Технологія поетапного емалювання чавунної ванни

Емалювання чавунної ванни є важливим і відповідальним моментом, оскільки кожній людині хотілося б, щоб зовнішній вигляд ванної кімнати був завжди привабливим і естетичним. Адже щодня ранок починається саме з цього приміщення.

Порівняння способів реставрації ванн

Якщо чавунна емальована ванна вже не нова, а її покрита іржею поверхню псує весь зовнішній вигляд ванної кімнати, то необхідно провести її реставрацію. Завжди слід очікувати того, що з часом це може статися. Повернути затишок і комфорт допоможе тільки технологія реставрації поверхні ванн.

Перш ніж купувати нову ванну для заміни старої шорсткою, у якій пропав весь глянець, краще подумати про майбутні витрати. Відреставрувати стару ванну своїми руками можна трьома способами, що передбачають покриття шорсткою поверхні:

 1. емаллю.
 2. рідким акрилом.
 3. Вкладишем, встановленим в чашу.

Якщо порівняти вартість всіх перерахованих методів реставрації ванни, то після проведення порівняльного аналізу можна з'ясувати наступне:

 1. Купівля емалі для чавунної ванни, наприклад, Reaflex 50, виробленої фінською компанією Tikkurila, а також набору для реставрації "Світлана" від вітчизняного виробника обійдеться в 1300 рублів, тобто 550 руб. за 1 кг плюс 750 руб. відповідно.
 2. Реставрація наливним методом з використанням рідкого акрилу обійдеться приблизно в 2000 рублів, якщо придбати набір для реставрації Plastall, включаючи CD диск із спеціальним відеоуроки.
 3. Вартість застосування акрилового вкладиша складе 2800-3000 рублів разом з полімерним клеєм.

Технологія поетапної емалювання чавунної ванниВанна до і після емалювання

Кожен з методів виправдовує свою вартість, оскільки кошти для реставрації є високоякісними. Вони дозволяють отримати чудове покриття при невеликих витратах.

Метод звичайної емалювання ванни

Найбільш поширеними видами ванн в сучасних квартирах є саме сталеві і чавунні емальовані ванни. Вони виробляються за ГОСТом 18297-96, що діє з 1997 року. Передбачений стандартом термін служби ванни повинен складати 2 роки. На практиці покриття зношується після експлуатації ванни протягом 10 років.

Емалювання поверхні ванн в заводських умовах передбачає досить просту процедуру. Перш ніж покрити емаллю поверхню чаші, її ззовні розжарюють до червоного. Після цього на розпечену внутрішню поверхню просівається емалевий порошок, який залишають на деякий час, щоб він спікся з металом.

Після повторного нагрівання зовнішньої поверхні до повного розплавлення порошку емальоване покриття стає рівним і глянсовим. У домашніх умовах використовується зовсім інший метод реставрації. Перед проведенням робіт слід розібратися в причинах швидкого зносу устаткування.

Технологія поетапної емалювання чавунної ванниВанна після звичайної емалювання

Порушення цілісності емальованому поверхні повинно відбуватися при впливі таких факторів, що залежать від застосування:

1. Коштів для чищення з вмістом абразивних порошків або хлору.

2. Хімічних реагентів для чищення водопровідних труб.

Багаторічна вплив таких речовин призводить до витончення емальованого покриття.

Нанесення емалі своїми руками

Необхідні інструменти та матеріали

Можна відновити зовнішній вигляд ванни в 2 етапи: попередньо підготувавши поверхню, а потім безпосередньо почавши нанесення емалі для чавунної ванни. Ці процедури не уявляють будь-яких складнощів, але вимагають грунтовної підготовки відповідних матеріалів та інструментів:

 1. Абразивний порошок ( "Пемолюкс").
 2. Знежирювачах ( "Нефрас"), розчинник.
 3. Грунтовка.
 4. Кисть з натуральної щетини, валик мохерний або розпилювач.
 5. безворсовиє серветки.
 6. Грубозерниста водостійка наждачний папір або дриль з насадкою у вигляді абразивного шліфувального круга.
 7. Перетворювач іржі ( "Цинкар").
 8. Рукавички і респіратор.
 9. Емаль (двокомпонентна з затверджувачем).
 10. Спеціальний склад для реставрації ванн.

