Вибираємо двері для душової кабіни

Двері для душової кабіни - важливий елемент конструкції, багато в чому впливає на її загальну практичність і зручність. Вони займають свою нішу на ринку обладнання для ванн. Як правило, цей елемент завжди йде в комплекті, але якщо покупець бажає підібрати двері для душа окремо, йому слід врахувати ряд факторів. Вибираючи оптимальний варіант, необхідно враховувати розміри самої кабіни, а також мати загальне уявлення про її конструкції і особливості. Швидше за все, кабінка буде встановлюватися в певну нішу. Слід врахувати і її розмір також. Це дозволить виключити помилки і неточності, а також досягти бажаного результату.

Трохи про душових кабінах

Душові кабінки вже давно зайняли свою нішу в житті більшості людей, зрівнявшись в популярності з класичними ваннами. Ванна більш придатна для тривалого і стабільного купання, крім того, її потрібно наповнювати водою, а після обмивання спускати і обполіскувати. Все це займає час, крім того, її використання не дуже економно з боку споживання води. Інша справа - душова кабіна. Вона дозволяє швидко прийняти душ і відправитися у своїх справах. Крім того, не варто забувати, що не у всіх приміщеннях досить місця для установки ванни, тому душова кабіна - це оптимальний варіант. Він принесе максимум користі, зайнявши при цьому мінімум вільного простору.

Як висновок, необхідність в установці душової кабінки обумовлена ​​низкою факторів:

 • занадто маленька площа санвузла, в якій класична ванна займає весь вільний простір, як наслідок, її нішу може зайняти душова кабінка;
 • установка ванни можлива, але людина вважає за краще "швидкий душ" тривалого купання;
 • в квартирі кілька санвузлів, а душова кабіна буде як допоміжний варіант основний ванні.

Установка душової кабінки скорочує споживання води. Як наслідок, її установка - економія для сімейного бюджету.

З огляду на фінансові можливості і особисті переваги, можна підібрати непоганий варіант, який задовольнить всі потреби. Для прийняття вірного рішення потрібно визначитися з габаритами, конфігурацією і обладнанням майбутньої душової кабінки.

Вибираємо двері для душової кабіниКонфігурація душової кабінки

Перше, на що потрібно дивитися, - виробник. Краще довіритися перевіреним і відомим брендам. Така продукція прослужить довго і не принесе особливих клопотів. Далі потрібно зрозуміти, яку конструкцію краще вибрати: відкриту або закриту. Кожен тип має свої достоїнства і недоліками, які досить суб'єктивні і залежать від особистих переваг.

Щоб правильно вибрати піддон, важливо врахувати його основні характеристики:

 • ширина;
 • довжина;
 • глибина.

Крім того, непогано було б врахувати антропометричні дані всіх "купаються". Процес повинен бути зручним і приємним, а не утрудняють руху і доставляє незручності. Від правильного вибору габаритів і форми душової кабіни залежить можливість її установки в певній заздалегідь ніші, без необхідності щось "свердлити і пиляти".

Дуже важливо звертати увагу на матеріал виготовлення піддону. Від цього буде залежати його міцність і довговічність. Непоганими варіантами вважаються вироби з чавуну, кераміки, акрилу. Від матеріалу виготовлення багато в чому буде залежати і ціна.

Вибираємо двері для душової кабіни

Крім піддону, найважливішим елементом конструкції є двері для душових кабін. Найпопулярніший варіант виконання - розсувні або орні двері. Розсувний варіант передбачає наявність спеціальних "напрямних", уздовж яких рухаються розсувні двері. Душова кабіна з дверцятами має наступну конструкцію: полотно закріплено петлями до стінок ванни або бічних стінок душової. У плані ціни другий варіант є самим бюджетним, але якщо в приміщенні мало місця, тоді оптимальним варіантом все ж стануть розсувні двері.

На формування ціни на двері істотно впливає матеріал виготовлення. Як правило, стінки і двері виготовляються зі скла або пластику. Скляні двері для душових кабін дорожче, зате надійніше і витонченіше, ніж пластиковий варіант. Якщо питання з бюджетом варто "гостро", краще звернути увагу на матований пластик, так як звичайний вкрай швидко втратить первинний вигляд. Але якщо покупець хоче надійний і довговічний варіант, все-таки краще, ніж скляні двері, напевно, не знайти.

