Особливості використання герметика для душових кабін

Душові кабіни часто страждають від високої вологості у ванній кімнаті. Тому для боротьби з вогкістю часто використовують герметик для душових кабін. Він захистить всі сантехнічні прилади від вологи.

Різновиди герметика

Основне завдання герметика - не допустити потрапляння води на бетон, так як він може зруйнуватися від постійної вологи. Для цього і використовується герметизація.

Герметик буває двох видів: акриловий і силіконовий.

Акриловий в даній ситуації не актуальний, тому що його використовують в місцях, віддалених від вологи. Коли потрібна герметизація душової кабіни, використовують силікон. Він надійно забруднить щілини і стики, що, в свою чергу, стане на заваді розвитку грибка і цвілі з-за високої вологості.

Особливості використання герметика для душових кабінСиліконовий герметик для душової кабіни

Бувають випадки, що після нанесення гідроізоляції відбувається витік води. У таких випадках після висихання першого шару наноситься другий. Це можна собі дозволити, так як вартість витратних матеріалів дуже низька.

Якщо необхідно герметизувати акриловий піддон або скляні перегородки, то важливо знати, який герметик вибрати. Для цього варто зробити тест. Невелика кількість речовини наносять на поліетилен. Якщо той починає деформуватися і покриватися пухирями, то даний матеріал не підходить.

Процес герметизації

Для ефективності процесу важливо розділити підлогу на мокру і суху зони. Акцент треба робити на вологу зону. Це підлогу біля душової кабінки, унітазу, раковини. Перед початком робіт потрібно переконатися, що стяжка підлоги висохла.

На місці, де буде встановлена ​​кабіна, клеяться пінополістиролові плити, які будуть запобігати появі крапель конденсату через перепад температур. На цій же стадії встановлюється слив. Особлива увага приділяється його стиках. Їх необхідно ретельно герметизувати.

Особливості використання герметика для душових кабінГерметизація піддону душової кабіни

На наступному етапі встановлюється піддон. Перед заливанням стяжки на цьому місці необхідно покласти монтажну сітку. Для ізоляції цієї області використовують рідку гуму: вона відмінно стикується з усіма швами, краями та іншими нерівностями. Герметик наноситься в кілька шарів. Після цього гумовим шпателем розмазують герметик по стягуванню. Після чого встановлюється кабінка, а надлишки герметика видаляються.

Якщо застосовувався силіконовий герметик, то важливо, щоб були промазани кожен стик і шов. Навіть на кожному болті має бути присутня ізоляція. Надлишки герметика видаляються шматком дрантя.

Для повної гідроізоляції виділяють такі методи:

  • фарбувальний;
  • здатний проникати;
  • полімерно-цементний;
  • бітумний.

Найбільшою популярністю користується другий метод, так як він гарантує повну і надійну ізоляцію. Також хороший бітумний спосіб, але процес вимагає великих зусиль і покриття може отримати механічні пошкодження.

Процес герметизації підлоги навколо кабіни

Для того щоб здійснити герметизацію статі навколо кабіни, треба виконати наступні дії:

  1. Очистити поверхню підлоги від бруду і пилу.
  2. Нанести герметизирующий матеріал. Якщо поверхня підлоги рівна, то контакт з кабінкою більше, тому герметика піде менше.
  3. Вдатися до інструкції на упаковці. Для кожного матеріалу свої особливості нанесення.
  4. Важливо враховувати, на яку поверхню наноситься той чи інший герметик.
  5. Застосувати герметик для стиків труб, підлоги і стін.
  6. Після застигання видалити надлишки матеріалу.

Варто чітко дотримуватися послідовність дій і не пропускати ніякі з них, так як це загрожує негативними наслідками.

Особливості використання герметика для душових кабінГерметизація підлоги у ванній

При виконанні робіт не варто забувати про техніку безпеки. При попаданні матеріалу на ділянку тіла, той необхідно ретельно промити, будь то шкіра або очей. Не варто допускати попадання матеріалу в органи дихання. Зберігати матеріал потрібно при температурі не вище 35 ° С і не нижче 0 ° С.

Якщо при герметизації кабіни виникають проблеми, то варто вдатися до допомоги фахівця, так як наслідки будуть плачевними.

Підведення підсумків

Герметик для душових кабін захистить від появи цвілі і грибка. Чи не дасть бетонної стяжки підлоги потріскатися і зруйнуватися під дією води. Запобіжить процес покриття іржею металевих частин пристрою.

Найбільш актуальним є силіконовий герметик. Він використовується в місцях скупчення вологи. Таким місцем і є ванна. Варто відзначити низьку вартість матеріалу. Процес його нанесення досить простий і не вимагає особливих навичок. Але якщо існує невпевненість у власних силах, то краще вдатися до допомоги майстра, так як найменша розгерметизація призведе до ряду великих проблем.

Опубликовано: 12-03-2020, 20:57
0

Похожие статьи


Наверх