Які краще придбати світильники на стелю в ванну кімнату

Вибираючи світильники в ванну кімнату на стелю, важливо розуміти, що цей елемент декору повинен бути не тільки естетичним, а й володіти спеціальними вологостійкість властивостями і при цьому відповідати міжнародним нормам по стандартам освітлення. Що необхідно знати про світильники для ванної кімнати перед їх покупкою і монтажем і як визначити необхідну кількість світильників? Як зробити їх монтаж? Ці питання часто задають собі не тільки новачки, але і досвідчені майстри: ринок освітлювальних приладів змінюється настільки динамічно, що вимагає постійного моніторингу і вивчення пристрою нових технологій.

Параметри освітлення

Вибір стельового світильника для ванної кімнати грунтується на декількох параметрах: загальному дизайні приміщення, потужності лампи, розміри і тип приладу.

Для початку варто розібратися в простих фізичних термінах і провести кілька нескладних розрахунків. Люкс (люмен) - одиниця вимірювання прямого потоку світла на площу в 1 м². Згідно з нормами освітленості для ванної кімнати, незалежно від її розмірів і форми, цей параметр повинен відповідати значенням 200 люкс на 1 м² приміщення. За допомогою таблиць або спеціальної програми-калькулятора можна швидко розрахувати необхідну кількість ват в залежності від виду та кількості ламп з урахуванням дизайну і розміру ванни.

Які краще придбати світильники на стелю в ванну кімнатуРозрахунок кількості ламп на стелю в ванну

Другий важливий параметр - колірна температура освітлювального приладу. Залежно від типу лампи, вона може варіюватися в діапазоні від 2200 К (звичайні лампи розжарювання), до 5500 К (люмінесцентна лампа білого кольору). Колірна температура, яка знаходиться вище або нижче зазначених параметрів, є некомфортною для людського ока і використовується в спеціальних умовах: для підсвічування товарів в магазині, як фотоспалахи і т.п.

Плануючи освітлення ванної кімнати, важливо враховувати дані показники, так як занадто сильний або занадто тьмяне світло не сприятиме комфортному відпочинку.

Види освітлення і типи світильників для ванної

Світильники для ванної кімнати стельові є найпоширенішим видом освітлення. Як найбільш функціональний і максимально яскраве, таке освітлення підійде для ванної будь-якого розміру і дизайну. При бажанні посилити освітлення, отримати цікаву гру світла і акцент на окремих деталях використовують підлогове освітлення в якості додаткового.

Існує кілька типів світильників для ванної кімнати:

  • стельові плафони і люстри;
  • точкові, переважно світлодіодні і галогенні;
  • бра і різні підсвічування;
  • дзеркала з підсвічуванням.

Головним і єдиним джерелом світла для негабаритної ванної кімнати цілком може служити і один підвісний світильник невеликого розміру, який монтується на деякій відстані від джерел вологості або по центру стелі і максимально висвітлює навколишній простір. Для такого стельового плафона досить 1-2 ламп розжарювання або компактних енергозберігаючих люмінесцентних ламп із загальною потужністю, відповідної стандартним нормам освітлення.

Які краще придбати світильники на стелю в ванну кімнатуПідвісна світильник невеликого розміру

Якщо розміри ванної кімнати вимагають більш яскравого і різноманітного освітлення, має сенс поєднувати кілька видів світильників. Підкреслити глибину простору або виділити деякі елементи інтер'єру допоможуть точкові галогенні або світлодіодні світильники. Вони можуть бути різноманітних форм, кольорів і дизайну. У деяких ванних кімнатах дуже ефектно виглядають стелі зі світлодіодним обробкою. При такому підході комбінування інтенсивності світла, регулювання кута напрямку світлового потоку і контрасти будуть створювати казкову феєрію гри світла.

При багатолампових освітленні варто дотримуватися кількох порад, які допоможуть правильно організувати простір ванної кімнати:

  • вбудовані світильники навіть при вимкненому світлі повинні органічно вписуватися в загальний дизайн ванної кімнати: не давати відчуття порожнечі і не виділятися на фоні меблів, стелі або стін; (Рис.2)
  • при використанні яскравих елементів дизайну або блискучою сантехніки слід уникати більш помітних і сильно декорованих стельових світильників;
  • галогенні лампи забезпечують більш якісне освітлення в порівнянні з лампочками розжарювання і є більш економними.

