Як установлюються кутові асиметричні акрилові ванни?

Особливою надійністю, красивим зовнішнім виглядом і невисокою ціною відрізняються ванни акрилові, кутові асиметричні моделі яких дозволяють розмістити їх навіть у невеликому просторі. Їх стандартна довжина становить 150-160 см, як і у стандартних ванн, але з допомогою збільшення кута місця в них набагато більше.

Як вибрати ванну акрилову?

Ванни акрилові може бути різних форм (у залежності від вашого смаку і побажань). Матеріал, з якого вони виготовлені, не затримує бруд, так як не має мікропор. Вага всього виробу становить близько 30 кг, що з легкістю дозволяє підняти його одній людині. Зручний для догляду матеріал, широкий асортимент форм і простота монтажу зробили акрилові ванни лідером в своїй галузі. Кутові асиметричні моделі відмінно вписуються в будь-який інтер'єр, будь то велика кімната в приватному котеджі або санвузол в звичайній квартирі панельного будинку.

Якщо в стандартній ванні важко розміститися людині ростом більше 160-170 см, то кутова асиметрична модель дає більше простору для рухів. У ній комфортно перебувати людям, чий зріст виходить за рамки середнього. При цьому кутова ванна акрилова трохи більше стандартної прямокутної, але при її монтажі слід враховувати положення комунікацій і меблів, умивальника і пральної машини.

Як установлюються кутові асиметричні акрилові ванни?Стильна кутова акрилова ванна

Вибираючи кутову акрилову ванну, зверніть увагу на те, щоб вона була армована. Таке доповнення збільшує максимальне навантаження і надійність моделі. Товщина матеріалу повинна становити не менше 6 мм, інакше він буде прогинатися під вагою людини.

Додаткові функції, якими обладнані сучасні моделі:

 1. Гідромасаж. Вода під тиском подається насосами крізь систему отворів, роблячи перебування у ванні не тільки приємним, але і корисним.
 2. Каскадний змішувач. Підвищує швидкість набору води, внаслідок чого навіть ємність великого об'єму буде наповнюватися досить швидко.
 3. Ручки і підголовники. Їх наявність допомагає користуватися ванною навіть людям похилого віку.
 4. Система підсвічування. Допомагає створити затишну романтичну атмосферу під час водних процедур.
 5. Слив з захист від переливу води. Хоча даною опцією обладнано більшість ванн, але для кутових моделей слив володіє підвищеною прохідністю в силу великій швидкості набору води.
 6. Преміальні моделі можуть бути обладнані системами озонування, очищення води, мають функції аеромасажу, ароматизації повітря і сенсорне управління.

Одне з властивостей, що відрізняють кутову асиметричну ванну з акрилу, низький рівень шуму під час наливу в неї води. Тоді як сталеві і чавунні моделі в процесі виробляють сильний шум і деренчання, акрил повністю гасить всі звуки.

Монтаж кутовий ванни

Підключення комунікацій - одна з найскладніших процедур. Постараємося розглянути далі, як встановити кутову ванну самостійно, витративши при цьому невелику кількість сил і ресурсів.

Важливий момент, який слід вирішити, перед тим як встановити ванну, вибір місця її розташування. Такі вироби бувають лівими і правими і призначені для монтажу в відповідних кутах. Стандартна довжина моделей (160-170 см) дає можливість розміщення уздовж однієї із стін кімнати з розташуванням зливу ближче до одного з кутів. Це не означає, що точку підключення комунікацій і слив можна перемістити під іншу стіну, але цей процес пов'язаний з деякими труднощами, вирішити які непрофесіоналові може бути не під силу.

Акрилові кутові ванни мають невелику вагу (від 15-20 до 30 кг), що означає можливість використання полегшених монтажних конструкцій, що витримують невеликі навантаження.

Як установлюються кутові асиметричні акрилові ванни?Роботи по установці кутовий ванни

Встановити кутову ванну можна двома способами:

 1. Монтаж на ніжки, скомбіновані з рамою-каркасом. Дані елементи входять в комплект поставки акрилових ванн, порядок їх встановлення продуманий і розрахований заводом-виробником.
 2. Як підвісити на раму, зібрану з цегли. Такий варіант є традиційним для Росії і бере початок ще з тих часів, коли ванни не обладналися установочними рамами.
 3. Комбінований спосіб. Поєднує в собі обидва перерахованих вище, вважається найбільш надійним, так як дає підтримку уздовж всього дна, а не тільки в місцях кріплення ніжок.

