Надійність і види вологозахищених світильників для ванної кімнати

Потрібно використовувати світильники для ванної кімнати вологозахищені. Вони забезпечують запобігання лампи від впливу надмірно вологого повітря.

Як вибрати світильник в ванну?

Світильник для такого приміщення конструктивно виконують з додатковим захистом від ураження електричним струмом (електрична безпеку), за рахунок використання більш стійких до вологості матеріалів збільшують надійність, застосовуючи специфічний дизайн, покращують перерозподіл світлового потоку, що підвищує ергономічність, і все разом ці фактори забезпечують економічність штучного освітлення. Для електричного забезпечення приміщень зі специфічними умовами часом використовуються дизайнерські рішення, щоб задовольнити такі запити, як створення оригінальних систем освітлення.

Надійність і види вологозахищених світильників для ванної кімнатиСвітильник в ванну кімнату

Для такого випадку є різні види вологозахищених світильників для ванної (мова про їх особливості та видах піде нижче).

Відповідно до класифікації стандартизирующих документів, вологозахисні світильники для ванної кімнати бувають:

 • Настельні світильники;
 • настінного типу;
 • точкові світильники для ванної;
 • торшери.

Ергономічне обгрунтування вибору і вимоги до електробезпеки

Коли в приміщенні з підвищеною вологістю використовується світильник без влагозащитних властивостей, розподіл світла буде малоефективним і система виявиться неекономічною, оскільки лампа буде покриватися конденсатом і часто дмухнути.

При таких обставинах освітлення буде приводити до засліплення людей, які знаходяться в приміщенні, і виникнення відблисків, що зменшить продуктивність штучного освітлення у ванній кімнаті.

Параметри мікроклімату припускають, що краще застосувати додаткові засоби захисту від електрики, про що йдеться в нормативних документах з електробезпеки в приміщеннях з підвищеною вологістю (від 60 до 75%). У таких випадках рекомендується застосовувати світильник з класом безпеки IP54 (мається на увазі захист від підвищеної вологості: в ванних, пралень, сушарках, душових, басейнах і т.д.).

У ванній кімнаті через наявність несприятливих факторів може зрости ризик травм людини в зв'язку з поразкою електричним струмом. Підвищена вологість в цьому випадку грає ключову роль як каталізатор потенційну небезпеку для людини.

Надійність і види вологозахищених світильників для ванної кімнатиВибираємо світильник для ванної

Існує класифікатор рівня безпеки світильника. У ньому міститься інформація про захисні властивості світильника:

 • 0 - відсутність захисту;
 • 1 - запобігання системи освітлення від твердих частин від 50 мм діаметром;
 • 2 - захист від часток діаметром 12 мм;
 • 3 - охорона від маленьких частинок понад 2 мм діаметром;
 • 4 - захист від малих твердих частинок діаметром 1 мм;
 • 5 - запобігання піску / пилу;
 • 6 - захист від попадання пилу повна.

Друга цифра - показник захисту від проникнення вологи:

 • 0 - відсутність;
 • 1 - від вертикально надходять крапель;
 • 2 - краплі, що потрапляють під кутом до 15 °;
 • 3 - краплі під кутом до 60 °;
 • 4 - запобігання від бризок;
 • 5 - водяні струмені;
 • 6 - потужні водяні струмені;
 • 7 - нетривалий занурення в воду;
 • 8 - тривалий потрапляння в воду (тут же вказують максимальну дозволену глибину).

Наприклад, оцінимо світильник з рівнем безпеки IP54: перша цифра "5" - захист від піску і пилу, друга цифра "4" - запобігання різного роду бризок.

Надійність систем освітлення за умов підвищеної вологості

Цьому якості обладнання, виробів, елементів і т.д. присвячений розділ науки, і це зрозуміло, оскільки, зіставляючи вплив зовнішніх факторів з ресурсом систем (в даному випадку освітлення), який закладається конструктивно, визначають прогнозований термін служби, довговічність і здатність до безвідмовної роботи. Таким чином, прогнозований термін служби системи освітлення (вологозахисний світильник і лампа) у ванній стає вище, ніж у системи без захисту від вологи.

Тепер докладніше про подтипах влагозащитних світильників.

Стелю і настінні світильники

Стельовий вологозахищений світильник, як і в звичайних умовах інших кімнат, прийнято робити основним джерелом штучного освітлення.

Для великих ванних кімнат характерно поділ на основне (вибирають стельові) і допоміжне освітлення (це точкові, настінні світильники і торшери в різних комбінаціях).

Логічно в випадках з великими ванними розподіляти освітлення по областям. Стельові вологозахищені світильники для ванної зазвичай ставлять на рівні 2,25 м.

Надійність і види вологозахищених світильників для ванної кімнатиСвітильники на стелю в ванну

Основою для доповнення освітлення служать найчастіше настінні світильники. З ергономічної точки зору розподіл освітлення по областям створює рівномірне навантаження на зорові аналізатори, що, в свою чергу, допомагає запобігти перенапруження очей людини і, як наслідок, підтримує здоров'я в нормальному стані.

Оскільки розміщення настінного світильника є важливим атрибутом гігієни для чоловіків і жінок, зараз все більше віддають перевагу настінний світильник з гнучким кронштейном, що дозволяє пристосувати його під ті чи інші потреби (чоловікам для гоління потрібно освітлення зверху над дзеркалом, а жінкам - з боків для забезпечення рівномірного допоміжного освітлення).

Світильники точкового типу

Точкові світильники для ванної відомі тим, що вони конструктивно виконуються невеликих розмірів, забезпечують достатньої яскравості світловий потік, найчастіше при інсталяції тільки випромінювач розміщений на поверхні (так званий прихований вид установки), що додає захист від вологості.

Надійність і види вологозахищених світильників для ванної кімнатиТочковий світильник в ванну

При встановленні точкових світильників у ванній керуються зональностью вологості, коли ванну кімнату умовно ділять на три зони: перша - сама ванна, друга - на відстані до метра біля неї, третя - інший простір кімнати.

Також потрібно уважність при виборі оптимальної кольорової температури в кельвінах (К) ламп. Комфортним вважається значення в 5000 К (обчислене і перевірене лабораторним шляхом вченими-ергономістів).

Загальні поради, що допомагають вибрати вологозахисні світильники

Освітлення можна доповнити розміщеними по периметру низу світлодіодними лампами, які мають ряд переваг (використання розсіювача дозволяє легко замінити лампу, він буває дуже яскравим, використовує менше енергії).

Для різних випадків важливо мати різну ступінь освітленості, так, для ранкових гігієнічних процедур підійде основне (або основне плюс допоміжне) освітлення, а для розслаблюючих вечірніх -Допоміжні.

Відповідно до площею кімнати потрібно вибирати і типи організації освітлення, дистанція від світильника до іншого світильника повинна бути> 75 см, 160 см від підлоги,> 2 м при закріпленні над дзеркалом.

Опубликовано: 19-03-2020, 13:10
0

Похожие статьи


Наверх