Варіанти тумби з раковиною для ванної

Тумба з раковиною для ванної стала одним з чудових рішень оформлення дизайну санвузла в квартирі. Особливо широку популярність таке оформлення ванної кімнати отримало не тільки в елітних будинках, але і в квартирах багатоповерхових будинків бюджетного плану, де на вагу золота будь кубометр простору. Тумба з раковиною прекрасно підходить і під умивальник, і для раковини.

Які бувають раковини та умивальники

У престижних квартирах тумбочка облагороджує умивальник і служить окремим елементом оформлення ванної кімнати. У багатоквартирних будинках вона дозволяє надати стильний дизайн приміщення, заховати проходять труби, приховати сантехнічні вузли та надає додаткові полки, місце зберігання речей для гігієни.

Видів раковин в сучасному світі існує величезна кількість, але за способом монтажу їх підрозділяють:

 • підвісний умивальник або раковина - прикріплюється безпосередньо до самої стіни ванної кімнати;
 • раковина, що стоїть на спеціальній підставці (конструкція носить назву "тюльпан");
 • умивальник, виконаний як єдина конструкція з мийкою і тумбою, де розташовується ємність для зливу;
 • раковина, основою якої служить тумба, може обладнуватися шафкою або поличками.

Варіанти тумби з раковиною для ванноїРаковина з тумбою

Для невеликої ванної кімнати оптимальним рішенням служить тумбочка під раковину з двома дверцятами. Умивальник в формі "тюльпана" навряд чи буде ергономічний в такому приміщенні, а в тумбочці можна розташувати і додаткові полки, зберігати губки, миючі засоби та ємності для прання.

Така конструкція приховає і прокладені комунікації. Самий економічний варіант - це підвісна раковина або умивальник з тумбою. Встановлювати такі пристосування можна, прикріпивши їх безпосередньо до стіни або встановивши в потрібному кутку.

Висота прикріплення раковини або умивальника вибирається довільно відповідно до вашого зростанням.

З чого виготовляються раковини

Безпосередньо сама раковина може бути виготовлена ​​з різних матеріалів, таких як:

 • натуральний камінь;
 • Скло;
 • кераміка;
 • бронза;
 • нержавіюча сталь;
 • мідь.

З кераміки виготовляються фарфорові та фаянсові раковини. Фарфор є найбільш дорогим матеріалом. Взагалі все керамічні склади є найбільш затребуваним матеріалом для виготовлення раковин, до того ж вони можуть мати і різноманітну забарвлення - білу і матово-білу, блакитну, синю, бежеву.

Скло використовується для раковин рідко і тільки особливо міцне або протиударне. Воно теж може бути різних відтінків, прозорим або матовим.

Раковина, зроблена з натурального каменю, має багатий зовнішній вигляд і надає певний шик в оформленні. При виготовленні використовуються такі породи натурального каменю, як:

 • мармур;
 • онікс;
 • травертин;
 • граніт.

Варіанти тумби з раковиною для ванноїРаковини з натурального каменю

Камінь - досить міцний і гігієнічний матеріал. Один недолік - в тому, що такі вироби з нього володіють великою вагою.

Штучний камінь і композитні матеріали, що використовуються при виготовленні таких виробів, володіють тими ж характеристиками з перевагою у вазі (в порівнянні з іншими) і простоті у догляді і експлуатації. Колірна гамма їх практично безмежна.

Метал (мідь, бронзу) рідко використовують при виготовленні таких раковин і то тільки для додання певного колориту в оформленні.

Нержавійка застосовується для виготовлення мийок на кухню. Тумба під умивальник і він сам виготовляються як єдине ціле з легких металів на зразок алюмінію. Такі умивальники знайшли застосування на дачах або в садових будиночках.

Види тумб під раковини

Тумба під раковину у ванну кімнату робиться в залежності від конфігурації мийки. Вона може бути усіченої форми для кутів і прямокутної, незалежно стоїть. Залежно від місця установки раковини, розрізняють:

 • тумби, що не спираються на підлогу;
 • підлогові модулі (обладнані ніжками або повністю примикають до підлоги).

