Галогенові і світлодіодні лампи для ванної кімнати

Кожна людина, приймаючи ванну, бажає відчувати себе в ній комфортно. Важливу роль в цьому відіграють лампи для ванної кімнати. Під час ремонту основна увага приділяється меблів. Це груба помилка, адже інтер'єр і зручність користування ванною є головними факторами, які заслуговують на увагу в першу чергу. Тому важливо знати, як можна це зробити правильно.

Як випливає створювати освітлення для ванної кімнати?

Освітлювальні прилади діляться на дві групи. Перша - декоративні. Вони необхідні тоді, коли світло, що висвітлює ванну кімнату, не дає повноцінного ефекту освітлення. Друга - загальне світло. Освітлення відбувається природним шляхом через вікно, але часто його не вистачає для повноцінного використання кімнати. Тоді включаються штучні прилади.

Буває також світло стельових, який світить на рівні дзеркал, і підлоговим. Якщо ванна кімната маленька, досить буде одного світильника. Розташовуватися він повинен тільки в центрі кімнати між дзеркалом і дверима.

Для рівномірного освітлення ванної кімнати потрібно додатково проводити кілька освітлювальних приладів. У наш час технічний прогрес дійшов до такого рівня, що переживання про оплату електроенергії будуть зайвими. Нинішні світильники - невеликих розмірів, до того ж споживають мінімальну кількість енергії.

Галогенові і світлодіодні лампи для ванної кімнатиОсвітлювальні прилади для ванної кімнати

Щоб розвіяти сумніви щодо відсутності енергоефективності у таких приладів і зробити правильний вибір, потрібно "розкласти на полички" всі види лампочок, які існують, окремо. Що ми зараз і зробимо. Але для початку потрібно розібрати запобіжні заходи, що належали до всіх приладів.

Що головне при організації освітлення? В першу чергу враховується введення захисного провідника. Використовуються апарати, які будуть запобігати витоку струму і забезпечувати заземлення для захисту. Це не обговорюється!

Необхідно абсолютно все вмикачі, розетки помістити в будь-якому місці, але тільки не у ванній. Якщо так не виходить, тоді потрібно знати, що розетки повинні бути у ванній кімнаті вологозахищеними, перебувати подалі від душа або раковини з метою безпеки. При покупці світильника в ванну обов'язково вибирати його потрібно по маркуванню (індекс захисту). Вона не повинна бути нижче IP 44.

Переносні лампи, які не закриті плафоном, заборонено носити по ванні.

Галогенні освітлювачі

Галогенові лампи ще звуться - споти. Це прекрасний екземпляр, який відповідає всім заходам і стандартам безпеки. У них "на озброєнні" є кілька позитивних якостей:

 1. З їх допомогою досить просто підбираються місця розташування, кількість штук.
 2. Елементарний монтаж лампи для ванної, який дозволяє його зробити самостійно.
 3. Мало того що мають відмінне освітлення, так ще беруть на себе роль декоративного підсвічування.
 4. Відносяться до тих видів, які вбудовуються.

Чудово і практично виглядають лампочки-софіти. У них присутня поворотний механізм, який дає можливість грати зі світлом. Варто пам'ятати, що якісне освітлення ванної кімнати дає правильна і грамотна розстановка світильників. Він досягається вірним підрахунком кількості ламп.

Галогенові і світлодіодні лампи для ванної кімнатиЛампочки-софіти з поворотним механізмом

Робимо підрахунок. Для цього немає необхідності міряти квадратуру ванній. Існує спеціальна міжнародна одиниця виміру, яка носить назву "люкс" (lx). За тим же стандартам рівень освітленості для ванних кімнат встановлено в межах 200 lx. Друга одиниця - люмен (lm). Їм вимірюють рівень потоку світла. Люкс і Люмен постійно пов'язані між собою. Для того щоб було легше вираховувати, люкси переводяться в люмени, потім визначається потужність світлового потоку на м2.

Існують ще точкові світильники для ванної кімнати вологозахищені. Вони теж дуже популярні, якщо є маленькі кімнати, в основному чотирьох штук зазвичай вистачає. Якщо в проекті передбачено їх більше, тоді брати потрібно з малою потужністю, так як вони будуть грати декоративну роль, а не підуть на основне освітлення.

Метод установки галогенових освітлювачів:

 1. Під час установки стелі виставляються місця, де будуть знаходитися лампи.
 2. До виставленим точкам проводиться електрична проводка.
 3. Вирізаються діри, простягаються дроти.
 4. ставиться трансформатор.
 5. Проводиться лінія електрики від клем світильників до трансформатора.
 6. З'єднуються контакти ламп, фіксуються, монтуються корпусу.

Світлодіодні точечні освітлювачі

переваги:

 1. Економічність. Світлодіодні лампи споживають мало енергії, випромінюють велика кількість світла.
 2. Довго працюють. Банний приміщення постійно відрізняється величезною кількістю вологи, але, незважаючи ні на що, працездатність їх не припиняється навіть після 10 років регулярного використання.
 3. Легко і просто використовується і встановлюється. Монтуються на підлозі або стелі, невибагливі до догляду, протираються вологою ганчіркою або рідиною на основі спирту. Також для зручності оснащується механізмом для поворотів напрямку світла.

Галогенові і світлодіодні лампи для ванної кімнатиСвітлодіодні точечні освітлювачі

При установці LED-світильників на стелю їх можна спорядити простими вимикачами або пультами. Установка своїми руками досить проста і займає близько 2 годин. Електричні дроти ведуться до точки установки світлодіодного світильника. Якщо це підвісна стеля, проводка ховається в гофрований пластиковий рукав.

Встановлюються LED-драйвери і дроти. Потім монтується підвісна стеля, робляться вирізи для світильників, витягуються дроти і підключаються клеми світильника. На кожен світильник встановлюється термокольцо для запобігання перегріву плівки. Якщо стелі зроблені гіпсокартонних способом, такі запобіжні заходи не проводяться.

Освітлення ванного приміщення можна створити на будь-який смак і колір. Головний момент в цьому - вибрати і помістити освітлення, тоді ванна буде справжньою кімнатою для релаксу.

Опубликовано: 5-02-2020, 13:13
0

Похожие статьи


Наверх