Змішувач з термостатом для ванни з душем.

Змішувач з термостатом для ванни з душем - змішувач третього покоління. Він прийшов на зміну одноважільним пристроїв, що дозволяє регулювати температуру і витрата води одним легким рухом руки. До їх появи використовувалися двовентильні прилади, які забезпечували тільки змішування води. Завдання, яке вирішили конструктори, - повна автоматизація температурного регулювання води, без участі людини. Змішувач для ванни і душа з терморегулятором має дві рукоятки: права - для вибору температурного режиму, ліва - для регулювання сили натиску.

Основні елементи термостатичного змішувача для ванни

Термостатичні змішувачі дозволяють отримати потік води з постійною температурою, заданої користувачем. Температуру не може змінити ні тиск в трубах, ні температурні перепади води.

Змішувач для ванни і душа з терморегулятором справляється зі своїм завданням в будь-яких умовах, у всіх типах жител.

 1. У міських квартирах з центральним водопостачанням. Перетин труб в них не дозволяє зберігати єдину температуру потоку води у миється в ванні, коли домочадці відкривають кран на кухні.
 2. У будинках, де вода подається зі свердловин насосами: перепади тиску води позначаються на температурі її нагрівання.
 3. При відборі гарячої води з нагрівальних котлів: в міру витрати води її температура на вході в змішувач змінюється, що призводить до необхідності регулювати вручну тепло струменя води.

Автоматичний регулятор води з термостатом завжди дозволить купатися з комфортом, без температурних стрибків і перепадів.

Змішувач з термостатом для ванни з душем.Автоматичний регулятор води з термостатом

Змішувачі з термостатом можуть проводитися в різних варіантах: для мийки, тільки для душу або для ванни з душем. Змішувач термостатичний, виконаний для душа з виливом, найбільш функціональний. Він обладнаний носиком і шлангом, як правило, гнучким, з розпилюючи сіткою. Змішувач для ванни з душем являє собою трубку, розташовану паралельно стіні, з двома вентилями по краях.
Змішувач з термостатом для ванни з душем.
Термостатичні змішувачі конструктивно складаються з частин:

 • блок управління: механічний або електронний, що дозволяє задати потрібну температуру;
 • регулюючий механізм - картридж, безперервно дозуючий надходження холодної та гарячої води;
 • запірний клапан призначений для обмеження і захисного відключення потоку;
 • запобіжник, блокуючий мимовільне перемикання температурного режиму.

Змішувач складається з декількох камер. Перші дві - прийомні камери - призначені для холодної і гарячої води. Вони з'єднані зі змішувальним циліндром, який розташований з правого боку змішувача. Тут знаходиться термоклапан, що замикає вхідні отвори з силою, що відповідає тиску в кожному з прийомних відділень. Ззовні до цієї камері змішувача підключений терморегулятор з ручкою управління температурним режимом і блокує кнопкою. Змішаний потік подається до регулятора напору, розташованому зліва, а звідти до сітки душа на виливши.

Принцип роботи змішувача з термостатом.

Усередині корпусу змішувача знаходиться термоелемент, який регулює на зміну температури. При змішуванні гарячої та холодної води, регулюються отвір відкриття клапанів, які подають воду в змішувач. Якщо не можливо досягти потрібної температури, то вода не буде подаватися взагалі. Це і плюс і мінус змішувачів з термостатом.

Механічні та електронні пристрої

Завдяки створенню принципової схеми роздільного регулювання температури напору з'явилися механічні та електронні термостатичні змішувачі.

Пристрої, робота яких заснована на законах кінематики та термодинаміки, управляються за допомогою важеля або обертається рукоятки. Зміна температурного режиму з кроком в 4 ° С задається поворотом ручки. Зазвичай межі діапазону регулювання складають 38 - 65 ° С. При певних положеннях вентиля можна відкрити або тільки гарячу, або тільки холодний струмінь.

Змішувач з термостатом для ванни з душем.Обертається рукоятка змішувача

Електронні змішувачі для ванної регулюються за допомогою цифрових екранів. Щоб зробити потік води з сітки душа тепліше або холодніше, потрібно вибрати режим з контекстного меню і перепрограмувати систему. Інтерфейси всіх змішувачів дозволяють виконувати всі операції досить просто і швидко, перемикання режимів - сенсорне. Подібні пристрої потребують джерелі енергії - акумуляторної батареї.