Тумба з раковиною, яка не спирається на підлогу, виглядає дуже модно і надає певний креатив в оформленні кімнати. Такий спосіб оформлення подраковінного простору застосовується в основному в мініатюрних ванних кімнатах, де необхідно максимально використовувати всі приміщення і надати оригінальний дизайн.

Тумби під раковини для ванної, що не спираються на підлогу, створюють зорове збільшення вільного місця і додають йому легкості. Вільне місце між тумбою та статевої поверхнею забезпечує хороший повітрообмін у всьому приміщенні, що важливо для маленьких ванних кімнат, де велика загроза виникнення цвілі або грибків.

Раковину у ванній з підвісною тумбою зміцнюють тільки на несучу стіну, адже основне навантаження йде на кріпильні кронштейни. Такі тумби під раковини для ванної (в більшості випадків) обладнуються висувними ящиками, які служать для зберігання засобів гігієни і банного білизни.

Варіанти тумби з раковиною для ванноїУмивальник у ванній з підвісною тумбою

Покриття для раковини модулі мають велику перевагу в тому, що можуть бути встановлені в будь-якому місці ванної кімнати, відповідному її інтер'єру або виходячи з міркувань максимального використання простору.

Ніжки, наявні у такий тумби, дають певну перевагу перед конструкцією, повністю спирається на підлогу. Такі тумби не бояться вологісних випарів, і їм не страшні калюжі, які можуть утворюватися на підлозі.

Тумби з ніжками можна монтувати на теплій підлозі, яким нерідко облаштовують ванні кімнати.

Раковини тумби мають різні розміри. Мініатюрні габарити (в разі кріплення раковини в кутку) або вироби досить великих розмірів, наприклад, коли встановлюється спарена раковина.

Остання конструкція може мати дві і більше дверцята, полки і ящики, які висуваються. Тумби прямокутних форм використовуються, як правило, в класичних інтер'єрах ванних, мають строгі лінійні форми.

З чого роблять тумби під раковину

Традиційним для виготовлення ванних меблів своїми руками матеріалом є МДФ. Цей матеріал володіє невеликою вологостійкість, боїться води і пара, але дозволяє зробити деталі необхідної форми і конфігурації і служить прекрасною основою для кріплення різноманітних елементів.

Щоб уникнути негативного впливу води та її парів матеріал зміцнюють різними плівками і полімерним покриттям, просочують водовідштовхувальними складами, фарбують спеціальними фарбами і покривають лаком. Зараз у продажу присутні і ламіновані листи МДФ з підвищеною опірністю волозі.

Варіанти тумби з раковиною для ванноїТумба з ламінованих листів МДФ

Тумби оснащуються кількома дверцятами. Вони можуть мати полки, регульовані по висоті установки, або сітчастий короб для зберігання брудної білизни. Нерідко у такий тумби є великий ящик, який може висуватися (розташований зазвичай нагорі), або бічна секція.

Ручки і кріплення (фурнітуру) краще вибирати сталеву, хромовану або пластмасову. Останній варіант добре чинить опір вологості і не руйнується з часом.

Якими якостями повинні володіти такі меблі

В силу свого призначення і особливостей експлуатації тумба з раковиною для ванної повинна володіти:

 • можливістю доступу до прихованим їй сантехнічних комунікацій на випадок ремонту або перекриття води в мийку;
 • задньою стінкою, виконаної з такого матеріалу, який дозволить спокійно пропиляти отвори і підвести до раковини труби водопостачання і каналізації;
 • такими формою і конструкцією, щоб приховувати труби, сифон каналізаційний і (при необхідності) встановлений малогабаритний проточний водонагрівач;
 • достатнім внутрішнім простором: в неї повинні міститися не тільки миючі засоби, а й губки, ганчірки, відра.

Сучасна сантехнічна індустрія виготовляє і поставляє на ринок величезне різноманіття конструкцій таких тумб і раковин, що ви без особливих зусиль підберете собі відповідну опцію.

Встановити її теж не становить особливої ​​складності для чоловіка, що збирає звичайні меблі. При необхідності інструкції по установці додаються до цих товарів. Їх можна знайти і в глобальній мережі.

Опубликовано: 25-03-2020, 16:05
0

Похожие статьи


Наверх