Як самостійно розібрати змішувач для ванної з душем?

Навіть дорогий і якісний змішувач з часом може вийти з ладу, і тоді виникає питання, як розібрати змішувач для ванної з душем. Дуже часто поломки бувають невеликими, їх можна швидко і просто виправити своїми руками, і вам не доведеться купувати новий змішувач. У тих випадках, коли поломка серйозна, доведеться міняти весь агрегат.

Конструкція змішувача

У ванній кімнаті найчастіше використовуються одні важелі або двовентильні крани. І ті, і інші мають свої переваги і недоліки. Після того як ви вивчіть сильні і слабкі сторони цих приладів, можете зробити свій вибір.

Двохвентильні прилади

Така конструкція використовується давно, але свою популярність не втратила. Це пояснюється тим, що вона дозволяє плавно проводити регулювання температури води, що подається і представлена ​​різноманітними формами як самого змішувача, так і його вентилів.

В даному випадку корпус виготовляють способом лиття, при цьому він може бути латунним або зроблений з неіржавіючої сталі, всередині є канали для руху води, в нього вставляються інші елементи:

  1. Кран-букси застосовуються для перекривання подачі води, для змішування її в спеціальній камері, вони мають керамічні диски або гумові прокладки. У рух крани наводяться за допомогою вентилів.
  2. Подача води в душ або в носик регулюється за допомогою золотникового клапана.
  3. На зовнішню частину кріпиться шланг для душа і гусак, при цьому використовують спеціальні гайки.
  4. На шток крана надягають вентилі і фіксують їх за допомогою гвинтів.

Як самостійно розібрати змішувач для ванної з душем?Двохвентильний прилад з нержавіючої сталі

Підключатися такі конструкції можуть через трійник або патрубки. У першому варіанті прокладки кранів притискаються до сідел, при цьому відбувається перекривання двох паралельних каналів, які через трійник підключені до труб, що йдуть у ванну.

Більш простим є підключення двохвентильні крана за допомогою патрубків, в даному випадку до водопроводу вони підключаються через гнучкі шланги або жорсткі труби.

Головною несправністю, яку без проблем можна усунути самостійно, цього типу конструкції є знос прокладок або кілець, внаслідок чого з крана або з-під гайок починає протікати вода.

Одноважільні конструкції

Це сучасний варіант, який має привабливий зовнішній вигляд, компактний розмір, їм просто і зручно користуватися. Складаються такі крани з наступних елементів: корпус, рукоятка і її фіксатор, кришка, картридж, прокладка і затискають гайка. Можливо, картридж металевим або керамічним.

Якщо картридж металевий, то в корпусі є пустотілий куля, що виконує роль камери змішування. У ньому є отвори, через які шток з'єднаний з рукояткою. При піднятті важеля вгору в кулю подається вода, а рухи вліво-вправо регулюють кількість подається холодної та гарячої води. Виливши відбувається через третій отвір. У деяких моделях можуть бути встановлені тефлонові ущільнювачі.

При використанні керамічних картриджів носик може бути поворотним або закріпленим жорстко. У даній конструкції є дві шайби, щільно притиснуті одна до одної. У них є просвіти, які змінюються при обертанні ручки, що дозволяє регулювати подачу води. Щоб відкрити камеру змішування, необхідно підняти ручку.

Для забезпечення безпеки в більшості таких моделей є обмежувальна шайба, яка не дозволяє включити тільки холодну воду. Навіть при відкритті гарячої води, все одно буде подаватися деяка кількість холодної. Заради герметичності встановлюються силіконові прокладки. Для гасіння гідроударів і звукових коливань верхня шайба має насічки.

Як самостійно розібрати змішувач для ванної з душем?Силіконові прокладки для змішувача душа

В даному випадку основним типом поломки є засмічення зазору між пластинами, після чого не вдається повністю перекрити воду. Такий картридж нерозбірний, тому при виникненні поломки, його треба міняти повністю.

