Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Ар-деко, а також арт деко (Від французького art déco «декоративне мистецтво») - це стиль в дизайні інтер'єру, що символізує сміливість, молодість, діяльність і стрімкість. Ще його називають «стилем зірок». Його відмінними рисами є використання сміливих геометричних форм, строгих закономірностей з додаванням будь-яких етнічних візерунків або міфологічних сюжетів. Це підкреслена розкіш, багатство фарб, і дорогі сучасні технології та матеріали (шкіра екзотичних тварин, риб і рептилій, інкрустації з слонової кістки, масиви з рідкісних порід дерев, обробки з нікелю і срібла). Доречі, в магазині "Новий Стиль", за посиланням https://nowystyl.ua, зараз можна дуже вигідно придбати нові меблі, адже до новорічних свят діють спеціальні ціни.

Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Демонструючи якусь розумну еклектику при підборі предметів інтер'єру, цей стиль вільно адаптується до наших сучасних техногенних умов, і дає дизайнерам і власникам інтер'єрів необмежені можливості обіграти навколишнє оточення з особливим шиком, виграшно підкреслити елементи ексклюзивності. Стиль ар-деко вміло поєднує в собі елементи давнього мистецтва Межиріччя, Єгипту, грецької архаїки, Африки, Сходу, американських індіанців.

Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Історична довідка

Період появи та еволюції ар-деко - 20-ті роки минулого століття. Це часи розкутих жінок на зразок героїні «Фієсти» Хемінгуея, а також перша хвиля відмов від корсетів і крислатих капелюхів під впливом інновацій Коко Шанель. Лише поступово в одязі став превалювати досить простий по виконанню силует, довжина спідниць піднялася до колін, але оздоблення неодмінно повинна була бути багатою, тому такі речі надягали виключно на урочисті прийоми.

Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк створити дизайн спальні в класичному стилі

Дизайн спалень з фотошпалерами можна зробити унікальним і неповторним. Як цього добитися, читайте на нашому сайті

Комора - важлива частина квартири, яку потрібно використовувати практично і грамотно. Дізнайтеся у нас, як облаштувати комору.

З'явилися яскраві палітри лаків для нігтів, які ефектно підкреслювали жіночі силуети, що тримали в руках неодмінний атрибут того часу - довгі мундштуки. Дами масово переходили на короткі стрижки, вчилися водити автомобіль, почали відкрито курити в салонах, ходити в ресторани і театри без обов'язкового в колишні часи супроводу - чоловіки. Вперше у світовій історії в 1921 році проводиться перший конкурс краси. У ці роки назавжди з мистецтва йде жіночна таємності, набувається підкреслена мускулінна тіла.

Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Особлива увага приділяється пластиці людського тіла. З'являються всілякі елементи декору з зображеннями екзотичних і джазових танцівниць, нирців, балерин, лижниць, красунь стародавніх міфів. Це і статуетки, і постери, і реальні фотографії, вирішальні найскладніші композиційні завдання. У цих композиціях перевага віддавалася запечатлению невловимих, часто швидкоплинних жестів, підбиралися серйозні ракурси і експресивно зламані пози.

Багато еклектичні мотиви в дизайні інтер'єрів і творах мистецтва народжувалися частково під впливом австрійського психоаналітика З. Фрейда. До того ж він проповідував необхідність дорогий вартості за свої сеанси, і не всякий міг дозволити собі такі витрати. Цілком зрозуміло, що такий розкішшю хвалилися багато його пацієнти, і охоче переносили багато «розшифровані» підсвідомі образи зі своїх аналітичних сеансів в обстановку своїх світських салонів.

Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Сам термін «ар-деко» закріпився як напрям в стилістиці в 1925 році на Міжнародній виставці предметів розкоші в Парижі, що називалася «Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes».

У цей період активно розвивалася аеродинаміка, з'явилося радіо, і в усі куточки увірвалися нові хвилюючі мелодії джазу.

Ар-деко займає особливе місце в світовій архітектурі і в будівництвах сталінської епохи. Подивіться як були оформлені кінотеатри, станції вокзалів і метро, ​​і навіть сільські клуби тих часів. Краса і помпезність.

Вважається, що тоді стиль «розкоші» або стиль «золотих двадцятих» став психологічною реакцією на позбавлення в період Першої світової війни. «Втрачене покоління» (Г.Стайн), яке пережило тяготи війни, поспішало надолужити упущені можливості в дорогих розвагах. А зараз повернення цього стилю викликано усвідомленим відходом від наскучило модернізму інтер'єрів.

Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції
Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Поради дизайнера

Для оформлення інтер'єру в стилі ар-деко підходять приміщення з великою площею. Цілком гармонійно в інтер'єри вписуються такі великі архітектурні форми як стилізовані фонтани, подіуми і різні майстерно виконані дорогі решітки.

У плані приміщення обов'язково передбачте енергійні криволінійні вигини. Це можуть бути вдало виконані ніші, сходи, стінові перегородки або подіуми. На відміну від текучих і м'яких ліній модерну, в ар-деко доречні зигзаги і ступінчасті форми, стилізація клавіш фортепіано.

Чомусь більш популярними в домашніх інтер'єрах стали стилізації на грецькі, японські і мексиканські мотиви, ніж єгипетські. А даремно. Адже суворі лінії пірамід, витончений орнамент їх текстів, папіруси і картуші явно викликають невпинне захоплення.
Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Меблі

Меблі дає відчути пластику матеріалів і виразність фактури. Великі предмети з гладкою, часто полірованою поверхнею, підкреслюють природність малюнка деревини. При внесенні в інтер'єр африканських мотивів підходять масиви кольору венге. Також надзвичайно красиво виділяються теракотові відтінки, червоне дерево, амарант, акажу, ебенова деревина (цейлонський, камерунські, макассарскіе і місячні породи).

Використовується різна інкрустація: напівкоштовні камені, перламутр, слонова кістка, а також дорогоцінні метали. Про це силуети гарнітурів сильно відрізняються від класики, так як акцент робиться на сучасність і комфорт, а не на титулованість.

Активно застосовуються шкіряні покриття і шкури. Крокодиляча шкіра, шкіра акули і ската, шкури зебри, тонка шкіра овець спеціальної вичинки і геометричним малюнком - всього не перелічити.

Крім великогабаритних меблів можна використовувати легкі, мобільні гарнітури з матового скла, а також вітіювату ковані меблі.
Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Стіни

Підбираючи колірну палітру для стін, краще зупинитися на яскравих, чистих кольорах. Пастельні тони краще використовувати для меблів з матового скла або предметів декору. Якщо якусь із стін вирішили зробити з тканини, то підбирати необхідно добротні матеріали (гобелен, оксамит, букле). Доречно використовувати керамічну мозаїку, вітражі, шкіряні вироби.
Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Кухні

Якщо ви облаштовуєте кухню-студію, то для фартуха добре підібрати виразні скіна чи. На фотодруку можна вибрати як урбаністичні мотиви, так і будь-які етнічні сюжети з енергійними щедрими орнаментами.

Якщо в предметах меблів переважають чорно-білі елементи, то стіни добре прикрасити не кольоровими фотографіями з мотивами будівництва перших хмарочосів, аеропланів або просто поп- і кінодів. Ті ж Марлен Дітріх, Мерілін Монро або Чарлі Чаплін будуть дуже доречні.
Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Підлоги

В ар-деко хороші паркети з екзотичних порід дерева, мармурова кераміка зі стилізованими під обрані культури орнаментами. Також використовують контраст білого і чорного, підкреслюють гостроту обраного ритму.

Стелі

На стелі можуть використовуватися етнічні, міфологічні орнаменти та візерунки, а також вони можуть відсвічувати тропічними листям рослин. Якість матеріалу і обробки може варіювати від білого глянцю до кесонного дерева. В цілому стелі також повинні володіти строгістю ліній, як і звістка інтер'єр, всіляко підкреслюючи вишукану розкіш обстановки.
Як оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденціїЯк оформити інтер'єр в стилі ар-деко: сучасні тенденції

Предмети декору

Предмети декору підбираються залежно від стилізації. Для японських стилізацій гарні картини з вигнутими гілками сакури, кам'яні ліхтарики, світильники з рисового паперу, ширми та інше. Папіруси, картуші, статуетки фараонів і Нефертіті - для єгипетської стилізації. Африканські тематики припускають маски, списи, зв'язки зубів хижаків, шкури і опахала. Стилізація світських салонів взагалі не обмежує у виборі предметів декору - це килими і картини в стилі кубізму, портрети джазових і поп-знаменитостей, дзеркала, скляні та порцелянові жіночі статуетки, ковані елементи декору і багато іншого.

Стиль ар-деко в інтер'єрі асоціюється з Голлівудом і глянцевими журналами, він підкреслює статус і добробут власників. Створюючи свої композиції в цьому стилі, будьте уважні до насиченості інтер'єру деталями - вони не повинні заглушати основну тему, ритм приміщення.

Відео про стиль ар-деко

Опубликовано: 17-12-2020, 12:23
0

Похожие статьи


Наверх