Сараї для дачі

дерев'яний сарай

Дачний дерев'яний сарай відноситься до категорії господарських будівель і є на більшості ділянок. В такому правильно організованому сараї можна з легкістю зберігати всі використовувані на дачі інструменти, численні соління і будматеріали.

дерев'яний сарай
Готовий проект сараю з дерева

У цій статті докладно розказано, як самостійно побудувати сарай для дачі і виготовити якісний креслення майбутньої побутівки. Ця стаття дозволить легко підібрати тип споруджуваного сараю і використовувані в роботі будівельні матеріали.

Будівництво сараю на дачній ділянці не представляє будь-якої складності, тому в більшості випадків дачники вирішуються на самостійне зведення споруди.

В цьому випадку необхідно вибрати місце розташування майбутнього сараю, визначити його розміри, скласти креслення і підібрати використовувані матеріали. Якщо раніше для побудови сараїв найчастіше використовувалися пиломатеріали, то сьогодні все більшою популярністю користуються каркасні збірні технології, що дозволяє значно спростити будівельні роботи. Багато домовласники задаються питанням, як побудувати сарай своїми руками.

схема сараю
Схема сараю з назвами всіх складових елементів

Матеріали для робіт

З самого початку технологія вимагає визначитися з вибором місця розташування майбутнього дачного сараю. Як правило, його розташовують за житловим будинком, щоб в подальшому з боку центрального входу на дачу дерев'яний сарай не кидався в очі. У той же час необхідно враховувати, що зводити цю споруду в безпосередній близькості від огорожі не рекомендується, так як подібне суперечить нормам пожежної безпеки.

Також небажано розташовувати дерев'яний сарай в найнижчій точці дачної ділянки, що дозволить уникнути небезпеки підтоплення дощовою і талою водою.

У більшості випадків проблем з вибором місця для розташування сараю у домовласників не виникає, необхідно лише зробити креслення місцевості.

Також необхідно визначитися з використовуваним будівельним матеріалом. Вибір в даному випадку надзвичайно широкий.

оригінальний сарай для дачі
Оригінальний проект сараю для дачі

За традицією найбільшою популярністю користуються дерев'яні пиломатеріали, що дозволяє спростити будівельні роботи і зменшити їх вартість.

Одна з переваг використання дерев'яних будматеріалів для зведення в тому, що сарай буде легким, і це позбавляє домовласників від закладки фундаменту. В окремих випадках використовуються металеві конструкції.

Також можливе будівництво з цегли і піноблоків. Використання цих будівельних матеріалів кілька збільшує вартість будівництва, але при цьому дачник отримує можливість зведення привабливого і довговічного будови. Сарай для дачі з цегли буде мати ефектний зовнішній вигляд і забезпечить максимальне збереження матеріалів і дачного обладнання.

У той же час необхідно враховувати, що використання блоків і цегли призводить до деякого збільшення трудомісткості будівництва.

цегляний сарай
Цегляний сарай для дачі

Також слід пам'ятати про те, що при використанні цегли необхідні металеві елементи і повноцінний фундамент для сараю, а це також збільшує трудомісткість і вартість створення споруди.

Велику популярність при будівництві дачних сараїв в останні роки отримали каркасні збірні технології.

У цьому випадку необхідно зробити дерев'яний каркас, до якого кріпляться стінові панелі, виконані в заводських умовах. Виготовлятися вони можуть з пластика або пиломатеріалів. У рідкісних випадках встановлюються металеві побутівки. Пластикові матеріали відрізняються підвищеною міцністю.

Однією з переваг використання каркасних технологій для зведення сараїв є простота будівництва, доступна вартість і відмінні експлуатаційні характеристики зводяться будівель.

каркасний сарай
Готовий сарай побудований за каркасною технологією

Розміри майбутнього дачного сараю розраховуються в індивідуальному порядку. Класичні параметри будови - з довжиною і шириною 2 на 3 метри. При цьому висота сараю повинна бути близько 2,5 метра, але за бажанням можна також зробити сарай вище.

В окремих випадках зводять подовжені металеві або дерев'яні сараї і побутівки, які при своїй ширині в 2 метри можуть мати довжину близько шести метрів. При використанні цегли для будівництва дачного сараю вибирають кілька великі розміри, що дозволяє перетворити його в повноцінний господарське приміщення. Також використовується пластик.

В інтернеті можна з легкістю знайти численні готові типові проекти будівництва дачних сараїв. Подібний проект дозволить звести будівлю набагато швидше, так як необхідні розрахунки вже зроблені. Також можливе будівництво без використання проектної документації.

креслення сараю
Докладний креслення для побудови сараю

В останньому випадку необхідно зробити план будівельних робіт і розрахувати використовувані металеві конструкції самостійно або із залученням фахівців.