Щоб усвідомлено вибрати оптимальну двері, необхідно мати більш широке уявлення про обох типах конструкцій. Йдеться про розсувних і орних системах.

Вибираємо двері для душової кабіниРозсувна система дверей

Орні система - найпростіший варіант виконання дверей для душової, вставленої в нішу. Зазвичай складається з однієї або двох стулок. При покупці потрібно звертати увагу на матеріал виготовлення петель. Оптимальний варіант - металеві петлі. Як варіант, установка так званого "захисного екрану". Дуже незвичайний "дизайнерський хід". Обмежуючи вільний простір, він надає доступ в кабінку з двох сторін. Стосується в великих приміщеннях.

Розсувна система - важлива частина конструкції, від якості якої багато в чому залежить загальний термін служби. Принцип конструкції і роботи схожий з шафою-купе. Є дві напрямні (верхня і нижня), по яких їздять ролики, в яких кріпляться самі розсувні двері. Для виключення протікань води з кабіни під час купання розсувні дверцята оснащені магнітиками і гумовими ущільнювачами. Таким чином, душова повністю герметична. Слабке місце конструкції - ролик, який може відламати від кріплення дверного полотна. Матеріал виготовлення напрямних - метал або пластик. Переважно вибирати моделі з металевим елементом, оскільки пластикова деталь згодом може зламатися, а її заміна буде рівносильна покупці нової душової кабіни. Металевий варіант коштує дорожче, але і прослужить набагато довше. Вибираючи розсувну систему, краще дивитися в бік перевірених брендів (що займають основну нішу ринку), оскільки вони мають мережу власних сервісних центрів і придбати потрібну деталь в разі чого буде неважко.

Існують і складні двері. Вони, як і розсувні, практичні і зручні у використанні. Принцип роботи теж дуже схожий. За типом відкривання вони нагадують віяло. Дуже непоганий дизайнерський хід. Всі системи займають однакову нішу серед сантехнічного обладнання, незважаючи на те що конструктивне виконання трохи відрізняється.

Деякі рекомендації по установці душової кабіни

Перед тим як вибрати відповідну модель душової кабінки рекомендується визначитися з її місцем розташування та провести необхідні заміри.

Купуючи "душову" без попередньої підготовки, покупець сильно ризикує.

Конструкція може просто не вписатися ні в одну доступну нішу.

Вибираємо двері для душової кабіниКабіна душа в ніші

Найважливішим критерієм вибору має бути не дизайн, а практичність і зручність експлуатації. Кабіна повинна гармонійно вписуватися в інтер'єр, а не захаращувати простір. У стандартну комплектацію душової входить:

 • піддон;
 • задня стінка;
 • стійки;
 • розсувні або орні двері (з відповідною фурнітурою);
 • верхній купол.

Перед початком установки потрібно перевірити наявність всіх елементів і деталей і їх якість. Крім того, рекомендується ознайомитися з інструкцією. Вона є досить приблизною, але все ж деякі моменти з її допомогою зможуть прояснитися. Щоб установка пройшла успішно, потрібна рівна підлога і наявність гідроізоляції ніші, в яку буде встановлена ​​кабінка. З обладнання для монтажу можуть стати в нагоді:

 • шланги;
 • стрічка для гідроізоляції і герметик;
 • ніж, будівельний "рівень", викрутка;
 • банку фарби, пензлики;
 • щоб працювати було комфортно - рукавички.

Найкращий варіант - залучити до монтажу професіоналів, але якщо власник вважає, що володіє достатнім рівнем знань, йому потрібно бути готовим до наступних завдань:

 • грамотно підключити обладнання до системи водопостачання;
 • підключення до кабіни харчування;
 • підключення до системи каналізації;
 • герметизація всіх швів, стиків і з'єднань.

Душові кабінки займають свою особливу нішу серед сантехніки для облаштування ванної кімнати, оскільки вони зручні і практичні. Якщо все-таки роботи будуть виконуватися самостійно, дуже важливо дотримуватися послідовності. Суворе дотримання рекомендацій спростить процес і гарантує відмінний результат.

Опубликовано: 27-03-2020, 11:54
0

Похожие статьи


Наверх