Якщо в змішувачі встановлений кульовий картридж, то його можна розібрати і почистити сферу і сідла від потрапив в них сміття.

Перед тим як розібрати змішувач для ванної з душем, треба визначити місце протікання, перекрити воду та приготувати ганчірку, щоб прибрати рідина, яка з'явиться після розбирання крана.

Для виконання робіт вам знадобиться набір викруток та гайкових ключів, шестигранні ключі, пасатижі, розвідний ключ і нові деталі для заміни тих, що вийшли з ладу. Не забудьте придбати ФУМ-стрічку і клоччя, щоб не пошкодити поверхню змішувача. Коли буде проводитися розбирання, треба накрити його м'якою тканиною.

Проведення ремонту

При розбиранні важеля крана спочатку треба зняти сам важіль. При цьому знімають пластикову пробку, відвертають гвинт і дістають важіль. Під ним знаходиться декоративний ковпак, його потрібно відкрутити, це можна зробити руками або розвідним ключем. Після того як ви відкрутіть ковпак, під ним буде гайка, її видаляють, і потім можна дістати картридж. З ним необхідно піти в магазин і купити такий же.

Збірка проводиться в зворотному порядку, але перед цим треба добре почистити від сміття посадочне місце. Після того як ви все зберете, перевірятися працездатність крана, і якщо все нормально, то ви зробили ремонт якісно.

При наявності вентильного крана спочатку необхідно зняти вентиль, перед цим акуратно виймають пластикову заглушку. На наступному етапі знімають декоративний ковпак, потім викручують кран-буксу. Після того як ви знімете кран, треба оцінити стан прокладки, якщо вона зношена, то проводиться заміна. Під час складання потрібно, щоб обов'язково кран був повністю відкритий, тобто прокладання була піднята вгору.

Як самостійно розібрати змішувач для ванної з душем?Заміна прокладки в змішувачі

Якщо в крані використовується не вентильная, а поворотна букса, то вона ремонту не підлягає і її слід просто замінити. В цьому випадку при поході в магазин краще мати з собою стару деталь, щоб не прогадати з її розміром.

Якщо виникла необхідність розібрати кран душа, то спочатку треба подивитися, яким методом він виконаний. Є моделі, які вбудовані за допомогою пресування, і вони не піддаються ремонту, в середньому служать 4-5 років, а потім їх треба міняти.

Якщо кран розбірний, то з його заміною проблем не виникає. Бувають моделі, які вмонтовані в корпус змішувача. В цьому випадку розбираємо, як і кран-буксу, міняємо прокладку і проводимо збірку в зворотній послідовності.

Цінні поради

Якщо ви вирішили проводити ремонт самостійно, то можете зіткнутися з низкою труднощів, тому вам знадобляться наші корисні поради.

Часто, особливо якщо кран старий, на ньому утворюється іржа і наліт, тому відкрутити гайку відразу не вдається. У цьому випадку не треба прикладати відразу грубу силу, просто нанесіть спеціальний спрей і через кілька хвилин ви зможете легко повернути проблемну деталь.

Як самостійно розібрати змішувач для ванної з душем?Відкручування іржавої гайки на крані

Якщо це не допомогло, то можна болгаркою акуратно розрізати гайку збоку, після чого ви зможете пассатижами її зняти і замінити на нову.

Після розбирання треба оцінити стан картриджа, часто його шток сильно рухливий, що і викликає протікання. Під час роботи обов'язково накривайте сантехнічні прилади м'якою тканиною, щоб не пошкодити їх зовнішній вигляд.

Роботу треба виконувати обережно, особливо якщо у вас недорога модель, так як при її виготовленні використовують матеріали низької якості і вона дуже тендітна.

Тепер ви знаєте, як розібрати змішувач у ванній і встановити його, тому легко зможете впоратися з вказаною завданням без залучення фахівців.

Опубликовано: 24-02-2020, 16:21
0

Похожие статьи


Наверх