Як зробити демонтаж і вивезення старої чавунної ванни самому?

Якщо вивезення ванни чавунної здійснити, звернувшись за допомогою до фахівців, то вони виконають всі роботи за годину, здавши стару чавунну ванну на металобрухт і отримавши комісійні з точки збору. Разом з тим приступити до довгоочікуваного ремонту допоможуть і платні організації, які здійснюють подібні роботи. За певну плату майстри розберуть і вивезуть ванну не тільки з чавуну, але і з будь-якого іншого матеріалу. Серйозні організації завжди призначають прайсовую ціну на послуги подібного характеру. Разом з тим досвідчені майстри мають все необхідне обладнання, тому його не доведеться закуповувати самостійно.

Процес демонтажу чавунної ванни самостійно

Перед ремонтом ванної кімнати її необхідно підготувати. Природно, виникне питання: куди подіти чавунну ванну, яка вже відслужила. Перед установкою нової ванни знадобиться провести роботи, пов'язані з демонтажем старої. Щоб не було втрат часу і грошей, необхідно знати, як правильно виконати всі роботи і куди здати старий виріб, тим більше, якщо все нове обладнання вже закуплено і немає сенсу тягнути час. Необхідно з'ясувати, чи є в вашому місті ініціативна бригада, яка займається безкоштовним демонтажем та вивезенням чавунних ванн. Оскільки чавун - це досить важкий матеріал, то за його демонтаж можуть взяти плату.

Як зробити демонтаж і вивезення старих ванни чавунної самому?Підготовка до демонтажу ванній

Корисні властивості чавуну

Утилізація чавунних ванн ускладнюється з багатьох причин, оскільки здійснити самостійний вивіз вироби може не дозволити велику вагу матеріалу, тому знадобиться допомога асистента. Даний вид виробів іноді може досягати ваги 100 кг. Важливо при цьому мати під рукою спеціальні пристосування, що дозволяють підняти виріб. Підняти і винести ванну з кімнати, квартири і будинки - досить трудомістка справа. Обов'язково будуть потрібні інструменти і пристосування. Може виникнути природне запитання: якщо не робити роботи самостійно, то кому може знадобитися витрачати час і кошти, щоб винести і здати чавунну ванну? Значить, якщо є організації, які виконують демонтаж ванн, то є сенс використовувати ці вироби і надалі.

Дійсно, матеріал, з якого зроблена чавунна ванна, представляє інтерес, оскільки чавун є чорним металом, використовуваним з метою виготовлення різних виробів. Основними характеристиками чавуну є наступні:

 1. Чималу вагу матеріалу, що створює складності в процесі демонтажу вироби і його вивезення.
 2. Крихкість чавуну, яка не дозволяє цілком винести предмет на вулицю, оскільки це буде супроводжуватися ризиком завдати пошкодження ванні.
 3. Чудова збереження тепла, яке характерно для чавуну, оскільки температура води, набраної в ємність, зберігається довгий час, що є цінною якістю при використанні чавунних ванн.
 4. Довговічність, що дозволяє застосовувати вироби з чавуну і після їх основного терміну служби, якщо виконано відновлення поверхні предмета.

Плануючи провести всі ремонтні роботи у ванній кімнаті своїми руками, можна не звертатися за допомогою до фахівців, а виконати демонтаж самостійно. Попередньо обов'язково слід запастися засобами захисту: очками, респіратором, щільною одягом, закритим взуттям і рукавицями. Всі процедури тільки на вигляд є досить складними. При наявності болгарки і молота під рукою можна досить швидко здійснити всі дії, пов'язані з демонтажем. Ванна при цьому розбивається на частини за допомогою великого молота. Після цього слід приступити до укладання шматків чавуну в мішок з наступним винесенням сміття. Різати ванну можна болгаркою або спеціальним диском.

Підготовка до зняття ванни і її демонтаж

Приступаючи до зняття старої ванни, необхідно зробити прибирання в приміщенні, видаливши з нього всі зайві предмети. Важливо усунути не тільки полиці з шафами, але і сантехніку, яка заважає якісному проведенню робіт. Буде потрібно здійснити зняття раковини, демонтаж змішувачів і унітазу, якщо туалет суміщений з ванною. Оскільки дверне полотно при вивезенні вироби з приміщення може подряпати його, то двері краще зняти з петель. Разом з тим двері можна закрити плівкою або тканиною.

Замислюючись над тим, куди подіти стару ванну, слід з'ясувати, чи є в будинку послуга, пов'язана з вивозом великогабаритного сміття.

Як зробити демонтаж і вивезення старих ванни чавунної самому?Вивіз чавунної ванни з квартири

Якщо відповідь буде негативною, то буде потрібно вирішувати проблему вивезення та утилізації вироби самому. Для легкової машини такий предмет є занадто великим, тим більше необхідно знати, куди його відвезти. Зазвичай вивезення та демонтаж ванни замовляють, що набагато простіше, ніж намагатися самому вирішувати дану проблему.

Проводити роботи, пов'язані з демонтажем, необхідно в кілька етапів, описаних нижче:

 1. Виконати від'єднання зливної труби або відрізати її, якщо вона з'єднана намертво за допомогою цементу.
 2. Якщо труби нові, то роз'єднати їх досить легко.
 3. Якщо запланована установка старої ванни після ремонту, то виносити її слід гранично уважно і акуратно, стежачи за тим, щоб її поверхня не була подряпана.
 4. При виконанні демонтажу, необхідно стежити за тим, щоб всі деталі вузлів були збережені і не змогли загубитися, інакше повторна установка ванни буде пов'язана з найбільшими труднощами.
 5. Оскільки при демонтажі старого вироби відвідні труби можуть виявитися пошкодженими, то їх краще всього заздалегідь зняти.
 6. Для профілактики необхідно зробити обробку стиків труб за допомогою силіконового герметика.

Поради щодо демонтажу старої ванни з чавуну

У ванній кімнаті, де стара ванна не прикріплена до стіни приміщення, при демонтажі необхідно дотримуватися такого порядку:

 1. Обрізати сифон з чавуну від каналізації.
 2. Перевірити надійність кріплення до ванни ніжок-опор, зміцнюючи слабші з'єднання, де це необхідно.
 3. Підняти ванну так, щоб вона перебувала у вертикальному положенні, встановивши виріб до стіни навпроти тієї, де вмонтовано змішувач.

Як зробити демонтаж і вивезення старих ванни чавунної самому?Сифон від чавуну каналізації

Щоб запобігти ризику пошкодження труби рушникосушки, притуляти виріб до стіни, де він розташований, не слід. Під час підняття ванни у вертикальне положення необхідна особлива обережність, оскільки слизька плитка здатна викликати зміщення предмета, який може розбитися, так як важка вага перешкодить утримати його. Тому, щоб знизити ризик даної ситуації, необхідно покласти підкладку, наприклад, з гуми. Тоді виріб на ній ковзати не буде або удар буде пом'якшений, а падіння не призведе до руйнування ванни.

Приступаючи до демонтажу старої ванни з чавуну своїми руками, необхідно оцінити свої можливості і сили, щоб не робити перерахованих вище помилок. Для того щоб викинути виріб, знадобиться викликати спеціальний вантажний транспорт, який відвезе предмет на смітник.

Опубликовано: 29-02-2020, 16:34
0

Похожие статьи


Наверх