Рекомендації як вибрати світлодіодні світильники для ванної кімнати

Висвітлення ванної кімнати завжди приділялося багато уваги. Відмінне рішення в цьому плані - світлодіодні світильники для ванної кімнати: як вибрати світильники, які види ламп підійдуть у ванну і як правильно їх встановити? Все це на сьогоднішній день актуальні питання.

Переваги світлодіодів

До головних достоїнств світлодіодних ламп можна віднести:

 • економічність - споживання електроенергії в 10 разів менше, ніж у ламп розжарювання (1,5 вольт замість 220 вольт);
 • довговічність - 11 років безперебійної роботи;
 • проста утилізація;
 • безпека - світлодіодні лампи не містять ртуті та інших токсичних речовин;
 • широкий світловий спектр;
 • висока світловіддача.

Чому ж світлодіодні світильники рекомендовані для освітлення ванних кімнат? Основна перевага таких світильників в тому, що вони повністю вологозахищені. На корпус світлодіодної лампи нанесені спеціальні вологозахисні пластик або скло, що запобігають потраплянню вологи на лампу і електропроводку в цілому. Світлодіоди не нагріваються. Тому, їх використання абсолютно безпечно у вологих приміщеннях.

Рекомендації як вибрати світлодіодні світильники для ванної кімнатиСвітлодіодні світильники у ванній

Светодиодам необхідно невелике енергоспоживання, а харчуються вони постійним струмом від спеціально трансформатора, вбудованого в корпус лампи і що перетворює напругу з 220 в 12 вольт.

Підключаються лампи з вбудованим перетворювачем безпосередньо до мережі 220 вольт. Або ж, якщо в лампу не вбудований трансформатор, світильники підключають до одного спільного перетворювача, а його до мережі. Незважаючи на малу, в порівнянні з лампами розжарювання потужність, вони нітрохи не гірше висвітлюють простір.

Єдиним недоліком світлодіодів можна порахувати високу вартість лампи. Однак, на практиці, при грамотному використанні таких світильників вони не тільки окупляться, а й дозволять заощадити величезні кошти на оплату електроенергії. Адже величезна кількість ламп розжарювання можна замінити однією світлодіодним.

Рекомендації як вибрати світлодіодні світильники для ванної кімнатиВибір світлодіодного світильника

Світлодіодні світильники бувають накладними і вбудовані. Найбільш правильним вибором будуть саме вбудовуються світлодіодні світильники, так як вони абсолютно вологозахищені, а їх проводка прихована опиниться під покриттям. Вбудовувані світильники в свою чергу можна розділити на точкові і світлові панелі. Світлові панелі переважно використовуються в офісах, навчальних аудиторіях і торгових приміщеннях, так як вони дуже великі і потужні. Тому для ванної кімнати варто придбати вбудовувані точкові світлодіодні світильники.

Точкові світлодіодні світильники

Точкові світильники зазвичай встановлюють в приміщенні з натяжними стелями. Вони мають різноманітні форми і розміри. Цей вид світильника названий за типом освітлення, який він створює. Лампа дає освітлення плямою світла. Часто точкові світильники використовують в якості доповнює підсвічування - там, де необхідно висвітлити окремі місця або розставити світлові пріоритети.

Серед сучасних дизайнерів інтер'єру дуже популярні точкові світильники. Вони відрізняються незвичайним дизайном: тонкі, ергономічні, з декоративним підсвічуванням. У їх оформленні використовують: прозоре оргскло, дзеркальні відбивачі і матові розсіювачі. Це дає можливість знайти особливе сучасне дизайнерське рішення для стелі і приміщення в цілому.

Рекомендації як вибрати світлодіодні світильники для ванної кімнатиТочковий світлодіодний світильник

Точкові стельові світильники для ванної кімнати можуть бути неповоротними, поворотними і поворотно-висувними. Неповоротні світильники статичні, їх світло падає лише на певне місце. Поворотні дають можливість направляти світло в потрібну сторону. Поворотно-висувні світильники дозволяють направити світло в будь-який куточок приміщення. Також зустрічаються карданні світлодіоди. У таких світильників існує можливість змінити не тільки напрямок освітлення, але і потужність світлового потоку і навіть його колір. Поворотні світильники зручно розміщувати у ванній кімнаті біля дзеркал і туалетних тумбочок, а також в душових кабінках. Правильне освітлення зробить приємними і легкими водні процедури.