Будівництво дерев'яних сараїв для дачі

При використанні для будівництва сараю деревини всі роботи зі зведення дачник може провести самостійно. У такому випадку немає необхідності в облаштуванні повноцінного фундаменту. Як матеріал для побудови стін можливе використання бруса. Разом з тим популярність цього матеріалу дещо обмежена його високою вартістю і складністю роботи з профільованим / клеєного бруса. Щодо складні в роботі також і матеріали з пластику.

Як полегшеного підстави можуть використовуватися широкі бруси, які укладаються під споруджений будова.

дерев'яний сарай
Дерев'яний сарай з ганком

Майданчик під дерев'яним сараєм необхідно ретельно розрівняти, утрамбувати і заповнити шаром піску товщиною в 20 сантиметрів і більше. Подібне дозволить уникнути появи вогкості, яка може призвести до гниття дерев'яної основи - лаг і статі сараю.

Щоб зробити каркас дерев'яного сараю, необхідно використовувати бруски, міцно скріплюючи їх один з одним і обшиваючи обаполком або необрізної дошкою.

Дах сараю в такому випадку робиться односхилим з використанням металочерепиці або шиферу. Використовуються також і металеві елементи покрівлі.

Незайвим буде провести додаткову гідроізоляцію даху, що дозволить захистити сарай для дров від попадання води всередину приміщення. Для гідроізоляції можна використовувати руберойд або толь. Як правило, якщо є всі необхідні матеріали, споруда такого дерев'яного сараю займе не більше двох днів.

Дачний сарай з цегли

Якщо планується спорудження сараю з цегли, необхідно виконати потужний повнорозмірний фундамент. В такому випадку можна порекомендувати стрічковий тип.

Збудований своїми руками цегляний сарай є повнофункціональним будова, яке відрізняється універсальністю і має дещо більші розміри в порівнянні з класичним дерев'яним сараєм. Як правило, домовласники облаштовують грунтовну дах, проводять утеплення підлоги і стін. Для виготовлення покрівлі може застосовуватися пластик. В цьому випадку сарай можна буде використовувати для зберігання овочів і маринадів.

Цегляний сарай своїми руками може бути побудований, тільки якщо є будівельний досвід. Адже в такому випадку потрібно робити цегляну кладку, коли без певних навичок, напрацьованих не за один рік, не обійтися.

сарай з цегли
Процес побудови дачного сараю з цегли

Деяку складність може також представляти облаштування даху, коли потрібно виконувати повноцінну кроквяну систему, виробляти її утеплення і гідроізоляцію. В якості покриття для даху може використовуватися металочерепиця, шифер або ж інші поширені будматеріали.

При бажанні можна підшукати готові типові проекти будівництва цегляних сараїв, що дозволить істотно спростити проводяться будівельні роботи. У документації до таких типовими проектами надана вся необхідна інформація по використовуваному фундаменту, будівельних матеріалів і покрівлі сараю. Все це і дозволить істотно спростити будівельні роботи та звести якісний цегляний дачний сарай на своїй ділянці.

Використання піноблоків для будівництва сараїв

Великою популярністю сьогодні користуються блоки, що дозволяють зводити довговічні, красиві і недорогі дачні сараї і побутівки.

сарай з піноблоків
Проект сараю з піноблоків

До переваг цього виду матеріалів можна віднести легкість в роботі, швидкість монтажу і доступну вартість. Мала вага блоків позбавляє дачників від необхідності використання повноцінних стрічкових і бетонних фундаментів.
Всі будівельні роботи можна виконати самостійно. Якоїсь складності в кладці блоків немає.

Для обробки і виготовлення внутрішніх перегородок може застосовуватися пластиковий матеріал.

В якості в'яжучих речовин для блоків можна використовувати цементний розчин або спеціальні клейові суміші на основі портландцементу. В подальшому стіни сараю можуть бути оштукатурені і пофарбовані в будь-який обраний домовласником колір. Можна зводити дачні сараї з блоків з вікнами і невеликим погребом для зберігання солінь і закаток.

Каркасні дачні сараї

З'явилися на початку двохтисячних років сараї і побутівки, побудовані за каркасною технологією, отримали сьогодні широке перевагу у дачників.
Каркасний сарай для дачі Одним з переваг подібних конструкцій є простота їх зведення і красивий пластиковий зовнішній шар. З подібною роботою впорається навіть той домовласник, який має вельми віддалене уявлення про проведення будівельних робіт. Звести каркасний сарай з блоків можна в максимально короткий термін.

Красиві сараї-битовки, що зводяться за каркасною технологією, є фактично конструктори, які з легкістю збираються на дачній ділянці. Вам лише потрібно з'єднати складається з дерев'яних елементів остов майбутньої будови і за допомогою саморізів або цвяхів обшити його стіновими панелями. Для збірки необхідний кріпильний і пластиковий матеріал.

У більшості випадків подібна робота займає від сили кілька днів. Так, з мінімально можливими витратами праці і фінансів, можна отримати довговічний і привабливий дачний сарай, із задоволенням зведений своїми руками.

