Картридж для змішувача душової кабіни

Стандартний змішувач для душа складається з шланга з лійкою та інших складових частин. Одна з них - це картридж для душової кабіни, який дуже часто виходить з ладу, і про нього варто дізнатися трохи детальніше. Отже, змішувач для душа - це такий пристрій, який дозволяє перемішуватися холодної та гарячої води всередині нього, а потім вода надходить назовні в необхідному напорі і температурі через лійку.

Аспекти підбору обладнання для душових кабін

Основні критерії при підборі змішувача для душу можна виділити наступні:

 1. Вид установки. Він позначиться в основному на ціні і вашу зручність користування душем. Дане питання вирішується індивідуально;
 2. Модель. Аналогічно, підбирається відповідно до особистих запитами в даному напрямку, а також фінансової складової;
 3. Кількість режимів. Існує безліч режимів: від звичайного душа з простої лійки або, наприклад, тропічної зливи - до лікувального гідромасажу по всьому тілу. При виборі режимів варто грунтовно продумати, що придбати, і чим ви будете точно користуватися.
 4. Якість. Виробники сучасних душових кабін пропонують величезний асортимент установок: від найпростіших до самих мега інноваційних рішень. Хоча якість при цьому має бути на першому місці, але воно вже не настільки важливо, тому що нинішня продукція не така ламка і тендітна, як була раніше.
 5. Додаткові здібності. Змішувачі для душа на сьогоднішній день мають безліч додаткових можливостей. Є душові кабінки, які представляють собою міні-лазні, парильні, мають радіо і всілякі DVD програвачі та багато іншого.

Види і способи установки

Змішувачі для душа бувають наступних видів:

 1. Механічні. Вони бувають джойстикового або вентильні. Найпростіші і звичайні змішувачі з фінансової точки зору.
 2. Електричні. Вони призначені для таких варіантів, коли душ не має доступу до гарячої води, так як всередині змішувача є вбудований електронагрівач проточного типу.
 3. Електронні. Це найбільш інноваційні змішувачі з сенсорною панеллю.

За способом установки змішувачі поділяються на:

 1. Настінні. Відмінність їх від змішувачів для ванни складається в тому, що у них відсутня "носик". Управління у настінних примірників буває сенсорне, джойстикового або напівоборотні. Легко монтуються, навіть без допомоги фахівців, застосовуються при бюджетних варіантах душових кабінок.
 2. Вбудовані. Основна частина конструкції встановлюються за панеллю, тобто все невикористовувані елементи приховані в стіні, тим самим зберігається висока надійність всієї конструкції змішувача, від механічних пошкоджень і підвищеної вологи в тому числі. Дуже зручні у використанні, так як користувачу видно тільки лицьова частина панелі управління.

За матеріалом змішувачі для душа бувають: латунні, бронзові, керамічні, з пластика або з нержавіючої сталі.

Причини несправностей картриджа для змішувача душової кабінки

У разі, коли картриджі для змішувачів душових кабін ламаються, причинами цього можуть послужити наступні моменти:

 1. Якість води. Поліпшити її можна, встановивши спеціальний фільтр для очищення води.
 2. Механічні поломки. Коли при перемиканні режимів була застосована сила більше необхідної. Це теж призводить до ремонту змішувача.

Картридж для змішувача душової кабіниПоломка змішувача душової кабіни

Найбільш пильну варто звернути увагу ще й на такі чинники:

 1. Якщо протікає валик перемикача. Ця деталь може бути слабо закріплена в виїмці, а якщо при закручуванні гайки змішувач продовжує підтікати, тоді потрібно буде провести повноцінну зміну картриджів.
 2. Якщо режими не перемикаються. Це означає, що заклинило розподільник, і тоді вам теж буде потрібно змінити картриджі для змішувачів душових кабін.
 3. Якщо чути тріск, або маховик важко переключається, то в цьому випадку варто негайно провести зміну картриджів.

Якщо корпус картриджа має тріщини, а також інші заводські дефекти або пори, то його обов'язково слід змінити на новий.

Заміна картриджа для змішувачів душових кабін

Для того щоб змінити картридж перемикання режимів (дивертор) в змішувачі для душа, потрібно виконати наступні дії:

 1. Зняти ручки змішувача. Для цього за допомогою викрутки на ручці в спеціальному отворі знайти і відкрутити кріпильний гвинт. Так як він буває або з капелюшком для плоскої викрутки, або може бути виконаний під шестигранний ключ, то буде потрібно підібрати необхідний інструмент.
 2. Далі зняти накладку і відкрутити декоративну гайку. Для цього під ручкою перемикання режимів треба знайти гайку, яка і тримає декоративну накладку. Ця гайка, крім своєї декоративної функції, виконує і іншу функцію: притискає корпус змішувача до місця кріплення. Подібне ж призначення виконує і нижнє притискне кільце, яке буває з різьбленням і без неї. Знявши кільце, в разі, якщо відсутні допоміжні кріпильні гвинти, кран можна легко зняти з місця кріплення. На цих гайках, а також кільцях, і тримається змішувач для душа.
 3. Звільнивши душ від змішувача, врахуйте, що шланги будуть до нього приєднані раніше. Їх можна від'єднати, але для цього буде потрібно попередньо перекрити доступ до води, яка надходить із загальної системи водопостачання до душовій кабінці.
 4. Вийняти картридж перемикання функцій з змішувача, відкрутивши для цього притискну гайку за допомогою щипців. Подібним же чином знімається і картридж для змішування води.
 5. Далі проводиться заміна старого картриджа на новий, просто вийнявши старий картридж з змішувача і вставивши в нього новий, який попередньо був підібраний під ваше обладнання - по діаметру барабана, по довжині штока, по числу режимів і за розміром самого змішувача.

Картридж для змішувача душової кабіниЗаміна старого картриджа

Змінивши картриджі для змішувачів душових кабін, потрібно все прикрутити назад на місце і перевірити систему на працездатність. хай щастить!

Опубликовано: 2-03-2020, 16:52
0

Похожие статьи


Наверх