Сам спосіб реставрації є менш дорогим, ніж інші. Перед тим як оновити ванну, слід додати поверхні чаші необхідну шорсткість. Переважна кількість складів, застосовуваних з метою емалювання ванн, є токсичні речовини. Купуючи їх на ринку, слід подбати про засоби безпеки. Роботи обов'язково виробляються в респіраторі в добре провітреному приміщенні. Респіратор повинен мати дихальні модулі, які розроблені з метою захисту від розчинників або трьох середовищ.

Підготовчий етап: очищення ванни

На етапі підготовки до ремонту чавунної ванни необхідно виконати ряд дій:

 1. Насипати абразивний порошок по всій поверхні ванни і обробити її наждачним папером або дрилем зі спеціальною насадкою.
 2. Ретельно обробити перетворювачем іржі ділянки, які уражені корозією.
 3. Через 30 хвилин знову зачистити поверхню наждачним папером.
 4. Утворену абразивну крихту і емаль змити водою.
 5. Взяти безворсову серветку і просочити її знежирювачем, щоб ретельно нанести його на поверхню.
 6. Налити гарячу воду в ванну і прогріти її протягом 5-10 хвилин.
 7. Злити воду і нанести ґрунтовку.
 8. Витерти насухо чашу, надаючи їй матову поверхню.

Обов'язково слід враховувати всю важливість підготовчого етапу по ремонту чавунної ванни, який передбачає підготовку поверхні. Її здійснюють з особливою ретельністю: чим чистіше буде поверхню, тим якісніше ляже новий шар емалі. Після підготовчого етапу виробляють демонтаж зливу, зачистивши отвір для нього. При цьому видаляють пил і залишки засобів для чищення за допомогою вологої ганчірки, витираючи все насухо серветкою. Буде потрібно ємність, щоб поставити її під слив. Вона дозволить збирати в неї стікає емаль.

Технологія поетапної емалювання чавунної ванниОчмстка ванни перед емалюванням

Основний етап: нанесення емалі

Після ретельно проведеного підготовчого етапу слід почати нанесення на поверхню чаші емалі для чавунної ванни. Для цього попередньо слід ознайомитися з інструкцією заводу-виготовлювача. Потім необхідно змішати у вказаній пропорції емаль з затверджувачем.

Після ретельного перемішування складу за допомогою пензлика або розпилювача здійснюють нанесення першого шару емалі на поверхню ванни.

Через певний проміжок часу, вказаний в інструкції, виробляють нанесення другого шару емалі.

Технологія поетапної емалювання чавунної ванниПроцес емалювання ванн

Особливість основного етапу при реставрації ванни емаллю полягає в тому, щоб наносити її дуже акуратно. Часто достатньо нанести 2 шари складу для емалювання. Така кількість шарів є мінімальним. Слід дотримуватися інтервалу між нанесенням двох шарів в 10-20 хвилин. Через трудомісткості даного процесу доведеться витратити на нього близько 3-х годин.

При наявності фінансових можливостей відновлення емалі чавунної ванни здійснюють при нанесенні 4-х шарів. Важливо не допускати утворення міхурів або патьоків. Поява дефектів при нанесенні складу викличе лущення матеріалу при його висиханні. Категорично не можна зневажливо ставитися до будь-якого етапу ремонту чавунної ванни. Необхідно чітко дотримуватися і послідовність виконання робіт. Це буде визначати термін служби нового покриття, який може становити від 6 до 8 років.

Опубликовано: 23-03-2020, 17:17
0

Похожие статьи


Наверх