Функціональна відмінність блоку управління електронними змішувачами полягає в можливості встановлювати температуру потоку з точністю до одного градуса. Ці пристрої більш інформативні: вони дозволяють бачити значення параметрів, що характеризують фактичну роботу душа. Додаткові можливості, реалізовані в електронних системах, значно ширше. В основному вони стосуються механізму управління змішувачами.

Найбільш простий спосіб управління, реалізований в пристроях, - контактний. В цьому випадку режими роботи встановлюються на сенсорної панелі або безпосередньо на моніторі. Більш складні пристрої програмуються з ДУ: при цьому задаються межі діапазонів функціонування змішувача в різних режимах. Поточне управління душем - включення, вимикання, вибір сили натиску, теплових установок - виконує процесор. Запуск змішувача може здійснюватися в безконтактному режимі, за допомогою інфрачервоних датчиків. Існують найбільш просунуті моделі, які самостійно розрізняють користувачів. Для кожного з них запускають змішувач в індивідуальному режимі зі своїми значеннями напору води і температури.

Переваги та недоліки різних типів змішувачів

До переваг механічних змішувачів з термостатом можна віднести:

 1. Зручність користування гарячою водою. Всі господарські, гігієнічні операції по дому можна виконувати максимально безпечно і швидко. Особливі переваги отримують сім'ї з немовлятами, хворі та люди похилого віку. Змішувач нейтралізує огріхи служб водопостачання і слідства конструктивних недоліків водопроводів.
 2. Відсутність перевитрати гарячої води: змішувач оберігає перетікання підігрітої води в водовід з холодною. Явище перетікання пояснюється різницею тисків в системах: в трубах з гарячою водою воно більше. Збереження невикористаної гарячої води зберігає особисті кошти користувачів електроенергії. Ця особливість змішувачів з термостатом актуальна для власників нагрівальних котлів.
 3. Можливість заощадити. Простота отримання води потрібної температури позбавляє від необхідності постійно тримати вентиль відкритим при митті і виливати більшу частину води в стічну систему.

Серед недоліків термічних пристроїв виділяють ціну. Вона вище, ніж у традиційних моделей.

Установка і використання

Установка термічного механічного змішувача у ванній з душем принципово не відрізняється від монтажу змішувачів інших видів. Однак до підключення змішувача в систему водокористування вбудовують додаткові елементи, а саме:

 • фільтри грубої очистки води з розміром осередків 100 мкр;
 • зворотні клапани;
 • стабілізуючі редуктори для згладжування можливих імпульсних гідроударів - ці захисні пристрої встановлюються на обидві магістралі.

Вхідні штуцери змішувача обладнані перехідниками з ексцентриками, аналогічно з традиційними моделями. Перед їх навертання необхідно встановити підводять труби в положення: зліва - гарячого водопостачання, праворуч - холодного.

Змішувач з термостатом для ванни з душем.Обертається рукоятка змішувача

На різьбу підвідних наконечників намотується рівномірним шаром лляна, конопляна клоччя або фторопластовая монтажна стрічка. Наконечники з ексцентричними фланцями накручуються таким чином, щоб міжосьова відстань між ними відповідало положенню штуцерів змішувача.

Відповідно до інструкції встановлюють декоративні накладки, фільтруючі, елементи ущільнювачів і прикручують накидні гайки змішувача.

Потім перевіряють роботу пристрою при включеній системі водозабезпечення. Контролюють при цьому герметичність з'єднань, легкість обертання рукояток, функціонування вузлів термостата, ефективність роботи перемикача потоку між зливом і душем.

Встановити термостатичнийзмішувач для ванни або в душові, які були створені кілька десятиліть тому, можливо, не вдасться через положення труб. Стандартом передбачалося їх дзеркальне розташування: по лівій трубі подавалася холодна вода, а по правій - гаряча. У цьому випадку може знадобитися капітальний ремонт водопроводу, що включає перфорацію стін. При акуратному і дбайливому використанні змішувача з термостатом він довго прослужить і буде радувати вас.

Як замінити термоелемент в змішувачі з термостатом.

В даному відео ви можете дізнатися, як полагодити змішувач з термостатом.

Опубликовано: 3-04-2020, 18:20
0

Похожие статьи


Наверх