Як повісити люстру на натяжну стелю

Натяжні стелі - особливий вид обробки, який вимагає перебудови всього процесу ремонту. Тому про встановлення освітлювальних приладів і монтажі люстри необхідно задуматися до того, як планується натягування. Як повісити люстру на натяжна стеля - тонкощі, деталі і покрокова інструкція далі.

Вибір люстри

Важливо звернути увагу на той момент, що далеко не всі люстри однаково добре підходять для установки на натяжні стелі. У виборі освітлювального приладу необхідно враховувати не тільки його здатність вписатися в загальний стиль інтер'єру, але ще і на інші характеристики. Щоб знайти підходящу для кріплення модель, необхідно керуватися наступними порадами.

Як повісити люстру на натяжна стеляЛюстру і кріплення для неї краще вибирати заздалегідь, до монтажу натяжних стель

 1. Не варто вибирати занадто громіздку конструкцію. Моделі такого типу буде складно зафіксувати на основна стеля.
 2. Важливо, щоб обираний освітлювальний прилад відповідав загальному стильовому рішенню і дизайну, в якому виконано приміщення.
 3. Не можна встановлювати на натяжна стеля занадто потужні лампи, які сильно нагріваються в процесі роботи - висока температура призведе до його деформації.
 4. Бажано віддавати перевагу тим моделям, у яких плафони спрямовані вниз або в сторони. Так можна убезпечити плівку від перегріву в процесі використання.
 5. Важливо підбирати різновиди з такою підставою, яка буде ширше по діаметру, ніж фіксує кільце, через яке буде здійснюватися підключення.
 6. Важливо в процесі вибору врахувати ще й нюанси обслуговування приладу. Якщо, наприклад, будуть проблеми з проводкою, щоб не доводилося демонтувати стельову обробку для ремонту.

Увага! Бажано віддавати перевагу моделям від відомих виробників, які прослужать довго і без збоїв. Це не тільки гарантує безпеку і тривале використання, але ще й рятує від ризику частих поломок. Здійснювати ремонт або заміну освітлювальних приладів в такому випадку буде досить проблемно.

Базові правила

Перед установкою важливо врахувати кілька простих правил, незнання яких може привести до помилок. Щоб уникнути проблем в експлуатації освітлювальних приладів, необхідно враховувати наступні нюанси.

Як повісити люстру на натяжна стеляНа плівку натяжної стелі нічого вішати не можна

 1. Безпосередньо на плівкову обробку нічого не можна кріпити, так як вона не витримає важких конструкцій. Всі види кріплення монтуються на бетон, що знаходиться під плівкою.
 2. Плівковий шар можна розрізати, але попередньо в місці розрізу необхідно приклеїти спеціальне захисне кільце, яке збереже силу натягу і не дасть матеріалу розриватися в цій ділянці.
 3. Для установки на бетонний шар, необхідно подовжити кабель і якості заізолювати його, щоб експлуатація була безпечною.
 4. Всі монтажні роботи на етапі створення кріплень для майбутнього освітлення краще виробляти до того, як буде натягатися стелю. Це набагато простіше і зручніше, а також дозволяє мінімізувати пошкодження натягнутого покриття.

Проводка повинна бути максимально прихована і ізольована за всіма правилами, так як існує високий ризик загоряння в разі замикання.

Типи кріплення люстр на натяжна стеля

Є кілька відмінних способів закріплення елементів освітлення на стелі. Важливо розуміти, що жодна деталь не монтується безпосередньо на клейончасту частина. Для цього під натягнуте полотно встановлюють спеціальні елементи кріплення. Уже на них, через отвір в матеріалі можна фіксувати світильники різного типу. Детально про кожен вид кріплення - далі.

Кріплення на анкерний гак

Це єдиний спосіб, який можна реалізувати вже після того, як стельова оздоблення була натягнута. Якщо до цього гак був уже встановлений, необхідно тільки зробити проріз, закріпивши полотно термостійким кільцем і через отвір здійснити монтаж. Інструкція для тих випадків, якщо гак ні встановлено на основну стельову конструкцію нижче.

