Ремонт ванни джакузі

Гідромасажна ванна є дуже корисним і приємним винаходом. Однак в разі поломок потрібний ремонт джакузі. Іноді виконати його можна самостійно, без залучення фахівців.

Особливості гідромасажною ванни

Гідромасажна ванна - це особливий сантехнічний прилад, використання якого дуже сприятливо для людського організму. Вона позитивно впливає на всі системи, на шкіру, тканини, судини, суглоби. Здійснюється це за рахунок дії струменів води і повітря, що створюють бульбашки. Направлене їх вплив на тіло людини і робить сприятливий ефект.

Ремонт ванни джакузіГідромасажна ванна

Однак з часом в роботі джакузі виявляються різні несправності, механізми ламаються. Особливо актуально це для російських квартир, якість води в яких залишає бажати кращого.

Найчастіше зробити ремонт можна і своїми руками, без залучення фахівців. Особливо це актуально для таких проблем, як засмічення зливу, забивання форсунок, поломка змішувача.

Часті поломки

Найчастіше виникають такі проблеми, як поява тріщин на чаші, поломка змішувача і форсунок. При подібних несправності легко виконати ремонт джакузі своїми руками.

Ремонт чаші залежить від способу її виготовлення. Як правило, виготовляється сантехніка з акрилу. Якщо чаша виготовлена ​​литтям (верхній шар з пластика), то ремонт виконують за допомогою гелькоута. Часто з такими ваннами в наборі йдуть ремонтні комплекти. В цьому випадку тріщину зашпаровують пропонованими складами.

Для ремонту формованной сантехніки використовують рідкий акрил. В обох випадках діють у такий спосіб. Спочатку тріщину трохи розширюють, щоб склад добре проник всередину дефекту. Далі пошкодження шліфують і знежирюють, заливають в тріщину склад з гіркою. В процесі застигання суміш осяде і буде врівень з усією поверхнею. Після застигання надлишки матеріалу знімаються, поверхня полірується.

Ремонт ванни джакузіРемонт формованной сантехніки рідким акрилом

Змішувач ламається, як правило, через вихід з ладу картриджа. Для ремонту необхідно його прочистити. Якщо це не дало позитивних результатів, то картридж потрібно замінити на новий. При установці нового елемента слід ретельно обробити гніздо змішувача, видаляючи накип і витерши насухо.

Несправна робота форсунок проявляється в тому, що вода витікає тонким струменем. Іноді причиною цього є малий напір, а значить попередньо варто перевірити роботу інших кранів в будинку. Якщо в системі водопостачання все функціонує нормально, то слід прочистити форсунки. Для цього необхідно відкрутити ковпачок, за допомогою ганчірочки видалити всю грязь і накип.

Джакузі може перестати працювати і через засмічень. У деяких моделях гідромасажних ванн є система дезінфекції. В цьому випадку в спеціальні отвори заливається засіб для чищення. Воно проходить по всіх трубах і каналах, очищаючи внутрішню порожнину від бруду. Якщо у ванні такої системи не передбачено, то при її роботі слід кинути в воду кілька чистячих таблеток. При виборі таких таблеток необхідно врахувати, що вони повинні підходити для акрилових поверхонь.

Якщо зламався насос, то краще звернутися по допомогу до фахівців. Система гідромасажу досить складна, і навіть найменший дефект може привести до серйозних наслідків.

Профілактика поломок

Щоб знизити ризик поломок гідромасажних ванн, слід проводити різні профілактичні заходи.

Для цього необхідно використовувати різні засоби по догляду за джакузі. При їх виборі рекомендується вибирати склади, безпечні для людського організму. Використовувати чистячі і дезинфікуючі засоби слід строго відповідно до інструкції по застосуванню.

Щодня необхідно споліскувати поверхню ванни водою і витирати м'якою тканиною. Не можна використовувати абразивні засоби для чищення, жорсткі губки і ворсисті тканини. Щомісяця слід проводити дезінфекцію і глибоке очищення джакузі. Виконується процедура наступним чином. Ванна заповнюється водою, що заходить над форсунками на кілька сантиметрів. У воді розчиняється спеціальний дезінфектор, потім на кілька хвилин включаються насоси. Після їх відключення необхідно почекати приблизно 20-25 хвилин і злити воду. Процедуру слід провести ще раз, після чого зняти і почистити фільтри, встановити їх на місце і протерти сантехніку м'якою серветкою.

Ремонт ванни джакузіГлибоке очищення джакузі

Не рідше 1 разу на рік потрібно проводити очистку джакузі з застосуванням 7% розчину оцтової кислоти. Такий склад ефективно очищає всі поверхні від накипу, при цьому він абсолютно безпечний для людини і для акрилу. Проводиться очищення наступним чином. Ванна наповнюється водою, в неї додають оцтову кислоту. На 30-60 секунд включають насоси, воду залишають на 10-12 годин, потім ванна спустошується. Процедуру потрібно повторити ще раз, потім обполоснути джакузі водою і витерти.

Іноді очищення слід проводити частіше. Періодичність залежить від якості води. Крім того, не допускається попадання в джакузі волосся, ниток, різних волокон і інших сторонніх предметів. Всі ці елементи призводять до засмічення системи сантехніки. Негативно позначається і потрапляння в джакузі хімікатів. Тому не можна використовувати мило і шампуні при включеній гидромассажной системі.

Дотримуючись всіх цих рад, можна значно збільшити термін служби гідромасажної ванни.

Додаткові поради фахівців

І ще кілька порад від фахівців. Якщо джакузі перестала працювати, слід перевірити справність електроживлення, чи правильно воно здійснюється. Крім того, величина напруги повинна відповідати значенням, вказаним в інструкції по експлуатації.

При слабкій струмені в форсунках потрібно перевірити натиск води у водопроводі. Для цього треба відкрити кран на кухні або у ванній кімнаті.

При заміні зламаною деталі необхідно придбавати запасну частину від фірми-виробника джакузі. Пов'язано це з тим, що аналоги від інших компаній можуть відрізнятися за різними параметрами. Їх використання може призвести до поломки гідромасажною системи.

Опубликовано: 18-03-2020, 19:51
0

Похожие статьи


Наверх