Перед початком встановлення кутовий асиметричною ванни слід обов'язково перевірити кут сходження стін. Сумний досвід монтажних робіт показує, що стіни можуть перебувати під кутом в 88-92 ° один до одного. При їх неправильному положенні ситуацію виправити можна хіба що товстим шаром штукатурки.

Як почати монтувати акрилову ванну своїми руками? Для початку слід розчистити місце для робіт, провести всю підготовку: укладання плитки, затірку швів і гідроізоляцію. Кутова асиметрична ванна встановлюється переважно комбінованим способом (на ніжки і цегляну кладку), так що розглянемо саме цей метод.

Для початку до нижньої (донної) частини акрилової поверхні прикручують металеві ніжки, які входять в комплект поставки або продаються окремо (фото 1). Вони мають спеціальне конструкцію, що дозволяє рівномірно розподілити навантаження, і мають гвинтову регулювання висоти. Установка ніжок може проводитися різними способами (залежно від виробника). Даний процес детально розписаний в інструкції до них. У більшості випадків підставки з'єднують із планками-направляючими, які прикручуються до дна ванною невеликими гвинтами. Після цього ніжки регулюють, щоб задати всієї конструкції строго горизонтальне положення.

Як установлюються кутові асиметричні акрилові ванни?Кутова ванна після установки

Після закінчення монтажу рами і примірки ванну акрилову кутову відставляють убік і приступають до створення цегляної кладки. У більшості випадків достатньо висоти в дві цеглини (фото 2). Обережно розраховуйте відстань кладки від стінки, так як в даному просторі будуть розміщуватися сифон і зливний отвір.

Сифон найзручніше кріпити перед остаточною установкою, коли ви ще маєте повний доступ до зливного отвору.

Спочатку встановлюються верхній і нижній елементи зливного отвору, після чого збирають власне сифон.

Заключна установка складається в примірці ванній на місці, розмітки положення її заднього краю, уздовж якого на стіні кріплять монтажні гаки, що забезпечують додатковий запас надійності. Простір між підлогою і краєм ємності закривають екраном, який приховає всі комунікації, але забезпечує легкий і швидкий доступ до них в разі поломки.

Переваги і недоліки

Акрилові ванни мають більшу кількість переваг, до яких відносяться:

 • гарний зовнішній вигляд;
 • стійкість до вицвітання, пожовтіння і простота чищення;
 • відмінна теплопровідність (така поверхня завжди буде теплою на відміну від сталі, кераміки або чавуну);
 • невелика вага, що дає можливість побудувати її самому.

Існує кілька незначних недоліків. До них можна віднести в першу чергу порівняно невеликий термін служби (10-15 років), тоді як металеві ванни служать до 25-30 років. Даний недолік компенсується невисокою вартістю. Ще один недолік - чутливість до відколів та інших механічних пошкодженням, але вони легко ліквідуються простим і швидким ремонтом. Акрилова ванна передбачає установку надійного каркаса, інакше матеріал може втратити форму.

Як установлюються кутові асиметричні акрилові ванни?Кутова ванна у інтер'єрі

Висновок по темі

Ванна акрилова кутова має велику міцність, невисоку вартість і характеризується простотою монтажу. Наявність великої кількості моделей різної форми та кольорів дозволяє вписати її в будь-який інтер'єр, а невеликі розміри розкривають можливості монтажу в малогабаритних квартирах. Гладка поверхня акрилу не затримує на собі забруднень, спрощуючи тим самим догляд за нею, а наявність додаткових функцій: гідромасажу, ароматерапії, озонування - втілить в реальність ваші мрії про особисте куточку комфорту і відпочинку.

Невелика вага конструкції і наявність детальних описів про те, як зібрати і встановити ванну, дозволяють зробити її монтаж самостійно, витративши при цьому невелика кількість часу і зусиль.

Опубликовано: 27-02-2020, 19:06
0

Похожие статьи


Наверх