в процесі користування або рідкісним його обслуговуванням. Легше, звичайно ж, придбати новий піддон і здійснити заміну. Однак це не завжди здійсненно, так як немає гарантій, що нове обладнання підійде на місце старого один в один. Збірка за габаритами повинна бути бездоганною, в іншому випадку патьоків води не уникнути.

Як проводиться ремонт акрилових піддонів душових кабінРемонт піддону душової кабіни

Ремонт піддону душової кабіни можна вирішити двома способами:

 1. Звернутися до професіоналів і оплатити чималі гроші за їхні послуги.
 2. Провести всю роботу по реставрації самому, уважно ознайомившись з технологією ремонту, яка залежить від характеру неполадки.

Процес ремонту акрилового піддону своїми руками трохи клопіткий, але цілком здійсненний, тому що незалежно від нюансів основний хід робіт буде однаковий.

Усунення тріщини на акриловому піддоні душової кабіни

Той, хто вирішив зробити ремонт акрилового піддону своїми руками, повинен мати такі інструменти та матеріали:

 • етиловий спирт або розчинник на спиртовій основі;
 • затверджувач;
 • акриловий вкладиш або фарбу;
 • пензлик і наждачний папір;
 • гумовий шпатель;
 • дриль зі спеціальною поліруючої насадкою;
 • епоксидну смолу і склотканина.

Ледве помітну тріщинку або подряпину на акриловому піддоні можна усунути за допомогою акрилової фарби, яка наноситься на поверхню тріщини спеціальність пензликом, а придбати всі ці компоненти можна в будь-якому магазині. Дати фарбі просохнути і гарненько провітрити ванну кімнату. Цей спосіб усунення тріщин на піддоні або акрилової ванні дуже простий і дуже ефективний.

Як проводиться ремонт акрилових піддонів душових кабінТріщина в піддоні душової кабіни

При більш глибоких тріщинах усунення зажадає виконати наступний порядок ремонтних робіт:

 1. Провести демонтаж каркаса душової кабіни і піддону.
 2. Тріснутий елемент з акрилу уважно оглянути.
 3. Ретельно відмити і просушити піддон.
 4. Зробити розшивку тріщинки за допомогою дрилі на пару міліметрів, застосувавши для цього спеціальну насадку. Це потрібно буде зробити для того, щоб тріщина згодом не стала більше, а по краях необхідно буде зробити 2 поверхневих отвори.
 5. Ретельно знежирити робочу поверхню. При цьому розчинник обов'язково повинен бути на спиртовій основі, тому що інші елементи можуть порушити конфігурацію акрилу.
 6. Підготувати суміш з рідкого акрилу і затверджувача, дотримати всі пропорції, які вказані в інструкції, а також буде потрібно провести ремонт акрилового піддону у відповідності з усіма необхідними нормами роботи з рідким акрилом.
 7. Готовий розчин наноситься на пошкоджену поверхню таким чином, щоб суміш заповнила повністю всю тріщину, потрібно не допустити утворення впадинок.
 8. Далі душовий піддон повинен просохнути на свіжому повітрі, а потім сформувалися горбки за допомогою наждачного паперу ретельно зачищаються.
 9. На завершальній стадії піддон з акрилу монтується на місце, і всі інші деталі душової кабіни теж, далі залишиться тільки перевірити шви на герметичність.

У разі коли в піддоні душової кабіни виникла наскрізна тріщина, то закрити її потрібно за допомогою склотканини або епоксидної смоли.

Ці компоненти в кілька рядів наносяться на зовнішню сторону акрилового вкладиша. Робити це необхідно дуже швидко, так як смола має властивість стрімко укріпляти.

Корисні рекомендації по ремонту акрилового піддону

 1. Раціональність ремонту акрилового піддону в значній мірі обумовлена ​​місцем розташування тріщини. У разі коли вона утворилася по центру, велика ймовірність загрози повторного ушкодження в тому ж самому місці при подальшій експлуатації відремонтованого піддону.
 2. Виробляти роботи з акрилом необхідно на свіжому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні.
 3. Скориставшись послугами фахівців, рекомендується дізнатися подробиці догляду за виробом, тому як розчини, застосовані в процесі ремонту акрилового піддону, різні і умови експлуатації теж. Також варто дізнатися, у скільки обійдеться дефектация вироби, так як ця послуга може бути включена, але не використана.
 4. Щоб убезпечитися від освіти тріщин в акриловому піддоні в процесі експлуатації, потрібно під його дном зробити цегляну подушку, а простір, що залишився заповнити монтажною піною.
 5. У разі коли акриловий піддон розколовся на дві частини, ремонтувати його марно. Варто придбати новий і постаратися зробити установку самостійно, заощадивши тим самим свій бюджет, але при цьому неодмінно рекомендується дізнатися терміни поставки продукції.

Слідуючи вищезгаданим рекомендаціям, зробити ремонт акрилового піддону своїми руками буде нескладно, головне - мати необхідні інструменти, матеріали і, звичайно ж, бажання.

Опубликовано: 22-02-2020, 10:45
0

Похожие статьи


Наверх