Вибір світлодіодних світильників

Вибір світлодіодних світильників в ванну досить простий і не зажадає особливих знань в області будівництва або електрики.

Для початку потрібно визначити, який тип світильника нам потрібен: нерухомий або рухливий. Для освітлення всього приміщення рекомендуються нерухомі світильники, кількість яких не більше 4 - 6 штук в ванну середньої площі. Рухливі же можна встановити для додаткового підсвічування дзеркала або шафки.

При виборі важливо пам'ятати, що занадто потужні лампи можуть нагрівати поверхню стелі, тому оптимальним варіантом буде світлодіодна лампа в 5 Вт (еквівалентно 60 Вт лампи розжарювання).

Рекомендації як вибрати світлодіодні світильники для ванної кімнатиВибираємо світильник для ванної

При виборі лампи важливо врахувати, як часто і яким чином світильник буде контактувати з водою. Світлодіодні лампи мають класифікацію International Protection:

 • IP21 - захист від великих крапель, що потрапляють вертикально;
 • IP23 - захист від водяної пари;
 • IP44 - захист від будь-яких бризок;
 • IP45 - абсолютно вологозахищені лампи;
 • IP67 - можливо експлуатація під водою.

Що стосується колірної гамми, то тут все залежить від дизайнерського рішення ванної кімнати. Можна вибрати лампу з абсолютно будь-яким кольором, але для безпеки зору основне світло бажано зробити білим або жовто-білим.

При покупці світильників варто звернути увагу і на вигляд стелі, на який вони будуть встановлюватися. Для натяжних стель - один вид конструкції світильника, для навісних - інший. Однак, і той і інший вид однаково легкі в установці.

Установка світлодіодних світильників

Перед покупкою світлодіодних світильників для ванної потрібно вибрати підходящий варіант і скласти приблизний план їх розташування. Всі куточки приміщення повинні бути повністю висвітлені, тому розташування світильників необхідно визначити заздалегідь. Розумним буде також розташування приладів в певному порядку, а не хаотично.

Це дозволить підрахувати відповідне число пристосувань і не пошкодувати про покупку в подальшому. Безпосередньо перед монтажем освітлювальних приладів необхідно знеструмити електромережу в приміщенні. Для прокладки електропроводки підійде будь-який електропровід, в подвійній ізоляції, призначений для напруги в 220 вольт. Для монтажу електропроводки необхідно звернутися до електриків, так як під стелею встановлюється понижуючий трансформатор 220/12 вольт. Така електричний ланцюг, з включеним в неї трансформатором, складна для самостійної установки. Потужність перетворювача вибирається з розрахунку сумарної потужності всіх світильників.

Рекомендації як вибрати світлодіодні світильники для ванної кімнатиУстановка світлодіодного світильника

Світлодіодні світильники, які вбудовуються в натяжна стеля, використовують додаткове кріплення. Цей кронштейн кріплять до основної стелі, він не дає стелі провисати під вагою світильників.

Моделі, які вбудовуються в підвісну стелю, спочатку підключаються до електромережі, а потім вставляються в отвір, заздалегідь зроблене в стелі.

Безумовно, самі відповідні для ванної кімнати світильники - світлодіодні. Це новітні і більш практичні пристрої. Вони мають незаперечну перевагу перед іншими видами ламп: вологозахищені, економічні, довговічні, безпечні і нешкідливі. Вони зручні в експлуатації і прості в установці, не вимагають особливих умов обслуговування. Установка таких світильників створить рівномірне, яскраве освітлення по всьому приміщенню.

При виборі світильників слід звертати увагу, як на їх візуальну складову, так і на технічні характеристики: напруга в 5 вольт, вологозахист не нижче IP44, в кількості 4 - 6 штук в ванну. Установка таких світильників - справа проста, однак монтаж електропроводки рекомендується довірити фахівцеві, так як доведеться мати справу з небезпечною напругою в 220 вольт.

Правильно підібрані і встановлені світлодіодні світильники у ванні нададуть максимальне задоволення в процесі водних процедур, що виконуються в даній кімнаті.

Опубликовано: 28-03-2020, 12:51
0

Похожие статьи


Наверх