Де розташувати люки для ванної кімнати під плитку і як визначити їх розміри?

Люки для ванної кімнати під плитку, розміри яких можуть бути різними, необхідні в сучасних квартирах і будуть красиво виглядати, якщо приховати їх комунікації. Щоб отримати до них доступ в процесі експлуатації, встановлюють потаємні ревізійні люки. Купівля і установка люків досить дорога. Виготовити та встановити їх своїми руками набагато дешевше, але потребує часу і вправності.

Для чого потрібні потаємні люки

У сучасній ванній багато комунікацій. Це водопровідні труби, каналізаційні, лічильники витрати води. Доповнює перелік освітлення. Все це ховається під зовнішнім фасадом - кахлем або панелями. Згодом ці комунікації потребують ремонту, заміни і т. Д. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд, в зручному місці роблять отвір, під яким мають бути сконцентровані важливі частини системи (вентилі, лічильники і т. П.), І закривають його дверцятами, не виділяє на загальному тлі.

Де розташувати люки для ванної кімнати під плитку і як визначити їх розміри?Комунікації у ванній під люком

Приховані люки в ванну кімнату потрібні і для ніш, де встановлено місце для мила, шампунів, мочалок та ін. Під самою ванною потрібно дверці, що приховують простір для засобів збирання і чищення. Прихований люк монтують для доступу до сифона під посудиною в разі ремонту. Під потайними дверцятами ховають лічильники холодної та гарячої води, фільтри і прилад подачі води.

Різновид прихованих дверцят і їх якості

Пластиковий люк недорогий і простий. Дверцята не відрізняються різноманітністю, в основному мають білий колір. Але представлені великим набором розмірів: від мінімального 10х10 см до максимального 80х50 см. Такий різновид допоможе приховати багато вузлів і дозволить мати до них доступ. Закріпити пластикову дверку можна за допомогою клею або саморізами. Щоб відкрити люк в процесі роботи, потрібно придавити один куточок, і дверцята відкриється.

Де розташувати люки для ванної кімнати під плитку і як визначити їх розміри?Недорогий пластиковий люк

Металевий люк має ті ж особливості за кольором і такі ж розміри. Відмінність полягає в матеріалі, тому він більш міцний і довше служить. Його кріплення і використання аналогічно пластиковому. Але за ціною дверцята з металу вдвічі дорожче пластикової.

Невидимий люк важко виявити на загальному тлі. Ціна його набагато вище двох попередніх. Відмінність від попередніх полягає в тому, що його можна замаскувати під будь-яку обшивку. Але кріпити і декорувати дверцята слід до початку оформлення стін. І це створює додаткові труднощі, оскільки подальшу обробку доведеться підганяти під неї.

Як самостійно виконати ревізійний люк

Спочатку відзначте, в яких місцях знадобляться приховані конструкції. Розміри люків для ванної кімнати під плитку будуть залежати від кількості і габаритів комунікацій і повинні дозволити працювати розвідними ключами. Для доступу до лічильника води цілком підійде розмір однієї кахельної плитки. Щоб стежити за сифоном під ванною або трубами, отвір повинен бути значно більшим для зручності експлуатації. Для ідеального підбору габариту люка в ванну в його площа має входити незбиране число плит кахлю, за винятком підгонки. Скориставшись цим способом, досягають створення невидимого отвори.

За місцем установки приховані дверцята ділять на:

 • стельові, рідко застосовуються, в них не можна використовувати матеріал обшивки, так як отвір з гіпсокартону швидко зруйнується, тому беруть алюміній, але потрібно стежити, щоб дверцята мимоволі не відкрилася і не створила загрози для людей;
 • підлогові, складні як в монтажі, так і в роботі і повинні забезпечувати високу міцність і не виділятися;
 • настінні, найпоширеніші і зручні.

Запасаємося матеріалами, які повинні витримувати різку зміну температур і високу вологість, які присутні у ванній кімнаті:

 • гіпсокартонні панелі, стійкі до вологи;
 • ОСП товщиною не менше 12 мм або фанера, стійка до вологому середовищі;
 • ламінат з ДСП;
 • потрібну кількість меблевих навісів;
 • Push - система механізмів для відкриття отвори за допомогою натиску;
 • сітка капронова з армованої сталі;
 • клей ПВА;
 • клей для кахлю.

Де розташувати люки для ванної кімнати під плитку і як визначити їх розміри?Вологостійкі гіпсокартонні панелі

Коли все необхідне під рукою і задані розміри, приступаємо до створення ревізійного отвору. З жорсткою ОСП монтуємо раму під люк і дверцята. Оскільки раму буде приховувати кришка, не варто її оформляти. По периметру віконця закріпіть бруски з дерева. Площа вікна повинна збігатися з площею плитки з урахуванням самої рамки і швів. При наявності стіни з гіпсокартонної панелі кромки прихованого отвору обробляємо смужками з ОСП.

З вологостійкої фанери або ОСП формуємо кришку. До неї прикручується гіпсокартонна контур. Відступивши від країв на 1 см, свердлять 2 отвори під кріплення. Потім встановлюють і приєднують 2 навісу. Докладаємо навіси на рамку люка і олівцем намічаємо місця їх фіксації. Якщо все зроблено правильно і навіси прикручені двома гвинтами на кожен, дверцята повністю закриє отвір. За допомогою регулювання кріплення створіть деякий простір, рівний глибині кладки плитки і зазорів, щоб дверцята легко відкривалася. Гвинти остаточно закручуються тільки після завершення укладання кахельної плитки.

Для повного відкривання кришки слід з прилеглого до неї кахлю з тильної частини спиляти фаску в 45 °. У плитці, яка приєднана до дверцятах, з лицьового боку треба зняти невелику фаску під дуже невеликим кутом. Інакше можна пошкодити зовнішній вигляд.

Корисні рекомендації по обробці стін і прорізів

 1. Кахельну плитку треба класти безпосередньо під дверима, а не починати з першого ряду від статі, з ним працювати доведеться пізніше.
 2. Обов'язково дотримуйтеся горизонтальне і вертикальне напрям швів, які скріплюють кахель, візьміть в допомогу точний лазерний рівень.
 3. Щоб було легко виявити кришку, що не згладжуйте шви, розташовані між плитками стіни і отвору ванної кімнати.

Люки для ванної кімнати під силу зробити багатьом, але знадобиться неабияк потрудитися.

Головне - дотримуватися точність і послідовність процесу. В іншому випадку вийде неякісний отвір і зіпсується краса кімнати. У спеціалізованому магазині можна підібрати потрібну фарбу для люків.

Опубликовано: 7-02-2020, 16:42
0

Похожие статьи


Наверх