Головне - не перестаратися. Освітлення повинне бути функціональним, м'яким, комфортним і необтяжливим, не дратувати вранці і дарувати відпочинок після важкого дня.

Монтаж світильників

При самостійному виконанні ремонтних робіт досить значний час витрачається на установку світильників, особливо якщо стеля натяжна або виконаний з гіпсокартону.

Вбудовувані світильники займають мало місця, але дають яскраве, рівномірне освітлення. Такі лампи найкраще підходять для ванних кімнат невеликої висоти.

Які краще придбати світильники на стелю в ванну кімнатуВбудовувані світильники для рівномірного освітлення ванної

Монтаж точкових світлодіодних і галогенних ламп в натяжна стеля здійснюється за допомогою спеціального кронштейна, який кріпиться до чорнової поверхні стелі. Внаслідок того, що для установки освітлення в поверхню натяжних стель потрібно порушення їх цілісності, слід подбати про захист отвори від деформування. Для цього по його периметру приклеюють кільце ущільнювача: при нагріванні воно не дасть вінілу розповзтися або провіснуть.

При монтажі освітлення в стелю з гіпсокартону всі роботи проводяться одночасно зі створенням основного каркасу. При цьому важливо попередньо розмітити на стелі місця, де будуть встановлені лампи, і протягнути до них окремі дроти. В іншому випадку доступ до проводці буде обмежений площиною стелі, що ускладнить роботу.

Отвори в гіпсокартоні свердлять за допомогою круглої фрези, по можливості роблячи все ще до початку монтажних робіт. Після того як стеля закріплений на своєму місці, крізь отвори простягаються елементи проводки, до яких підключають точкові світильники. Стиснувши дротові "вуха" ламп, виробляють установку лампи в отвір, після чого пружинний механізм притискає їх до поверхні стелі.

Захист світильників від дії вологи

Хоча і більшість сучасних ламп харчуються від невисокої напруги в 12 В, іноді цього достатньо, щоб нашкодити людині. Ванна кімната - це зона підвищеної вологості, що негативно позначається на експлуатаційних властивостях всіх електричних приладів, знижує їх термін служби і підвищує небезпеку використання.

Світильники на стелю для ванної, так само як і автомати, до яких вони підключені, проводка і вимикачі, вимагають обов'язкової наявності захисту від вологи. Виконання цієї вимоги досягається застосуванням вологозахищених приладів: вони мають герметичну захист, яка перешкоджає проникненню води і пилу.

Які краще придбати світильники на стелю в ванну кімнатуВологозахищені світильники

При покупці світильників у ванну кімнату перевірте їх на відповідність нормативним документом ГОСТ 14254-96 або ANSI / IEC 60529-2004. Дані документи регламентують ступеня захисту електроприладів, дотримання їх умов є обов'язковим для всіх виробників.

У магазині обов'язково зверніть увагу на наявність маркування на корпусі лампи. Рекомендується віддавати перевагу вологозахищеним моделям з рівнем захисту IP 12, 22, 32, 42. Перша цифра позначає рівень стійкості до потрапляння пилу, а друга відповідає за вологозахист.

Додатковий захист потрібно і електричній проводці, яка підходить до люстри. Щоб уникнути скупчення конденсату її поміщають в пластикову гофровану трубку. Особлива увага приділяється герметизації місця контакту лампи і стелі: ця точка є сильно схильною до дії вологи, яка може викликати не тільки псування електроприладів, а й поява грибка і цвілі.

У ванній кімнаті починається новий день всіх людей, так що обстановка в ній - одна зі складових заряду бадьорості і гарного настрою.

Правильний розрахунок і вибір світильників допоможе підкреслити основні декоративні елементи, приховати недоліки і забезпечити м'яке, рівномірне і розслаблюючу освітлення.

Правильно підібрані світильники стельові для ванної стануть не тільки корисним приладом, але і зроблять дизайн кімнати унікальним і оригінальним.

Опубликовано: 20-02-2020, 15:54
0

Похожие статьи


Наверх