Як повісити люстру на натяжна стеляКріплення на анкерний гак

 1. Необхідно вибрати фіксує кільце, діаметр якого менше підстави купленої люстри.
 2. За допомогою клею зафіксувати кільце в тому місці, де планується установка люстри.
 3. Залишити закріплений коло до повного висихання.
 4. Малярським ножем рівно по внутрішньому краю кільця зробити проріз.
 5. Через неї встановити на дюбеля або спеціальний анкер монтажний гак.
 6. Подовжити в разі необхідності проводку.
 7. Провести підключення і надійно ізолювати дроти.
 8. Підвісити на гачок так, щоб підстава щільно примикала до плівкового шару.

Увага! У цьому варіанті установки головне не помилитися в розрахунках. Бажано вибрати такий гак, який по довжині підійде для підвішування освітлювального елементу, і не буде виглядати після завершення всіх робіт.

Кріплення на планки

В даному випадку процес підготовки рекомендується починати до натягування полотна. У тому місці, де планується освітлення, необхідно за допомогою кріпильних елементів встановити планку з дерева. На неї за допомогою саморізів може бути закріплена будь-яка модель, навіть нестандартної форми і модифікації. Основні правила монтажу:

Як повісити люстру на натяжна стеляКріплення люстри на планки

 • розміри планки визначаються форматом освітлювального приладу;
 • конструкція повинні бути оснащена надійними металевими шпильками, за які і буде підвішена люстра;
 • висота планки повинна дорівнювати відстані між бетонним стелею і полотном, яке буде під ним вимушено;
 • все повинно бути надійно закріплене, щоб підстава могло витримати вагу світильника.

Коли все буде зроблено, можна приступати до натягування полотна. Вже на готове стельове покриття проклеюються кільця, усередині яких робляться отвори для виведення проводки і з'єднання з приладом. Кріпити світильники краще так, щоб вони впритул прилягали до полотна і закривали дірки і самі кільця. Інакше конструкція не буде виглядати естетично.

Важливо! У магазинах електротоварів, де продається все для освітлення, варто поцікавитися, чи є варіанти, конкретно призначені для застосування на стелях такого типу. Як правило, такі моделі продаються вже укомплектовані планкою і всією необхідною фурнітурою для її установки.  

Хрестоподібне підставу

Цей спосіб найбільш підходить для нестандартних моделей, громіздких і важких конструкцій, які неможливо підвісити на анкерний гак. Правила монтажу - далі.

Як повісити люстру на натяжна стеляКріплення на металеву хрестовину

 1. Спочатку на бетон кріпиться заставна - дерев'яна, надійна конструкція, до якої буде прикріплена металева хрестовина.
 2. Після цього проводиться натягування стельового полотна. Коли воно буде готове до експлуатації, слід приступити до наступного кроку.
 3. Перед закріпленням хрестоподібної основи потрібно намітити місця, де вона буде фіксуватися на ДУБЕЛЬ до заставної, що знаходиться за полотном.
 4. В намічених місцях потрібно наклеїти кільця для захисту полотна. Після їх висихання зробити прорізи.
 5. Закріпити дюбелями хрестовину до заставної конструкції.
 6. На хрестовину закріпити обраний виріб і підключити. Після всіх робіт провести фінішну перевірку.

Увага! Важливо розрахувати з точністю до міліметра розміри світильника і хрестоподібного підстави. Важливо проводити виміри виходячи з того, що після установки світильник повинен підставою приховати всі кріпильні деталі і конструкції.

На етапі планування і в процесі монтажу часто недосвідчені майстри припускаються помилок, які негативно впливають на експлуатацію приладу і стельового покриття. Щоб не допустити такого розвитку подій слід строго дотримуватися перерахованих рад і не допускати помилок на жодному з технологічних етапів.

Опубликовано: 4-03-2020, 12:23
0

Похожие статьи


Наверх