каркасний сарай
Проект каркасного сараю для дачі

Якщо є бажання, то можна без зусиль знайти численні спеціалізовані компанії, що пропонують послуги продажу або зведення каркасних дачних сараїв. В таких організаціях є можливість підшукати необхідний дерев'яний сарай і придбати його.

Залишиться лише провести збірку битовки безпосередньо на дачній ділянці, що займе мінімум часу. Єдиний недолік таких вже готових каркасних сараїв складається в досить високу вартість самих конструкцій. Тому сфера їх використання і популярність не настільки широкі.

Будівництво дерев'яного сараю

Більшість дачників, у яких планується спорудження сараю на присадибній ділянці, вибирають дерев'яні конструкції і побутівки, що поєднують в собі доступну вартість і легкість зведення.

сарай з брусів
Оригінальний дачний сарай з пиляних колод

Для вирішення того, як побудувати сарай своїми руками з мінімальними витратами, буде потрібно інструкція виконання:

 1. Необхідно підготувати місце під фундамент. Очищаємо його від наявного сміття і засипаємо гравієм або утрамбованим піском. Якщо дачний ділянка розташована в низині або високий рівень ґрунтових вод, то необхідно проводити його підготовку під будівництво сараю за дещо іншою технологією. Знімаємо шар дерну на глибину в 50 сантиметрів. Укладаємо на грунт гідроізоляційні матеріали і зверху присипаємо піском або гравієм. Подібні заходи дозволять захистити споруду сараю від вологи, яка неминуче призведе до гниття.
 2. У кутах підготовленої площадки вкопують на глибину в 70 сантиметрів чотири стовпи. Довжина їх повинна бути не менше трьох метрів. Сторону стовпа, яка поглиблюється в землю, необхідно обгорнути толем або ж обробити будь-яким спеціальним захисним розчином. споруда дерев'яного сараю Це дозволить захистити дерев'яні бруски від гниття, що забезпечить максимальну довговічність будується побутівки.
 3. На наступному етапі будівництва проводиться нижня і верхня обв'язка конструкції. Для виконання цих робіт необхідно використовувати бруски розміром 2 на 5 сантиметрів. Обв'язка виконується на видаленні в 10 сантиметрів від країв стовпів. Слід пам'ятати про те, що робиться це обов'язково з використанням будівельного рівня, що дозволяє забезпечити сувору горизонтальність конструкції. В середині покладених горизонтально брусів необхідна ще одна, вертикальна, обв'язування.
 4. Далі, приступаємо до обшивки дошками виготовленої конструкції підстави. Прибивати дошки до побутівці необхідно вертикально з урахуванням майбутнього розташування вікон і дверей. Використовувані пиломатеріали не повинні мати слідів гниття. Відзначимо, що в якості кріпильного матеріалу можна використовувати для роботи саморізи або звичайні цвяхи. обшивка сараю дошками
 5. Завершивши обшивку стін, можна приступати до облаштування даху. Кріпимо до верхньої обв'язки три-чотири бруска: вони будуть служити покрівельними кроквами. Маємо в своєму розпорядженні такі крокви на рівній відстані один від іншого. Монтуємо з пиломатеріалів грати і кладемо внахлест руберойд. Слід пам'ятати про те, що для забезпечення максимальної герметичності покрівлі нахлест руберойду повинен бути не менше п'яти сантиметрів. У тому випадку, якщо не планується використовувати ще якесь дахове покриття, руберойд необхідно закріпити зверху дошками або брусками. Незайвим також буде зробити якісний стік для видалення дощової води.
 6. Покінчивши з монтажем покрівлі, можна приступати до облаштування підлоги, встановлення дверей, вікон і монтажу полиць.

  покрівля сараю з шиферу
  Проект сараю з дахом із шиферу

 7. Важливо приділити увагу ефективному використанню внутрішнього простору зведеного сараю. Це дозволить з легкістю знайти місце для зберігання в ньому різноманітних садових інструментів, солінь, закаток і багато чого іншого. Споруда сараю практично завершена.
 8. Незайвим буде обробити всі дерев'яні поверхні спеціальними захисними засобами, які дозволять захистити деревину від гниття. Тим самим ви зможете забезпечити максимальну довговічність зведеному сараю. На цьому сарай своїми руками повністю готовий.
 9. У більшості випадків домовласники не фарбують стіни зведеної споруди. При бажанні можна використовувати будь-які фарби, які призначаються для зовнішніх робіт.

Сарай своїми руками може бути з легкістю зведений самостійно. Його будівництво не представляє будь-якої складності. За описаною технологією цілком можливо зробити надійне і довговічне будова, яке буде мати акуратний зовнішній вигляд. Споруда сараю займе п'ять-шість годин, бюджет будівництва мінімальний і більшою мірою залежить від наявності пиломатеріалів для обшивки стін сараю.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:27
0

Похожие статьи


Наверх