Кріпимо ніжки для сталевої ванни

Зараз ніжки для ванни сталевий або чавунної перестали викликати подив, як це було раніше. В наші дні продається велика кількість всіляких конструкцій і кріплень в найрізноманітніших виконаннях. Опори бувають різних розмірів і форм, регульованих, простих або навіть абстрактних. Хоча, якщо куплена продукція вам чимось не підходить, можна виготовити ніжки своїми руками. Причому сьогодні є величезний вибір всіляких моделей, серед яких підібрати щось собі до смаку зможе кожен.

Детальний розгляд ніжок

Не завжди універсальні ніжки ставлять для підтримки ванни, часто вони служать як декоративна прикраса, гармонійно вписуючи вашу ванну в загальний дизайн санвузла. Попутно з їх допомогою можна заховати негарну робочу частину конструкції, тому все більше людей вважають за краще їх встановлювати. У наш час ніжки для ванн виробляють з будь-якого матеріалу, імітуючи при цьому будь-який зовнішній вигляд. Наприклад, старовинні з бронзи вважаються одними з найбільш популярних серед дизайнерських моделей. Але і в поєднанні з сучасною чавунною ванною вони будуть виглядати дуже гармонійно.

Кріпимо ніжки для сталевої ванниНіжки для сталевої ванній

Таким чином, можна зробити зовнішній вигляд її класичним, а внутрішньо варто зробити все можливе для того, які надають сучасні технології. Для більшого комфорту ванну можна оснастити гідромасажем, протиковзким дном і багатьом іншим необхідним вам. За допомогою цього кожна ванна кімната зможе зовні виглядати як класична і бути оснащена новітніми розробками.

Сталева ванна набагато легше чавунної, в зв'язку з цим перевезення та встановлення її значно простіше. Але через властивостей матеріалу сталева ванна охолоджується набагато швидше чавунної. Монтаж сталевої ванни на ніжках не сильно відрізняється від установки аналогічної з чавуну, хоча через конструктивних особливостей є невеликі відмінності.

Робота з ніжками

Вага сталевої ванни не дуже великий, внаслідок чого змонтувати її окремо від стін буде важко. Причиною для цього служить її фізична нестійкість. Це сантехнічне пристрій необхідно зафіксувати між трьома стінами. Попутно треба зробити зазор між ним і двома паралельними стінами. Ця відстань повинна становити по 15 мм з кожного боку. У місці з'єднання ванни зі стінами не повинна бути плитки, тому спочатку встановлюється вона, потім монтується плитка.

Перед початком установки ванни важливо знати, як встановити її на вибране місце. Спочатку її слід перевернути, після чого всі елементи вирівнюються і підганяються з особливою ретельністю. Варто врахувати, що найнадійніші ніжки в даному випадку будуть самоклеючі, які повторюють контур вироби. Лише після цього можна почати установку сталевий ванни на своє місце.

Кріпимо ніжки для сталевої ванниКріплення ніжок до перевернутої ванні

Деякі виробники передбачають болтові кріплення. Але такі кріплення можуть бути небезпечними для емалі тому, що навантаження на поверхню не завжди рівномірно розподіляються. Через що емаль може пошкодитися. Так що краще скористатися самоклеящимися ніжками, щоб уберегти ванну від пошкоджень. Ці опори формою нагадують букву «П» з незначним прогином в підставі. На них для регулювання, знаходяться гвинти з пластиковими наконечниками. Одні з найбільш надійних опор мають невеликий розмір і довші регулювальні болти, що дозволяє домогтися ще більшої міцності.

Так як вироби з металу не дуже важкі і здатні перевернутися під вагою води або людини можна зробити для них додаткову опору з цегли або блоків. При цьому не можна забувати, що необхідно залишити місця для зручного доступу до сифона. Після завершення основної роботи цегла або блоки закладаються кахлем. Тому то, як він виглядає, не має особливого значення.

Кріпимо ніжки для сталевої ванниУстановка ванни на цеглу

Робочий процес досить простий і виглядає наступним чином:

  • ванна перевертається дном догори і лягає на підкладку, щоб не пошкодити облицювання, причому якщо вона упакована в картон, то його не потрібно знімати;
  • тепер треба приміряти ніжки до місць приклеювання;
  • після цього робочі місця необхідно знежирити спиртом або ацетоном;
  • знявши захисну плівку, докладаємо опори до основи ванни якнайдалі один від одного для більшої стійкості (на ніжки з регулюванням болти монтуються відразу).

Для того щоб ніжки кращим чином пристали до дна вироби, їх можна злегка підправити за допомогою молотка, але робити це потрібно не на ванні, а в стороні, на дерев'яній підкладці. Перед приклеюванням можна підігріти клей будівельним або побутовим феном, тому що цей крок значно поліпшить ефект проклейки.

Різьбові шпильки для регулювання необхідно акуратно і не поспішаючи увігнати до упору в наконечники з пластику, під час цього треба стежити, щоб різьблення не зашкодить. Оптимально в даному випадку використовувати гумовий молоток. Якщо його немає, то краще перед забиття загвинтити на шпильках комплектні гайки. Після чого гайки потрібно вкрутити до наконечників, а шпильки вкрутити в призначені для них місця на опорі. Сифон краще змонтувати відразу, тому що кріпити його на вже встановлену ванну не дуже зручно.

Важливо знати

Перед тим як установка сталевої ванни почнеться, потрібно стіни обробити вологовідштовхувальною сумішшю.

Кріпимо ніжки для сталевої ванниОбробка стін у ванній

При необхідності потрібно ще і вирівняти кути, хоча цей крок потрібен вкрай рідко. Ванну слід обклеїти монтажною стрічкою, лише після цього починати процес установки на потрібне місце. Висота вирівнюється за допомогою регулюючих гвинтів. За допомогою дерев'яних розпірок можна відрегулювати відстані до стін, потрібно задути щілини монтажною піною. Після того як піна застигне, розпірки прибираються, а надлишки зрізаються. Ці місця можна захистити за допомогою силікону або декоративної планки.

На даному етапі ванну слід заземлити. Для цього в багатоповерхових будинках будівельники повинні передбачити кабель заземлення, а в приватному будинку його треба врахувати на стадії проектування ванної кімнати.

Далі треба підключати комунікації, і після застигання силікону можна сміливо прийняти довгоочікувану ванну.

Опубликовано: 7-03-2020, 15:52
0

Похожие статьи


Наверх